Добрий день, друзі! Учні часто забувають, де відбувалися ті чи інші події у творі. А на ЗНО часто трапляються питання з вимогою вказати місце дії. Тому починаємо нашу захопливу подорож українською літературою.
«Ой Морозе, Морозенку» — ця пісня розгортає події на Савур-Могилі (височині у Донецькій області).
«Чи не той то Хміль». У пісні про Богдана Хмельницького в ході Національно-визвольної війни змальовується перемога під Жовтими Водами.
«Дума про Марусю Богуславку» оспівує звільнення козаків з татаро-турецького полону в Туреччині.
В баладі «Ой летіла стріла» висловлюється співчуття до загиблого сина на вдовинім полі та Дунаї.
Найдавніший літопис «Повість минулих літ», зокрема розповідь про «Помсту княгині Ольги» розкриває події в Іскоростені, Києві та Вишгороді.
«Слово про похід Ігорів». Войовничі пригоди князя Ігоря розгортаються на Половецькій землі, р.Каялі та в Путивлі.
У творі Котляревського «Наталка Полтавка» відбувається вираження сентименталізму та просвітницького реалізму в селі під Полтавою.
Безсмертність українського народу, його волелюбного духу, культури зображує Котляревський у своїй бурлескно-травестійній поемі «Енеїда» в Карфагені, о. Сицилія,Кумській, Латинській та Аркадській землі.
Тарас Шевченко в поемі «Сон» змальовує Україну, Сибір і Петербург.
Перший роман-хроніка «Чорна рада», написаний Пантелеймоном Кулішем, розповідає про раду в Ніжині. У творі також згадуються Київ, Романівський Кут та хутір Хмарище.
Іван Нечуй-Левицький детально описує життя «Кайдашевої сім’ї» в селі Семигори, згадуючи про село Біївці та м. Київ.
Українські митці збагачували українську літературу своєю вишуканістю та багатогранністю, намагаючись показати велич і культуру нашого народу. Тому, привчаючи нас цінувати національне мистецтво, МОН вимагає детальне знання літератури на екзамені.