«Хто хоче — шукає можливості, хто не хоче — шукає причини»

«Хто хоче — шукає можливості, хто не хоче — шукає причини»

Цей вислів, тільки російською мовою, дуже часто я чую від свого вчителя історії. І чим дорослішою стаю, тим більше переконуюсь у правильності його змісту. Було дуже багато життєвих ситуацій, коли це висловлювання доводилось реальними фактами. Розповім свою історію, щоб ви знали мене трошки більше. Якщо не полюбляєте сповіді — краще вже не починайте читати) У цій розповіді є часточка особистого, але я намагатимусь не перетнути межу)

Я мешкаю у місті Торез (Чистякове) Донецької області. До закінчення 8 класу жила дуже добре та радісно, була мрійливою дитиною, але вже серйозно замислювалася над своїм майбутнім. Планувала вчитись у м. Донецьк, вступати до медичного, а він на той момент був одним з найкращих навчальних медичних закладів України! Це було б казково. Діти з нашої школи завжди дуже гарно складали ЗНО, вчителі ставились до підготовки серйозно. Тому за тест я не переймалась взагалі.

Прийшов 2014 рік, який змінив життя тисячі людей. Гадаю, не варто розповідати, що трапилось, бо про ці події ми майже щодня згадуємо навіть не зі своєї волі, а завдяки інтернету, соціальним мережам, радіо, телевізору.

З усіх проблем, що принесла війна, мене турбувало й подальше навчання. У 9 класі батьки прийняли рішення перечекати цей рік у рідному місті. «Може щось зміниться?». Але, на превеликий жаль…

10 клас. Треба щось робити. У той час дистанційних шкіл не було взагалі. Вони почали працювати у 2016 році. Але моя тітка таки знайшла мені дистанційну українську школу. Я тоді майже ревіла від щастя, чесно!) Ось вона, мить, яка може усе змінити! Але ще одна проблема: у мене немає свідоцтва державного зразка за 9 клас. Ми тоді були першими дітьми, яким не видали українські свідоцтва. Тому я, навчаючись у 10 класі тут, закінчувала ще й 9 та 10 клас в Україні) Як і всі діти-дев’ятикласники писала ДПА, отримувала свідоцтво. Потім влітку закінчила ще й 10 клас.

Почався 11 рік навчання. ЗНО. І що робити? Як готуватись?  Незадовго до 1 вересня я побачила таку спільноту, як ZNOUA. Там проводився конкурс з метою обрання ZNOUA-блогера. За перемогу давався безкоштовний курс з будь-якого предмету. Я швиденько розповіла про це батькам, ми усі разом пораділи, і я сіла писати. Писати усе, що тільки до голови приходило. На перемогу навіть не сподівалась, бо я вже три роки не практикувала свою українську, хіба тільки контрольні з української писала і все. Але перемогла! Мені й досі дивно, що мене обрали… І я дуже вдячна усій команді за надану можливість ;)

Стало трохи легше: один «репетитор» вже є, другим стала моя вчителька з хімії, яка зрозуміла моє становище і погодилась допомогти. А що робити ще з двома предметами? Вчити самій! Чому б ні? Шукати відеоматеріали, тести, книжки.Усе реально.

Так чому я все це написала? Щоб на власному прикладі та «ЗНО-сторі» показати, що захочеш — зробиш, завжди зробиш. І якщо у вас є усі можливості підготуватись — готуйтесь, а якщо немає — шукайте рішення, щоб підготуватися набагато краще;) Бо потім буде ще приємніше усвідомлювати те, що ви подолали усі труднощі та досягли своєї мети. І це стосується не тільки ЗНО, а й усього життя. Не шукай причини, шукай можливості! А раптом цей пошук буде настільки цікавим, що ти отримаєш набагато більше, ніж шукав?)


 Для того, щоб вчасно отримувати свіжі блоги від Анастасії, підпишіться на новини у формі знизу!

Хочеш першим дізнаватись новини про ЗНО?

Заповни форму і отримуй найсвіжішу інформацію для ефективної підготовки до ЗНО.


Бути в курсі останніх новин ЗНО

Ми проти спаму. Ваша особиста інформація ніколи не буде передаватися стороннім особам

Вау, тепер отримати 200 балів на ЗНО ще простіше!

Чекай на наше «дякую» на свої пошті. Обіймаємо.

Коментарі

Про насМи в Києві

Ми у Львові

Ми у Запоріжжі

Що ми пропонуємо

Франшиза

©  ZNO.UA - всі права захищено. Копіювання дозволяється лише за умови розміщення активного клікабельного посилання на ZNO.UA