Як ефективно підготуватися до складання ЗНО

Як ефективно підготуватися до складання ЗНО

 

Перш за все, слід набратися оптимізму. ЗНО – це не ворог і не інструмент для тортур, а засіб самовдосконалення та нагода продемонструвати свої розумові здібності. Для такої складної та важливої роботи слід створити належні умови. Приберіть все зайве, вмостіться зручніше та попередьте усіх домашніх, що вас не можна турбувати.

 

Перегляньте матеріали та розподіліть їх на категорії за складністю. Виберіть теми, які даються вам найважче, і зосередьтесь насамперед на них. Підготовка ефективна лише тоді, коли вам вистачає енергії. Якщо ви помітили, що вже двічі перечитали речення і нічого не зрозуміли, – час зробити перерву. Відпочивайте хвилин 15-20.

Покрокова стратегія підготовки

1. Облаштуйте робоче місце.

2. Тримайте поруч щось яскраве та приємне (зображення, сувеніри тощо), що підніме вам настрій.

3. Ретельно сплануйте підготовку. Організуйте роботу так, щоб вона співпадала з вашими періодами активності – вранці чи ввечері.

4. Спочатку беріть найважчий матеріал і працюйте над ним доти, доки не засвоїте.

5. Не забувайте відпочивати – робіть десятихвилинну перерву через кожні сорок хвилин роботи.

6. Тренуйтесь якомога частіше, використовуючи різноманітні зразки завдань.

7. Час на складання ЗНО обмежений, тому радимо користуватися секундоміром.

8. Аби не втратити наснаги, підбадьорюйте себе думкою, що ви цілком здатні отримати відмінний результат на ЗНО, якщо правильно підготуєтеся.

9. Не дозволяйте лінощам, тривогам чи другорядним інтересам відволікти вас від підготовки.

10. Вивчіть різні методи запам’ятовування та використовуйте ті, які підходять вам найкраще.

11. Обов’язково повторюйте пройдений матеріал, інакше засвоєна інформація просто вивітриться. Готуйтеся заздалегідь, не відкладаючи нічого на потім, тому що перед самим тестом визубрити нічого не вдасться.

12. Не працюйте в останню ніч перед ЗНО: від цього ви лише втомитесь і прийдете на тест у не найкращій формі. Натомість присвятіть вечір улюбленим справам і не засиджуйтеся допізна.

Як боротися з прокрастинацією

Зрозуміло, що готуватися до ЗНО не дуже весело, ба гірше: перспектива того, що вам доведеться здавати серйозний тест, від якого, можливо, залежить ваше майбутнє, мимоволі лякає. Хочеться відволіктися на що завгодно: почитати книжку, подивитися телевізор, прокоментувати пост у Facebook, та навіть сходити за хлібом чи прибрати в кімнаті.

Не піддавайтеся спокусі. Справу треба довести до кінця, і чим більше ви затягуватимете, тим менше часу залишиться на якісну роботу. Водночас не варто перенапружуватися – організовуйте підготовку розумно, щоби все встигнути, але при цьому не знесилитися.

Дотримуйтеся плану занять – не зупиняйтеся, доки не засвоїте об’єм матеріалу, призначений на цей день. У більшості випадків слід готуватися самостійно, тому що під час занять із друзями більше часу зазвичай витрачається на розмови, ніж на навчання.

Методи запам’ятовування

Щоб дати та формули краще закарбувалися у пам’яті, використовуйте асоціації. Припустимо, якась історична подія сталася того ж дня, коли заснували ваш улюблений гурт або народилася ваша бабця. Втім, тут слід бути обережним: не вибирайте події з вашого життя, які важко пригадати, інакше під час тесту це вам не допоможе. Формулу можна перетворити на кумедний вираз: наприклад, E=mc2 гарно запам’ятовується фразою «Є у кума шматок м’яса і два шматки сала».

Спробуйте визначити, який тип пам’яті у вас найбільше розвинений: зоровий, слуховий чи моторний. Для першого типу радимо використовувати зображення або візуалізувати подію чи поняття, які треба вивчити. Якщо у вас краще розвинена слухова пам’ять, проказуйте подумки імена, дати, визначення та формули. Якщо маєте таку можливість, запишіть, наприклад, дефініцію поняття на диктофон і прослухайте її. Тим, у кого гарна моторна пам’ять, радимо писати шпаргалки або конспекти. Стисло викладіть основну інформацію на ту чи іншу тему і регулярно перечитуйте її. Сподіваємося, що це застереження зайве, але підкреслимо, що шпаргалки не варто приносити з собою на тест.

Хочеш першим дізнаватись новини про ЗНО?

Заповни форму і отримуй найсвіжішу інформацію для ефективної підготовки до ЗНО.


Бути в курсі останніх новин ЗНО

Ми проти спаму. Ваша особиста інформація ніколи не буде передаватися стороннім особам

Вау, тепер отримати 200 балів на ЗНО ще простіше!

Чекай на наше «дякую» на свої пошті. Обіймаємо.

Коментарі

Про насМи в Києві

Ми у Львові

Ми у Запоріжжі

Що ми пропонуємо

Франшиза

©  ZNO.UA - всі права захищено. Копіювання дозволяється лише за умови розміщення активного клікабельного посилання на ZNO.UA