Підготовка до ЗНО: з чого почати?

Підготовка до ЗНО: з чого почати?

Як би сумно не було це визнавати, але літо підходить до кінця. Зовсім скоро тебе закрутить вир навчання та нескінченні турботи випускника. Якщо ти не хочеш готуватися до ЗНО зі швидкістю скаженої мавпи в останні дні, ось тобі кілька порад від мене. Головну даю вже: починай зараз. 

 

Візьми силу волі в кулак

Я складала ЗНО три роки тому. Пам'ятаю, як сивіла від одної думки про наближення іспитів. Я боялася завалити все, боялася проспати ЗНО, боялася, що чорна ручка не буде писати, що в моєму портфелі знайдуть бомбу, а на школу взагалі впаде астероїд. Хоча, в той момент кінцю світу я була б рада, як ніколи раніше.  

Тому перше, що ти маєш зробити, це усвідомити, що найближчий рік надзвичайно важливий у твоєму житті. Вирішується твоє майбутнє, а це не жартики, повір мені. Але не роби з цього катастрофу: насправді, ЗНО не таке страшне, як здається. 

 

Постав собі ціль

Визначся з предметами, які складатимеш. Ще краще – зі спеціальністю своєї мрії. Тоді ти точно знатимеш, до чого йдеш, та й заради чого це все. Але не хвилюйся, якщо майбутня професія лишається для тебе за чорною завісою: впродовж року ти знайдеш відповіді (у тебе не буде вибору – їх доведеться знайти :D). 

Щодо мене, то я дуже довго хотіла стати археологом. Я була в захваті від Єгипетських пірамід, про які перелопатила десятки книг, марила Тутанхамоном та ледь тримала при собі руки, якими хотілося розкопати чиїсь кістки. Якби моя мрія здійснилася, тобі не довелося б зараз читати мій блог – у цей момент я викопувала б старі глечики десь під Полтавою. 

Майдан змінив усе. Мені було 15, коли почалася Революція Гідності. Я не відходила від телевізора й прямих трансляцій, складала зв’язані мамою теплі шкарпетки в коробку та віддавала її волонтерам. Тоді я зрозуміла, що хочу стати журналісткою: бути на захисті правди та свободи. Я й раніше любила писати тексти, але в той момент я відчула цю необхідність як ніколи гостро. 

Так само, в якийсь найбільш неочікуваний момент, ти знайдеш і своє призвання. 

 

Склади план

Без планування нічого не вийде. Чіткий розклад допоможе тобі самоорганізуватися й не халявити. Неважливо, де буде розклад твоїх занять: в блокноті, телефоні чи в планері на комп’ютері. Головне, щоб він був. А ще важливо його дотримуватися

Якщо визначитися з предметами для складання досі важко, займися тими, які обов’язкові – тут точно не прогадаєш. Пропиши, скільки часу на день ти маєш витрачати, наприклад, на українську мову. Став відмітки про виконання завдань, а коли будеш молодчиною й займатимешся неперервно кожні 5 днів – роби собі маленькі винагороди. Купи морозива, відірвися на атракціонах й так далі. Сходити з розуму й цілодобово гризти граніт науки не варто – поламаєш зуби. 

 

Підготуй джерела навчання

Визначся, як ти готуватимешся: за допомогою онлайн-курсів, самостійно вдома чи з допомогою репетиторів. Варіантів багато, лишилося тільки вибрати найбільш підходящий. Після цього підбери необхідні підручники, матеріали, сайти. Важливо, щоб все було впорядковано й структуровано, що не загубитися в морі інформації. 

Особисто я любила готуватися за мемами. По-перше, деякі ну дуже смішні, а по-друге, так легше запам’ятовується. Але був у мене й один божевільний спосіб навчання (дати з історії здавалися для мене непідсильним пеклом, але я вирішила не здаватися). 

Купила пачку стікерів, на кожному з яких з одного боку писала дату, а з іншого – подію, яка відбулася. Потім розкладала їх на підлозі, рачкувала й перевертала один за одним. Таких стікерів було більше двохсот – на підлозі не лишалося вільного клаптика. Але результат дав про себе знати: на ЗНО з історії я не зробила ж о д н о ї помилки в датах. 

У тебе можуть бути свої лайфкаки, як краще запам’ятати інформацію, але можеш скористатися й моїми. Перевірено: працює =) 

 

Відпочивай

Не заганяй себе в яму. Дві-три години занять на день – більше, ніж достатньо. У тебе багато часу. Не перевчайся, але й не марнуй дні. Знайди золоту середину, й ти побачиш, що навчання може бути легким та ефективним. 

А ще – займайся тим, що тебе надихає, дивися мотиваційні фільми, відпочивай на природі та насолоджуйся останнім роком у школі. Кажуть, навіть одружитися можна кілька разів, а в школу ми більше ніколи не повернемося. Хочеш першим дізнаватись новини про ЗНО?

Заповни форму і отримуй найсвіжішу інформацію для ефективної підготовки до ЗНО.


Бути в курсі останніх новин ЗНО

Ми проти спаму. Ваша особиста інформація ніколи не буде передаватися стороннім особам

Вау, тепер отримати 200 балів на ЗНО ще простіше!

Чекай на наше «дякую» на свої пошті. Обіймаємо.

Коментарі

Про насМи в Києві

Ми у Львові

Ми у Запоріжжі

Що ми пропонуємо

Франшиза

©  ZNO.UA - всі права захищено. Копіювання дозволяється лише за умови розміщення активного клікабельного посилання на ZNO.UA