Як скласти ЗНО з історії і не отримати «параліч мозку»?

Як скласти ЗНО з історії і не отримати «параліч мозку»?

«Я геть не розумію історію!». «Історія — одні дати та події».  «Я не зможу опанувати стільки інформації». Знайомі думки? Впізнали себе? Я чую такі враження постійно. І все ж, попри «складність» історії та великий обсяг інформації, щороку значна кількість абітурієнтів обирає саме цей предмет. Цього року більш ніж 65% випускників складали ЗНО з історії України. Як її можливо вивчити? Як запам’ятати всі зображення, карти, дати та історичні постаті? Спробуймо розібратись.

1. Насолоджуйся навчанням

Наш мозок побудований таким чином, що людині приносить задоволення процес пізнання нового й цікавого. Проте, якщо ти ненавидиш свою роботу (у нашому випадку навчання), ти не виконаєш її якісно. Тому, якщо ти зважив всі «за» та «проти» і наважився вибрати ЗНО з історії, зроби все, щоб підготовка була цікавою саме тобі.  Приділи достатньо часу, щоб знайти матеріали (якщо ти  готуєшся сам) або викладача, з яким тобі буде цікаво й комфортно працювати. Не бійся змінювати репетитора! Я чула чимало відгуків такого типу: «Я дуже шкодую, що не змінив вчителя», «Мені було так нудно вчити історію», «В університеті я відкрила для себе іншу  історію. Чому мій вчитель так не вчив?» Підбери спосіб навчання чи репетитора, який підійде саме тобі, і насолоджуйся процесом.

 

2. Збери всі пазли в одну картинку

На жаль, шкільна освіта пропонує опановувати історію як набір тем, тому дуже часто пересічному учневі реально важко прослідкувати зв’язок між різними темами. Ти вивчив історію за програмою 7 класу,  і не бачиш жодного зв’язку з темами, які опрацьовуєш у 8 класі. Насправді, спробуй зрозуміти історію як загальну картину світу в минулому. Склади усі «пазли» окремих тем в єдине зображення. Що це тобі дасть? Навіть, якщо ти забудеш якусь деталь (це нормально, бо ти жива людина),  ти все-таки зможеш зорієнтуватись у конкретному періоді.

 

3. Не зациклюйся на датах

Скільки запитань у ЗНО вимагають впізнати конкретну дату? Насправді, не так багато. Тому не став собі за мету опанувати всі дати, їх надто багато. Вивчи основні базові дати, а далі сприймай історію як лінію часу. Важливіше розуміти, що ця подія відбулась раніше, тому що вона стала передумовою наступної події. Намалюй стрічку часу до кожного періоду історії, познач основні дати — і чітко побачиш послідовність.

 

4. Ще раз про логічне мислення

Не плутай логіку з вгадуванням. Як показує досвід минулого року, знайшлось більше 10% абітурієнтів, які не вгадали на прохідний бал. Логіка — зовсім інше. Історія — це логіка подій. Старайся кожну подію пов’язувати з наступною, яка стала її наслідком. Важливо розуміти логіку подій та встановлювати причино-наслідкові зв’язки між ними.

 

5. Аналізуй зміст запитання

50% правильної відповіді — це правильне прочитання і розуміння запитання. Особливо звертай увагу на історичні джерела. У такому запитанні можуть міститись підказки. 

 

6. Не відкладай вивчення матеріалу

«Я все вивчу в травні» —  класична помилка пересічного випускника. Історія — дуже особлива наука, лише дозоване її сприйняття забезпечує осмислення й розуміння інформації. Спокуса відкласти може бути величезна, але пам’ятай, крім запам’ятовування, тобі треба робити тести. Чим швидше ти опануєш теорію, тим більше встигнеш зробити тестів.

 

7.  Соціальна активність   

Історія — це наука про все: про культуру, науку, освіту, нові та старі суспільні віяння. Історія формує твій світогляд і навпаки — сформований світогляд допоможе зорієнтуватись в історії. Тому ходи на виставки і розглядай картини, їзди на екскурсії чи в подорожі, подивись, як виглядає Хотинська фортеця чи Успенський собор у Львові. Тоді ти ніколи не забудеш це зображення на тестах і отримаєш неймовірні враження.  Переглядай новини, хоч інколи. Обговорюй з друзями історичні конфлікти. Зараз з цим зовсім немає проблем. «Волинська різня», декомунізація — всі про це щось чули. Якщо ти будеш обізнаним(ою) у таких темах, знайомі подивляться на тебе по-іншому. Як бонус, буде правильна відповідь на  ЗНО.

 

8.  50 на 50

50% тестів ЗНО перевіряють, як ти засвоїв(ла) матеріал ХХ-ХХІ століть. З 1 по 30 запитання ЗНО присвячене цим темам. Тому 50% часу виділи саме на ці століття. Не забувай: оцінка за цю частину тесту стане твоєю оцінкою за ДПА з історії.

 

9.  Повір у себе

Я не раз бачила майбутнього студента, якому школа прищепила глибоку зневіру. Ти все зможеш — тільки з таким настроєм починай підготовку до ЗНО. Історія — це складний предмет, але я зустрічала десятки учнів, які успішно опанували її. І тобі це вдасться, просто повір у це і почни діяти!

 

10.   Будь собою

Ти – унікальна особистість, шукай свій особливий шлях розуміння історії

 

Це лише кілька моїх порад. Впевнена, ти знайдеш багато своїх способів опанування історії, щоб отримати класний результат та насолоду від процесу навчання. Успіхів тобі!

Юліана Зелена

 

 

Катерина Цибульська

викладач історії України (онлайн) в компанії ZNOUA

 

 

 

 

 


Хочете отримувати сповіщення про свіжі блоги ZNOUA? підпишіться на новини у формі знизу!

 

Хочеш першим дізнаватись новини про ЗНО?

Заповни форму і отримуй найсвіжішу інформацію для ефективної підготовки до ЗНО.


Бути в курсі останніх новин ЗНО

Ми проти спаму. Ваша особиста інформація ніколи не буде передаватися стороннім особам

Вау, тепер отримати 200 балів на ЗНО ще простіше!

Чекай на наше «дякую» на свої пошті. Обіймаємо.

Коментарі

Про насМи в Києві

Ми у Львові

Ми у Запоріжжі

Що ми пропонуємо

Франшиза

©  ZNO.UA - всі права захищено. Копіювання дозволяється лише за умови розміщення активного клікабельного посилання на ZNO.UA