Ти тільки закінчив(ла) 10 клас? Вважаєш, що до ЗНО ще «вагон часу» і можна поки не думати про підготовку? Вагаєшся, коли найдоречніше починати? Ще не зовсім знаєш, що це, але вже боїшся?
Ми не будемо лякати тебе тим, що час проходить набагато швидше, ніж сподіваєшся. Ми просто наведемо 5 причин, чому варто задуматися над підготовкою вже влітку:
1. Насичена програма ЗНО
Оскільки це підсумковий тест, який перевіряє засвоєння знань усієї шкільної програми (5–11 клас), то програма з одного предмету може містити до 100 різних тем та підтем.
(Заходь на офіційний сайт УЦОЯО, завантажуй програми й перевіряй!)
Щоб якісно опрацювати одну тему, потрібно вивчити теорію, попрактикуватися на тестах, пізніше ще раз повторити. Також пам’ятай, що окремо доведеться прочитати всі тексти з літератури (хоча б скорочено), навчитися писати твори з української чи англійської, оформлювати розв’язок задач з математики, «набити руку», проходячи тести ЗНО минулих років…
Словом, можна лише уявити, скільки це займе реального часу. І навіть якщо в школі ти навчаєшся добре, ти ж не можеш пам’ятати те, що вивчалося ще в 6 класі. Тому все одно потрібно буде виділити час на повторення всіх тем. І так з трьох чи чотирьох предметів!
Після цього літні місяці виглядають надто дорогоцінним часом, щоб його витрачати дарма.
2. Відсутність школи й факторів, що відволікають
З вересня твоє життя закрутиться в звичному режимі: по 7 уроків у школі, домашні завдання, позаурочні заходи, додаткові заняття… «Вклинити» у все це ще й підготовку до ЗНО буде не так просто.
Інші справи (не менш важливі) відволікатимуть, не даватимуть можливості зосередитися. За таких умов складно вникнути у всі нюанси, правильно розставити пріоритети й розібратися з деталями ЗНО.
Тому на допомогу приходять літні місяці. Навіть якщо ти не почнеш ще готуватися, можеш провести попередню підготовку: дізнатися правила проведення ЗНО, завантажити програми з предметів, запастися матеріалами, з’ясувати, як пов’язані ЗНО та ДПА та з іншими нюансовими питаннями. Погодься, сідати за підготовку набагато легше й спокійніше, коли розумієш, до чого готуєшся та чого від цього чекати.
Літо – чудова можливість «втягнутися» в підготовку поступово й безболісно, і потім не бігти «галопом по Європах».
3. Шанс підтягнути предмет, який знаєш найгірше
Наприклад, ти хочеш вступати на програміста і з жахом виявляєш, що більшість ЗВО для вступу вимагають бал ЗНО з англійської. А ти, м’яко кажучи, з нею не дуже дружиш. Невже потрібно відмовлятися від мрії? Ні! Використай літо з користю — сконцентруйся на потрібному тобі предметі.
Якщо всі предмети знаєш приблизно однаково, поцікався, який предмет при вступі на вибрану тобою спеціальність буде профільним. За нього ти можеш отримати найбільше «очків» у рейтинговому балі. Зосередься на ньому.
Завжди можна спробувати за літо підтягнути один предмет, щоб потім протягом року вчити лише інші, а перший просто повторювати.
4. Розминка для мозку
Впевнені, тобі відоме це відчуття, коли приходиш восени до школи, і здається, що навіть писати треба вчитися заново. За літо багато чого забувається! Так функціонує наш мозок: якщо щось не повторювати, воно відправляється в найдальші комірки, і знайти його стає дууууже важко.
Сплануй кілька годин навчання щотижня влітку — і твій мозок буде тобі вдячний. Сьогодні вивчити 10 нових слів з англійської, завтра прочитати одну новелу з укрліт, післязавтра три сторінки з підручника з історії…
Графік придумуй сам чи узгоджуй з наставником. Повір, перенапружитися ти не встигнеш, а результати будуть чудові!
Але не варто зациклюватися тільки на ЗНО, розплануй свій час, аби встигнути насолоджуватися відпочинком!
5. Широкий вибір варіантів підготовки
Зараз існує багато способів готуватися до ЗНО: самостійно, у школі, з репетитором, на курсах при університеті, на приватних курсах, дистанційно по відеоуроках, дистанційно з репетитором, на онлайн-курсах…
По-перше, тобі слід дізнатися про переваги й недоліки кожного з варіантів, щоб обрати оптимальний.
По-друге, найкращих репетиторів та місця на престижних курсах швидко розбирають. Якщо ти вирішиш готуватися саме з досвідченим наставником, то потрапити до такого здебільшого можливо лише влітку, з вересня вже можна чути «на жаль, місць немає».
А якщо ти хочеш готуватися з викладачами ZNOUA онлайн, записуйся на безкоштовний пробний урок.
То що, ти вже знаєш, як і коли будеш готуватися до ЗНО?