Чому мене навчила школа та які якості в мені виховала

Чому мене навчила школа та які якості в мені виховала

Враховуючи те, що за 11 років школи ми зазвичай вже втомилися від усіх тих не дуже радісних і не дуже справедливих подекуди моментів, сьогодні хочу розповісти тобі, які позитивні речі дала мені школа та які якості вона в мені виховала! 

      Тож, чому навчила мене школа? 

  • Вчитися. Прагненню до нових знать

Маю зазначити, що любов до навчання в мене формувалася спочатку досить тоталітарно, а надалі — абсолютно демократично. Важливу роль, звісно, в цьому процесі відіграли моя природна допитливість та зацікавленість. Проте починалося все з батьківського примусу: з маминої подачі я списувала по декілька сторінок вже у першому класі, а від бабусі на мене чекала щоденна порція розв‘язування задач. 

Але саме завдяки школі в мене сформувалося бажання вчитися, яке в цьому закладі освіти ще підкріплювалося відмінними оцінками та вчителевим добрим словом в адресу моїх старань. Таким чином моя дитяча «любов до знань» підкріплювалася десь кнутом, а десь і пряником.

Ну а вже в четвертому класі я дійсно полюбила вчитися! Я закохалася в англійську мову, зрозуміла, що читання якоюсь мірою навіть мені подобається… А усвідомлення того, що мені ще й непогано все це вдається, взагалі робило цей процес надзвичайно приємним!

  • Виконувати нецікаву / рутинну роботу 

Можливо, колись така моя думка і втратить своє значення, проте, на мій погляд, вміння іноді змиритися й виконати те, що тобі не подобається, — це корисна штука. Не секрет, що від виконання певної роботи в школі нас просто нудить! Але ж ніщо не дається легко. Звісно, дуже важливо робити те, що тобі реально подобається, й любити те, що робиш! Проте, на шляху до успіху є такі речі, які просто потрібно виконати, поки ти не на тому рівні крутого підприємця, де вже можеш дозволити собі делегувати частину своїх ненависних обов‘язків. 

  • Толерантності, милосердю й лояльності до людей  

На уроках етики ще в 5-6-му класі прекрасна вчителька Ольга Іванівна причепила мені таку чудову рису, як толерантність. І лише згодом я усвідомила, що, виявляється, бувають люди, яким би дійсно не завадило мати такого педагога.

Саме на її уроках я дізналася про існування такого жахливого соціального явища, як расизм. Адже, маючи в класі темношкіру дівчинку, з якою ми дружили, я навіть не думала, що існують люди, які чомусь просто так ненавидять представників інших рас. 

Саме Ольга Іванівна вклала в мою голову, що людина є вільною й може робити зі своєю зовнішністю те, що вона хоче: фарбувати волосся у зелений, робити пірсинг, одягатися так, як їй подобається, — і це нормально

Саме від цієї жінки я дізналася про існування атеїзму! І, — уявіть собі, як це чудово, — розповідаючи про це, вона говорила, що така думка також має право на існування, а такі люди — нічим не гірші за тих, хто відносить себе до певної релігії! 

  • Вмінню аргументувати власні думки та доводити свою позицію 

На уроках української літератури ми часто влаштовували вербальні дискусії з різних тем. Також учителька часто давала нам цікаві теми на твір-роздум, а ми потім зачитували свої твори перед усім класом. Таким чином я дійсно навчилася аргументувати свої припущення, ідеї та не боятися висловлювати власні думки. І, здається, це просто необхідно кожній людині! 

  • Розумінню деяких життєвих реалій 

У школі мені стало відомо, що не завжди працює прислів’я: «Стався до людей так, як хочеш, щоб вони ставилися до тебе». Адже НЕ всі ставитимуться до тебе добре [так, вважай мене богинею тавтології]; я зрозуміла, що таке лицемірство; зрозуміла навіть, що таке заздрість.

Також я побачила: життєві ситуації бувають абсолютно різними. Завдяки цьому я дуже рідко засуджую людей, і перед тим, як зробити якісь висновки, подумки ставлю себе на місце тієї особи, — це часто допомагає усвідомити причини певної поведінки чи навіть дій. 

 

Таким чином я намагалася сказати тобі, що в будь-чому можна знайти чимало позитивних аспектів — варто лише фокусуватися на них, а не на негативі! І навіть погані ситуації мають дещо хороше: вони роблять нас «мудрішими», стійкими та готовими до випробувань долі! 

 

 

Хочеш першим дізнаватись новини про ЗНО?

Заповни форму і отримуй найсвіжішу інформацію для ефективної підготовки до ЗНО.


Бути в курсі останніх новин ЗНО

Ми проти спаму. Ваша особиста інформація ніколи не буде передаватися стороннім особам

Вау, тепер отримати 200 балів на ЗНО ще простіше!

Чекай на наше «дякую» на свої пошті. Обіймаємо.

Коментарі

Про насМи в Києві

Ми у Львові

Ми у Запоріжжі

Що ми пропонуємо

Франшиза

©  ZNO.UA - всі права захищено. Копіювання дозволяється лише за умови розміщення активного клікабельного посилання на ZNO.UA