Чому необхідно здавати ЗНО?

Чому необхідно здавати ЗНО?

Керівництво загальноосвітніх учбових закладів України повинно детально роз’яснювати випускникам процедуру ДПА та отримання атестату.

На цьому наполягає Український центр оцінювання якості освіти. Кожен учень повинен розуміти – якщо він не пройде державну підсумкову атестацію, а, відповідно, і ЗНО з української мови та літератури, то не отримає атестат зрілості цього року. Щоб отримати атестат, у такому випадку, потрібно буде чекати ще рік, щоб пройти ДПА екстерном. Звідси наслідок – щоб вступити до ВУЗу і здобути вищу освіту також доведеться чекати до наступного року.  

dpa_2015

Дане звернення викликане тим фактом, що багато учнів, за даними УЦОЯО, не реєструється для проходження ЗНО з української мови та літератури або не подає для цього необхідні документи.  

Так, згідно із заявою УЦОЯО «якщо окремі випускники не реєструються для участі в державній підсумковій атестації з української мови у формі зовнішнього оцінювання або не надають комплекти документів для цього, просимо роз'яснити їм сутність наказів Міністерства освіти і науки України від 14.04.2008 № 319 та від 19.05.2008 № 431, якими передбачено, що особа, яка не пройшла державну підсумкову атестацію в поточному році, зможе отримати документ про повну загальну середню освіту шляхом екстернату лише в наступному році».

Окрім того, задля полегшення процедури подачі документів, у разі якщо учбовий заклад не може подати документи всіх учнів разом, їх можна надсилати кілька разів до 20 лютого.

Нагадаємо, що комплекти документів для проходження ДПА з української мови та літератури у формі ЗНО учні шкіл повинні подавати не самостійно, а до своїх учбових закладів. Останні, в свою чергу, формують списки та подають комплекти документів до Регіональних центрів оцінювання якості освіти, за якими вони закріплені.

Учні ПТУ або ВНЗ, які отримують повну загальну середню освіту цього року, або є випускниками минулих років, подають комплекти документів до РЦОЯО самостійно.

Хочеш першим дізнаватись новини про ЗНО?

Заповни форму і отримуй найсвіжішу інформацію для ефективної підготовки до ЗНО.


Бути в курсі останніх новин ЗНО

Ми проти спаму. Ваша особиста інформація ніколи не буде передаватися стороннім особам

Вау, тепер отримати 200 балів на ЗНО ще простіше!

Чекай на наше «дякую» на свої пошті. Обіймаємо.

Коментарі

Про насМи в Києві

Ми у Львові

Ми у Запоріжжі

Що ми пропонуємо

Франшиза

©  ZNO.UA - всі права захищено. Копіювання дозволяється лише за умови розміщення активного клікабельного посилання на ZNO.UA