Репетитор, група чи застаріла система навчання?

 

Репетитор, група чи застаріла система навчання?

Індивідуальне навчання.  Чи потрібно?  Чи є те, що підходить усім?

Якщо не знаєш відповіді на це питання, то сміливо залишайся до кінця, я розповім дещо новеньке.

Існує поширена думка, що навчання віч-на-віч з учителем допомагає краще зрозуміти предмет і скласти ЗНО на максимальний бал, тому що репетитор підлаштовується під тебе, під твій канал сприйняття і дає таким чином інформацію, щоб ти запам’ятав краще, адже в нас цілих чотири типи  сприйняття.  Отже, навчання в групі – вбивство грошей та часу.

А ти впевнений, що це правда?

У нас є 4 канали сприйняття, завдяки яким ми аналізуємо та запам’ятовуємо інформацію, це:

  • аудіальний (сприймають матеріал через слух);

  • дигітальний (спосіб сприйняття через логічне осмислення, знаки, цифри, аргументи);

  • кінестетичний (прийняття інформації через нюх, дотик, рух і т.д.);

  • візуальний (сприймають матеріал за допомогою зору).

Перші три канали працюють лише на 5-10%, останній – на 90-95%

Ми користуємося цими трьома типами сприйняття в повсякденному житті, тому вважаємо, що в нас жахлива пам’ять.  Насправді наша система запам’ятовування ідеальна, просто в школі нас навчали зубрінню, яке працює на ці три неефективні канали.  Жаль, що нас не навчили вчитися, хоча якби був такий обов’язковий предмет, то викладали б основи зубріння.

Якщо повернутись до основного питання, то репетитор або групові заняття не ефективні, адже необхідно змінити повністю концепцію викладання, замінивши текст на картинки та малюнки.

Це дуже поширений міф про види споживання інформації, дивно, що ніхто не замислювався і не ставив під сумнів цю інформацію.  Насправді інтернет не знає таких досліджень, де висновок був би підкріпленням до тези “всім потрібний індивідуальний стиль навчання”.  Зате знаєте, що доведено?  Те, що будь-якій людині картинку запам’ятати легше, ніж написане чи відтворене слово.  Сміливо можна сказати, що неважливо, ким ти є, важливо лише те, з якою ефективністю запам’ятовуєш необхідну інформацію, а найкласнішим способом є візуальний матеріал.

Що ж сьогодні ми вбили міф, перед новим роком вбивства не найкраща справа, але боротьба з неграмотністю та неправдивими знаннями того варта, правда?

Не знаю, чи є серед вас ті, хто хоче піти працювати в школу вчителем, але якщо такі є, то спростіть систему освіти, даючи дітям усе в картинках, а не текстом.  А на цьому все, застосовуй це на практиці і до зустрічі, чао)