Як змусити себе навчатися?

Як змусити себе навчатися?

Кожного дня я, як всі діти, ходжу до школи. І кожного дня доводиться збиратися туди, сидіти на заняттях, запам'ятовувати багато нової інформації, записувати її, відповідати перед усім класом, писати самостійні та контрольні роботи. Потім ти йдеш додому, та й там для тебе немає відпочинку, бо навчання продовжується.

Виконання вправ, вирішування прикладів, читання параграфів, творчі завдання, підготовка до ЗНО, до різноманітних конкурсів та виступів. Коли я писала цей блог, завершувався ще й сезон міських та шкільних олімпіад. І якщо написане раніше робити кожного дня, немов нести небесну кару, життя перетворюється на пекло. І вранці вихідного дня ти вже не думаєш, як добре його провести, а розробляєш нездійсненний план «Як лягти спати хоча б о першій годині ночі». І вже нічого не хочеться. Вища освіта,190+, гарний атестат, бюджет — усе це стає неважливо, коли ти просто існуєш, а не живеш. Зникає інтерес до життя, навчання, оточуючих. У такі моменти я дозволяю собі не піти до школи, залишитися вдома, виспатися та цілий день не вчитися зовсім, робити тільки те, що хочеться. Такі «розвантажувальні дні» просто необхідні, бо я помру. Але потім збираюся думками та починаю спочатку, згадуючи поняття «треба». Але змусити себе вчитися тоді, коли тобі все це набридло — дуже важко. Розберемось, як це зробити.

1. Правильно розпоряджайся своїм часом. Намагайся вчитися і відпочивати за складеним режимом. Наприклад, відразу після занять не приходити і сідати за комп'ютер, а сідати за кухонний стіл, їсти, потім йти робити уроки та завдання, а ввечері виходити гуляти або йти до клубу (Але кого ми обманюємо? Ми ж ніколи не будемо так робити. Проте, як запевняють спеціалісти, треба. Тому слухаємо). Не бійся експериментувати зі своїм режимом. Деяких людей не змусиш вчитися відразу після уроків, їм спочатку потрібен відпочинок, а до уроків вони приступають на наступний день рано вранці, але цей режим досить ризикований, тому що завжди є шанс проспати.

2. Розвивай у собі силу волі. Часом трапляється так, що ніяка мотивація не здатна змусити почати вчитися. У таких випадках є лише одна порада: «Стисни зуби, збери силу волі у рученьки і почни! Не тому, що так хочеться, а тому, що ТРЕБА»! Таким чином, ти  будеш розвивати у собі силу волі, яка в майбутньому ще не раз стане у нагоді. Бо багато ще буде життєвих ситуацій, хай це буде студентське життя чи робота, коли так не хочеться, а треба! Тільки уяви, які добрі плоди потім дасть твій витрачений час та сили. Бо усе це, за правилами вселенської справедливості, має винагороджуватися.

3. Найскладнішим моментом у навчанні є перший крок, початок процесу. Зізнайся собі, як часто бувало так, що ти  відтягував виконання завдання до останніх годин? Напевно, дуже часто, адже завжди знаходяться справи, які здаються важливіше навчання. Почати робити домашнє завдання завжди складніше, ніж його закінчити. Адже так? Головною причиною складного старту є банальна лінь. Домашня робота може виявитися справою на 15 хвилин, але за неї треба ж сісти, почати думати, та як же цього не хочеться робити. Чим швидше ти подолаєш в собі лінь, тим швидше почнеш добре та результативно вчитися.


 Для того, щоб вчасно отримувати свіжі блоги від Анастасії, підпишіться на новини у формі знизу!

Хочеш першим дізнаватись новини про ЗНО?

Заповни форму і отримуй найсвіжішу інформацію для ефективної підготовки до ЗНО.


Бути в курсі останніх новин ЗНО

Ми проти спаму. Ваша особиста інформація ніколи не буде передаватися стороннім особам

Вау, тепер отримати 200 балів на ЗНО ще простіше!

Чекай на наше «дякую» на свої пошті. Обіймаємо.

Коментарі

Про насМи в Києві

Ми у Львові

Ми у Запоріжжі

Що ми пропонуємо

Франшиза

©  ZNO.UA - всі права захищено. Копіювання дозволяється лише за умови розміщення активного клікабельного посилання на ZNO.UA