Підготовка до фізики: з чого почати?

Підготовка до фізики: з чого почати?

Усім привіт! Фізика - справжня кімната жахів на ЗНО. Кожен, хто збирається складати цей іспит, приходить зі страхом в очах і фразами на кшталт: “Я нічого не знаю, не вчився, але батьки хочуть, щоб я став інженером/ програмістом/ лікарем/ фізиком-ядерщиком тощо”.

А потім виявляється, що відсутня й математична база, й база з фізики. Якщо впізнав себе - то текст нижче стосується саме тебе. М
и зібрали ресурси, які стануть тобі в нагоді. Поїхали!

Як вивчення мови починається з абетки, так вивчення фізики починається з базової середньої школи. Тому теорію будемо підтягувати з шкільних підручників або онлайн-конспектів.

 1. Вам відомий цей сайт або цей сайт, бо з них ви робили домашні завдання, що задають вам у школі, адже на них є ГДЗ :) . Але на ЗНО ГДЗ не буде, а будуть завдання, що спираються на програму ЗНО. Перелік авторів шкільних підручників великий. На мою думку, найкращими є книги авторів Бар’яхтара та Довгого, проте ніщо не заважає вчити за Сиротюком, Гельфгатом, Ненашевим, Засекіним і т.д. 

 2. Щодо конспектів - найкраща рекомендація стосується цього сайту, але, за більшість з онлайн-уроків треба буде викласти деяку суму грошей. Також гарними варіантами будуть наступні посилання: сайт1, сайт2, сайт3.

 

Пам'ятаємо і про онлайн-курси, зокрема цей, методистом якого є заступник декана з навчальної роботи факультету радіофізики, електроніки та комп'ютерних систем Нечипорук О.Ю. (тому, якщо хочеш вступити до КНУ на ФРЕКС, можеш заочно познайомитися, або прийти на дні відкритих дверей тих факультетів КНУ, куди хочеш вступити, посилання тут).

Куди ж без “улюблених” лабораторних робіт. У більшості шкіл, на жаль, ці лабораторні існують тільки на папері - може, це причина нелюбові до фізики?! Тоді дивіться за цими посиланнями, як багато можна робити, навіть не встаючи від екрану (заодно й іноземну мову підтягнути можна, ти ж, напевно, її також складаєш?). Сайт1, сайт2, сайт3, сайт4.

А скільки часу ти проводиш на YouTube? Зроби собі "10 годин challenge" подивитися відео, що пов'язані з фізикою, хоча б на цих каналах:

 1. YouTube-канал - зручно і зрозуміло пояснюються предмети природньо-математичного циклу.

 2. YouTube-канал - цікаві відео, що стосуються фізики, хімії та біології, що виходять за рамки шкільної програми, дозволять здивувати ваших друзів (не лише ж грати в настольні ігри або демонструвати карткові фокуси).

 3. YouTube-канал - якщо ти не чув про цього викладача Рішельєвського ліцею в Одесі, то хутчіш біжи дивитися: чітко, зрозуміло, з прикладами розв'язування задач пояснюється більшість тем, що будуть на ЗНО.

 

А як щодо комп'ютерних ігор? Адже траєкторії кидання флешок на “довжину” dust2 самі себе не обрахують, а Echo Slam Earthshakera повинен бути в відповідній AoE?! :) Навіть в Angry Birds захована деяка фізика, про яку ти, можливо, й не здогадуєшся. Тому тримай лінки на цікаві ігри, а потім “альттабнешся” і продовжиш “рашити плант на Б” 

 1. Фізикус та Фізикус-2 - прекрасні ігри, що дозволяють перевірити твої комплексні знання фізики (також є ігри Хімікус, Математикус та Біотопія). Ревізор рекомендує, адже сам їх проходив у класі восьмому :) 

 2. 1 Ohm - завантажуй на свій гаджет та тренуйся складати схеми так, щоб загальний опір виходив завжди 1 Ом.

Сильний математик захоче себе проявити в розв'язанні задач, які  чекатимуть тебе на ЗНО, тому тримай посилання на гарні задачники, в яких можна знайти деякі розв'язки та допоміжні матеріали:

 1. Сайт1 - гарний сайт із книгами по фізиці та математиці.

 2. Сайт2 - і знову Рішельєвський ліцей, на сторінці якого зібрано багато посилань на різні задачники та підручники.

 3. Сайт3 - задачі з усіх тем із прикладами розв'язків.

 

Безумовно, завжди поряд із теорією, іграми та задачами йде практика, й тут тобі допоможе:

 1. Сайт “Освіта.ua” - тут можна пройти будь-яке ЗНО з фізики за попередні роки.

 2. Сайт ЛРЦОЯО - тут можна пройти тренувальне онлайн-тестування за конкретною темою чи блоком.

 

Ось така підбірка корисних матеріалів з фізики зроблена саме для тебе, користуйся!

Якщо ж тобі потрібна допомога в підготовці до ЗНО, системний підхід до навчання, порада від досвідченого викладача, то ти завжди можеш записатися до нас на курси.

Успіхів!
Пам'ятай, що твої результати - в твоїх руках, і тобі відповідати за наслідки! :)

 

     

        
        Віктор Скляров

        викладач фізики та математики ZNOUA.

 

Хочеш першим дізнаватись новини про ЗНО?

Заповни форму і отримуй найсвіжішу інформацію для ефективної підготовки до ЗНО.


Бути в курсі останніх новин ЗНО

Ми проти спаму. Ваша особиста інформація ніколи не буде передаватися стороннім особам

Вау, тепер отримати 200 балів на ЗНО ще простіше!

Чекай на наше «дякую» на свої пошті. Обіймаємо.

Коментарі

Про насМи в Києві

Ми у Львові

Ми у Запоріжжі

Що ми пропонуємо

Франшиза

©  ZNO.UA - всі права захищено. Копіювання дозволяється лише за умови розміщення активного клікабельного посилання на ZNO.UA