Порекомендуй нас другові і отримай гроші на свій рахунок

дізнатися більше

Правильне планування часу при підготовці до ЗНО



Час, час і час. Це слово постійно крутиться в нашій голові. Ми завжди хочемо багато чого встигнути, беручи приклад з відомих зірок. Але не завжди розуміємо, що вони просто вміють добре розставляти пріоритети. Перед старшокласниками часто постає питання: як усе встигнути? Як отримати гарний атестат, добре скласти ЗНО і при цьому не виснажитись?

Відповідь на це запитання вже звучала: треба правильно розставити пріоритети. Але ж як це зробити? І тут нам допоможе метод Ейзенхауера, за допомогою якого зможемо визначити потрібні та непотрібні справи. Президент США поділяв завдання на чотири групи: 

- термінові та важливі;

- важливі, але нетермінові;

- термінові, але неважливі;

- нетермінові та неважливі.

Це має велике значення, оскільки те, що вас захоплює робиться швидше, а те, що складніше та менш цікаве ви відтягуєте до останнього моменту, витрачаючи багато часу. Щоб було легше, можна створити список або розклад на тиждень. Згодом, визначте, у який час ви працюєте найпродуктивніше і створіть власний графік, відштовхуючись від цього. Адже в когось натхнення на працю приходить рано-вранці, а в когось пізно ввечері. І отут постає невеличка проблемка — школа.

Найчастіше школярі навчаються у першу зміну, тому перша половина дня вже зайнята, а потім курси, і не сидіти ж до ночі з тим д/з. Раджу виконувати в школі деякі завдання, на тих уроках, де вчителю байдуже на вас. Це можуть бути різні тести, які не потребують максимальної концентрації уваги. У школі ви все одно не зможете повністю розслабитись і перепочити, зате зможете розвантажити вечір і змотивувати себе прекрасним відпочинком вдома.

Не відволікайтесь. Як часто при активній праці, ви заглядаєте в соцмережі? Відволікаючи свій мозок від важливого завдання, ви порушуєте концентрацію і марнуєте час. Тут ви вже налаштувались і занурились у роботу але раптом відволіклися на тікток або інстаграм, і потім вам знову потрібен час, щоб набрати активний темп при виконанні якогось завдання. Тому вимкніть інтернет та поставте таймер, гарно підійде додаток Pomodoro.

Робіть регулярні перерви. При довгому сидінні порушується циркуляція крові, а якщо неправильно сидите, то ще й викривлення хребта. Тим паче мозку стає важко після 30 хвилин активної праці. Тому раз на годинку виділяйте 5 хвилин перерви. Але не варто брати телефон і проводити цей час в соцмережах, краще перекусити та випити чаю.

Виділяйте день для себе. Усім відомо, наскільки важливий відпочинок в житті людини. Тільки працюючи, люди про нього забувають, і це спричиняє емоційне вигорання та  інші проблеми. Варто виділити окремий день, у який ви будете повноцінно відпочивати, нічого не роблячи. Так, можна ввести в нього якісь дрібні справи, але після яких ви точно не втомитесь. Обов’язково потрібно ходити гуляти, бажано з кимось, щоб відволіктися від буденності.

Пам’ятайте, що планування — це не про жорсткі рамки та дедлайни, у першу чергу, це інструмент, який допомагає нам тримати своє життя в тонусі та балансі. Тому завжди дослухайтеся до того, що хочете ви й ваша душа. Лише так ви будете справді щасливими.