Як жити і виживати в гуртожитку

Як жити і виживати в гуртожитку

Доброго вам дня. Мене звати Антон,  я студент 5-го курсу КНУ імені Т. Шевченка. Сьогодні ми дізнаємось: що таке гуртожиток,  як влитися в колектив і поєднувати життя без контролю батьків з навчанням)

 

Я не збираюся вас вчити, як жити, я поділюся своїми гуртожитськими історіями і побажаю вчитися на чужих помилках.

За своє студентське життя я жив у гуртожитку НАУ і наразі проживаю в гуртожитку КНУ факультету кібернетики (№16).

Які взагалі бувають гуртожитки? Жити чи виживати можна у будь-якому у будь-яких умовах.

Я пам'ятаю, як уперше зайшов у свою майбутню кімнату в НАУ, сів на ліжко і був просто в шоці, сидів і дивився на грибок розміром півтора на два метри на стіні. І тут я подумав, що міг би і у Чернігові (звідки родом) вступити до інституту і спокійно жити з батьками. Це був пекельний час. Але не все так сумно.

Перші знайомства, перші пари, перші гулянки групою і «сусідами по камері». Мені дуже пощастило, бо зі мною жили хлопці з першого курсу, а один із них був моїм одногрупником.

Найважливіше у перші дні зрозуміти, що ви знаходитеся на чужій території, і тут свої правила.

Забудьте, що ви крутий перець в своєму дворі, або найкрасивіша мадмуазель у своїй школі. Багато людей відразу вступають в конфлікт зі старшим курсом і дуже про це шкодують, адже у останніх явно більше знайомих і друзів у гуртожитку. А як всі знають: зустрічають по одежі, і ніхто не хоче, щоб перша думка була негативною. Вона може вас переслідувати до випуску, і нічого не поробиш.

Ось приїхав хлопець з Обухова (хто не знає міста, де виробляють туалетний папір) з пакетом туалетного паперу в руках. Так і зайшов: у одній руці пакет документів, в інший туалетні рулони і сумка за спиною.

І тут, як на зло, його побачили хлопці зі старшого курсу, приліпилась кличка до 5-го курсу «Обухів». Звичайно, всі використовують туалетний папір, а батьки хотіли тільки допомогти улюбленому синові, але став він «Обухів», і крапка.

У нашому гуртожитку була блокова система. На кожному поверсі — два блоки по вісім кімнат, шість кімнат хлопчиків і дві дівчинки. Туалет, кухня, душ на кожному поверсі. Душ, до речі, працював тільки у нашому блоці. Усі милися у загальному душі на першому поверсі дев’ятиповерхового гуртожитку.

Уявіть цей натовп людей, які просто хотіли сходити вранці помитися і почистити зуби. Відразу скажу, що туалет у нас не працював, і ходили в туалет по одному із тазиком води у руках. До цього всього звикаєш, і просто не помічаєш потім. Удома на такі речі, як сходити в душ або в туалет, не звертаєш увагу, адже це норма, і багатьох, як і мене, це дуже напружувало.

Отже, ви поселилися у гуртожиток.

Зазвичай, якщо у кімнаті більше двох людей, то будуть двоярусні ліжка. Коли до вас будуть заходити в кімнату тусити або просто в гості, то всі сидітимуть на першому поверсі. Ну ви зрозуміли, який поверх треба займати.

Далі у перший місяць навчання всі студради (про студради ще поговоримо ще) намагаються зробити пікнік або просто тусовку для знайомства. Чи варто туди йти? — Варто! Все просто: там знайомляться, може вийде і поїсти трохи шашлику. Ось зараз вибачте за капс, НЕ ВТРАЧАЙТЕ ГОЛОВУ НА ПЕРШІЙ ТУСОВЦІ! Стежте за тим, що говорите або творите, вам ще жити з цими людьми і бачитися як мінімум 4 роки, якщо, звичайно, вас не виженуть. А взагалі познайомитись зі старшим курсом, почути кілька порад ще нікому не шкодило. Адже, як не крутіть старший курс знає більше. Знає, на які пари варто ходити, що любить кожен викладач, що вимагає, де знаходяться найближчі магазини, хороші кафе, де можна піти поїсти після пар і так далі ...

Найголовніше — зрозуміти, що батьки можуть за вами «стежити» тільки по телефону. Багато хто дає собі волю, починає курити, багато пити, вести розгульне життя. Адже нічого не варто сказати по телефону, що ти вже лягаєш спати і поїхати в клуб, всі так роблять. Усі проходять цей перший досвід самостійного життя. Головне — не втрачати розум.

Суп вам ніхто не приготує, у магазин ніхто не сходить, сміття ніхто не викине, посуд ніхто не помиє. Тому відразу навчіться мити за собою посуд і виносити сміття. У кожному гуртожитку є таргани, їх труять, вони на деякий час зникають, а потім приходять по ваші крихти хліба, розсипаний цукор і сіль, залишки їжі в тарілках. Вони приходять без запрошення, а вигнати їх важко. Так що стежимо за чистотою.

Студрада. Що таке і навіщо це треба? У кожному гуртожитку є люди, яким не наплювати на гуртожиток і людей у ньому. Студрада стежить за гуртожитком. Я особисто був у гуртожитках як у НАУ, так і в КНУ. Стежив за чистотою в кімнатах, був так званий санстан. Ми ходили раз у два тижні по кімнатах і дивилися, щоб все було чисто. Не варто наїжджати на студраду, вона майже завжди має рацію, у неї є зв'язки в дирекції студмістечка, вона тісно спілкується з комендантом гуртожитку і може банально вас виселити з гуртожитку і навіть може вигнати з університету за особливі порушення.

Як вчитися в гуртожитку? Дуже просто: якщо у вас в кімнаті постійно шумно і важко сконцентруватися над матеріалом, у гуртожитку є кімнати для навчання. Там зазвичай приємні і спокійні хлопці, вам явно буде простіше.

Що робити, якщо у вас відморозки в кімнаті? Не виходить врегулювати в межах кімнати? Тоді банально йдіть до студради або до коменданта гуртожитку. Краще вирішити між собою, звичайно, але є різні люди і випадки.

Як потрапити у гуртожиток уночі? Так, всі гуртожитки після дванадцятої ночі закривають, а гуляти до дванадцяти якось замало. Два варіанти: або до ранку, або заходити в гуртожиток вночі. Залазити через балкони чи кімнати відразу не раджу. Це дуже небезпечно і якщо вас помітять, то просто виселять. Можуть занести це у ваша особисту справу, воно вам треба? Місць в гуртожитках завжди не вистачає і мінус один житель - це завжди добре. А знайти за таку ціну житло в Києві та будь-якому іншому місті дуже важко! Краще просто попередити вахтера, що ви запізнитеся)

Чи можна приводити гостей на ніч? Звичайно ж ні, в той же час можна «домовитися» із вахтерами, всі люблять каву і цукерки, ну ви зрозуміли, тільки акуратно! І тут є старший курс, просто уточніть.

Що, де і як їсти?

Майже у кожного університету, що себе поважає, є студентська їдальня, де можна ситно і недорого поїсти. Запитайте у старшого курсу, куди вони ходять поїсти. Завжди є дешевий і сердитий варіант: мівінка, бутерброди, смажена картопля, макарони, яєшня. Не захоплюйтеся швидкими перекусами, а вчіться готувати собі поїсти. Буде круто, якщо ви купите собі мультиварку або скороварку у кімнату. Це швидкий і зручний спосіб приготувати їжу, і не стояти в черзі на кухні.

Що з собою краще взяти на поселення в кімнату?

Зараз вам напишу ідеальний набір. Подушка, ковдра, матрац (при необхідності), постільна білизна (її видають, але у такому стані, начебто пару чоловік вже померло на ліжку) чайник, мікрохвильова піч, мультиварка (це досить дорого купувати на одного, тому обговоріть це питання усією кімнатою), холодильник (дуже часто старші курси продають недорого старі холодильники, тут вже самі шукайте і вирішуйте: новий або б/в), бажано ноутбук (дуже допоможе в навчанні, та й не дасть нудьгувати вечорами).

Перебування у гуртожитку — круте, цей період запам'ятається вам назавжди. Це — знайомства на все доросле життя, це —  класні студвечірки, це незабутньо!

Залишайтеся людиною, і все буде добре)

 

 

Консультант ZNOUA

Антон Острогруд

 

 

 


Хочете слідкувати за усіма оновленнями блогу ZNOUA? Підпишіться на новини у формі знизу!

Хочеш першим дізнаватись новини про ЗНО?

Заповни форму і отримуй найсвіжішу інформацію для ефективної підготовки до ЗНО.


Бути в курсі останніх новин ЗНО

Ми проти спаму. Ваша особиста інформація ніколи не буде передаватися стороннім особам

Вау, тепер отримати 200 балів на ЗНО ще простіше!

Чекай на наше «дякую» на свої пошті. Обіймаємо.

Коментарі

Про насМи в Києві

Ми у Львові

Ми у Запоріжжі

Що ми пропонуємо

Франшиза

©  ZNO.UA - всі права захищено. Копіювання дозволяється лише за умови розміщення активного клікабельного посилання на ZNO.UA