Власне висловлювання: приклади з історії України

Власне висловлювання: приклади з історії України

Сьогодні, за традицією, блог про написання власного висловлювання. Знаю, що багато майбутніх вступників все ще трохи побоюються цього, тому, побачивши вашу зацікавленість у цьому питанні, вирішила дати вам ще трохи inspiration та показати, як можна реально доводити свій аргумент прикладом. Цього разу заглибимось у приклад з історії. Планую розвивати тему власних висловлювань і далі, тож в оновленні цього дня розберу лише приклад з історії України. 

     Трошки про те, що ти читатимеш далі:

  • Я обираю декілька тем зі списку можливих на ЗНО

  • Добираю до них приклад з історії України 

  • Якомога доступніше обґрунтовую тобі, чому цей приклад підходить 

  • + Акцентую  увагу на деяких важливих, на мій погляд, моментах. 

         + Даю поради)

DISCLAIMER: 

      Хочу звернути твою увагу на те, що блог я пишу, НЕ дотримуючись усіляких норм для ВВ!!! Я веду БЛОГ і просто пояснюю тобі, що ти можеш написати на певну тему у своєму ВВ. 

      А про норми написання й мої поради щодо цього можеш прочитати в попередньому блозі! 

Приємного читання :D

1. Чим небезпечна надмірна романтичність?

      Пригадай УЦР. Невизнання Грушевським необхідності військової сили через його космополітичні погляди та хибні й наївні переконання призвели до того, що він не зміг втримати владу на території, яка була по-своєму «кончетреба» багатьом сусіднім [і не дуже] державам. Його погляди можна умовно-лаконічно жартома описати так: «якщо я чиню до всіх по-доброму в політиці, то й вони мають вважати, що всі питання потрібно вирішувати виключно дипломатичним шляхом без використання фізичної сили та тим паче зброї».    

      Тобто, цей приклад можна використати для підтвердження аргументу про те, що  надмірна романтичність, навіть якщо ти добре освічений, маєш відмінне виховання й культуру, заважає тверезо оцінити ситуацію, аби вжити певних заходів для її покращення! А раціональність повинна займати [якщо не перше] одне з головних місць у прийнятті важливих рішень упродовж усього твого життя.

*** Я подала тут цитату. Проте, під час формулювання самого висловлювання, я б не радила тобі, не знаючи чітких правил щодо цього [та й взагалі, про всяк випадок, не радила б],  використовувати цитати. Адже є чіткі норми, порушення яких може призвести до втрати декількох балів.*** 

2. Що допомагає людині долати життєві проблеми?

      Княгиня Ольга свого часу зіткнулася з серйозними проблемами. Її чоловіка вбили люди, які потім погрожували її родині. Її син замалий і не може в цей час унаслідувати батьківський престол. До того ж, вона — жінка; а жінки тоді, як нам вже відомо, в той період [недо]розвитку людства, майже зовсім не мали прав.

      Проте, княгиня Ольга зуміла не лише подолати труднощі, але й зробити це так, що тепер вона ввійшла в історію. Що ж допомогло їй? Доречним, на мою думку, було б припущення, що жінці допомагала наявність маленького тоді сина Святослава. Адже, коли ти відповідальний лише за себе, маєш право й скласти ручки, справедливо виправдовуючись жахливим становищем. Проте, коли від твоїх дій залежить життя близької людини, ти розумієш, що мусиш знайти вихід зі скрутної ситуації. 

      Тож, таким чином ти можеш довести: наявність близької людини та відчуття відповідальності за її безпеку і благополуччя дійсно мотивують людину до подолання життєвих проблем. 

*** Уяви собі ситуацію: 

Ти вже маєш чудовий приклад з історії. Проте, тобі не вистачає прикладу з літератури та інших видів мистецтва. 

  ЩО РОБИТИ?! 

— Цікаво, що саме цю (але вона далеко не єдина така) історію, можна  використати й як приклад із літератури:

  • У літописі «Повість минулих літ. Уривок про помсту княгині Ольги» ти знайдеш повну історію цих подій. 

  • Ти зможеш використати ці події як приклад з літератури, якщо правильно їх оформити. 

Як це зробити? Правильно почати приклад. Щось на кшталт: 

  1. «Пригадую літопис «Повість минулих літ» [автора...]. Головна героїня ...» 

  1. Героїня літопису «Повість минулих літ» [автора…] 

3. У чому цінність мистецтва?

 Тут я б згадала нашого #рідного-трохи-надоїдного Тараса Григоровича Шевченка. Мені здається, безпрограшний варіант. Але все по черзі: 

  1. Спочатку я визначуся з тим, у чому ж є цінність мистецтва. Адже викрутити кубик-рубик Тарасової [та і загальної] творчості можна як завгодно, поезія й образотворче мистецтво — це дуже абстрактна тема. 

     Я б сказала так: «Цінність мистецтва в тому, що митець лише за його допомогою здатен впливати на людей, на їх світосприйняття, здатен порушувати важливі соціальні питання. А іноді, використовуючи мистецтво, людина може вивчати історію та намагатися відчути, як певні події сприймали люди того часу.» 

  1. Далі вже потрібно рухатися чітко узгоджено з питанням та відповідно до аргументу. Але, повного питання в нас немає й тема задана досить розмазано, - я просто навмання буду доводити якусь думку. [на ЗНО запитання поставлено зазвичай чітко й повно].                                                                                      Я могла б сказати, що прикладом особистості, яка впливає на людей шляхом мистецтва, є Тарас Шевченко. Адже його поезія є цінністю в літературній творчості через глибокі соціальні підтексти та вплив на широку аудиторію. Зокрема, про поему «Катерина» та вірш «Садок вишневий коло хати» чули й далеко за межами нашої країни. До того ж, картини митця також порушують важливі й критичні проблеми його сучасності. Навіть картина, на якій зображено його вагітну сестру, також має спільну ідею з вище зазначеною поемою. 

 

      Якщо тобі подобається такий формат або ти вважаєш інформацію цього блогу корисною, буду щиро рада, якщо ти поділишся цим зі своїм другом! Вгорі дуже зручно зробити це через будь-яку мережу або мессенджер! 

     Бажаю тобі легкого написання власного висловлювання та відсутності проблем із формулюванням прикладів! 

Хочеш першим дізнаватись новини про ЗНО?

Заповни форму і отримуй найсвіжішу інформацію для ефективної підготовки до ЗНО.


Бути в курсі останніх новин ЗНО

Ми проти спаму. Ваша особиста інформація ніколи не буде передаватися стороннім особам

Вау, тепер отримати 200 балів на ЗНО ще простіше!

Чекай на наше «дякую» на свої пошті. Обіймаємо.

Коментарі

Про насМи в Києві

Ми у Львові

Ми у Запоріжжі

Що ми пропонуємо

Франшиза

©  ZNO.UA - всі права захищено. Копіювання дозволяється лише за умови розміщення активного клікабельного посилання на ZNO.UA