Ким ви бачите себе через 5 років?

Ким ви бачите себе через 5 років?

У вівторок (31 січня) я закінчила магістратуру, отримала диплом і зрозуміла, що у цій довгій історії з навчанням в університеті нарешті поставлено крапку. І якщо для мене це були дуже насичені і класні роки, то для багатьох моїх одногрупників чи однокурсників це була суцільна мука і витрачений даремно час.

 

Власне, тому я і хотіла написати блог. Це, з одного боку, вдячність і спогади про моє студентське життя, з іншого боку — поради для абітурієнтів як не «провтикати» наступні 5 років. Приготуйтесь, такого зазвичай не радять.

 

1. Прогулюйте пари.

Будьте готові, що на перших курсах вас чекає майже шкільна програма: історія України, безпека життєдіяльності, українська мова, фізкультура та ін. Так, вам треба буде скласти екзамени чи заліки з цих предметів, але це не означає, що вам треба цілодобово сидіти в аудиторії. Більше того, і у наступні роки буде багато дисциплін, які вам навряд знадобляться в подальшому або здаватимуться нудними. Моя порада — забийте на них. Не прогулюйте пари лише з тих предметів, які правда вас цікавлять: ходіть постійно, виконуйте завдання, отримуйте бали і звільняйтесь від складання їх на сесії. Але усе інше варте того, щоб просто вивчити його за ніч перед екзаменом. Не гайте час на нудні лекції — цей час потрібен, щоб робити щось інше.

Прогули не означають, що ви втратите стипендію чи погано закінчите університет. Я досі не знаю, як виглядають деякі мої викладачі, але це не завадило мені 6 років отримувати стипендію (майже постійно — підвищену) і закінчити університет із дипломом з відзнакою.

 

2. Будьте активні.

Це те, що вам треба робити у звільнений прогулами час. Беріть участь у КВК, Що?Де?Коли?, концертах, студентському самоврядуванні, олімпіадах, конкурсах і конференціях. Повірте, у кожному ВНЗ для студентів створюються найкращі умови для самовираження. Більше того, саме у цих активностях ви знайдете людей, які у майбутньому перетворяться на «зв’язки». Я у різні часи була старостою, організатором літературного гуртка та конкурсу, дизайнером та журналістом у раді студентського самоврядування, і це не забирало у мене час. До того ж, там я познайомилась з людьми, які відкривали Atlas, агентство свят, свій бар, та створили у Штатах бренд крутої горілки. Круто ж, правда?

 

3. Не бійтесь сесії.

Мені, як адміну, часто доводиться читати коментарі у стилі «ой що там ЗНО, от сесія це кошмар». Не вірте їм. Я складала 15 сесій (!) і точно можу сказати, що це не страшно. ЗНО — страшно, але, на щастя, це одноразова акція. Сесія ж — це місяць, коли вам треба або прийти і поставити у заліковку «відмінно» (з предметів, які ви не прогуляли) або вивчити за 2 ночі предмет за переліком питань та отримати якийсь бал. Так, сесія впливає на стипендію, але це не означає, що скласти її нереально, чи треба боятись. На ЗНО вам треба довести, що ви знаєте шкільну програму за останні 5-7 років. А на сесії — що ви знаєте предмет, який вчили 2-3 місяці. Невже це так страшно?

 

4. Живіть у гуртожитку.

Якщо ви з Києва і вступаєте у київський ВНЗ, то ви, звісно, житимете з батьками. Але, якщо ви з іншого міста, то живіть у гуртожитку. Принаймні перші кілька років не винаймайте квартиру. Чому? Тому що саме у гуртожитку відбуваються усі історії, про які ви потім згадуватимете і розповідатимете. Якось у мене нелегально півроку жила дівчина, яку вигнали, і ми переховували її від коменданта. А якось мій хлопець вилазив з вікна мені за ліками, бо охоронець його не випускав. А коли у гуртожитку була пожежа, то моя подруга, вибігаючи, схопила не паспорт чи ноут, а пакет з курячим філе, яке збиралась приготувати. Гуртожиток і ще раз гуртожиток. Бо у вас більше не буде можливості отримати цей досвід.

 

5. Вдосконалюйтесь у професії.

Десь з третього курсу просіться у великі компанії на стажування або підробляйте по фрілансу. Вас навчать тому, чому не навчають в університеті. Більше того, коли ви отримаєте диплом, то вже будете бажаним спеціалістом і не матимете проблем з пошуком роботи.

 

6. Майте власну думку.

Не бійтесь сказати, що думаєте, якщо ви з цим не погоджуєтесь. Це не школа, і викладач не завжди правий. Ставте запитання, сперечайтесь і доводьте свою правоту. Якось я не погоджувалась із викладачем морфології (коли вчилась на філолога) і своїми аргументами довела його до істерики і майже до сліз (35-річного чоловіка, кандидата наук). Вирішивши для себе, що він некомпетентний, я більше не з’являлась на його парах. Я навіть на залік не прийшла. Але отримала «відмінно». Знаєте чому? Бо тих, хто має свою думку, легко запам’ятати.

 

7. Whatever you are, be the good one.

Це найважливіший пункт. Вам з першого року казатимуть, особливо якщо ви вчитесь на спеціальності з великим конкурсом, що ваші одногрупники — це ваші майбутні конкуренти. Але це все брехня. Вони — ваші майбутні найближчі друзі, колеги та опора у складних ситуаціях. Тому не зазнавайтесь і не будьте поганими. Давайте списувати, допомагайте і навчайте. Коли у мене був автомат (тобто я не складала іспит) з економічної теорії, я все одно спеціально проводила лекції з роз’ясненнями для одногрупників, щоб вони отримали вищу оцінку. Коли я була старостою, я виривала сторінки з журналу, тільки щоб не «спалити» тих, хто забагато прогулював. А одного разу я навіть відмовилась від п’ятірки за іспит, щоб цю оцінку отримала моя одногрупниця і таким чином зберегла стипендію.

І наостанок. Поки ви студенти, вам дозволено помилятись. Ви можете прогулювати пари, щоб брати участь у революції. Ви можете стрибати з другого поверху, щоб вразити дівчину. Ви можете робити багато речей і багато неправильних вчинків. Головне, робіть їх так, щоб вам потім було що згадати.

 

Оксана Гаджій,

SMM-спеціаліст компанії ZNOUA

 

 

 

 

 

 

 


Хочете отримувати сповіщення про свіжі блоги ZNOUA? підпишіться на новини у формі знизу!

Хочеш першим дізнаватись новини про ЗНО?

Заповни форму і отримуй найсвіжішу інформацію для ефективної підготовки до ЗНО.


Бути в курсі останніх новин ЗНО

Ми проти спаму. Ваша особиста інформація ніколи не буде передаватися стороннім особам

Вау, тепер отримати 200 балів на ЗНО ще простіше!

Чекай на наше «дякую» на свої пошті. Обіймаємо.

Коментарі

Про насМи в Києві

Ми у Львові

Ми у Запоріжжі

Що ми пропонуємо

Франшиза

©  ZNO.UA - всі права захищено. Копіювання дозволяється лише за умови розміщення активного клікабельного посилання на ZNO.UA