Як врятуватись від стресу під час підготовки до ЗНО?

 

Ви, певно, скажете, що без стресу цей процес неможливий, і я з вами погоджусь, проте лише частково, оскільки стрес буває різним. Наприклад, коли ми змагаємося в онлайн-тестах з одногрупниками або коли проходимо рівень у якійсь відеогрі. Цей стрес — це виділення адреналіну, який прискорює працю нашого мозку і допомагає ефективно запам’ятовувати інформацію, він є корисним. Але існує стрес, який лише сповільнює наші думки та погіршує самопочуття, його можна назвати депресією. У попередній статті я описала наслідки такого способу життя, а зараз розповім, як з цим усім боротися.

Здоровий сон. Як би банально це не звучало, проте по-іншому ніяк. Лягаючи пізно, ви думаєте, що більше встигнете зробити, проте це лише тимчасово. Організм виснажується, коли ви засинаєте після 12 і згодом це спричиняє втому й нездатність нормально працювати. Учені рекомендують лягати о десятій вечора, оскільки тоді виробляється гормон сну — мелатонін, і в цей час ми найкраще засинаємо.

Фізична активність. Необов’язково витрачати купу часу та грошей на походи в спортзал, достатньо лише раз або два на тиждень рухатись. Ви можете піти прогулятись на свіжому повітрі, слухаючи улюблену музику в навушниках, можете робити ввечері мінізарядку вдома. Також гарним рішенням буде просто потанцювати вдома, увімкнувши гучно музику, таким чином ви прокинетесь, якщо до цього почували себе сонним, та отримаєте задоволення, і ваше тіло подякує вам.

Відпочинок. Відпочинок допомагає нашому мозку розвантажитися, щоб він міг знову збагачувати себе знаннями та думками. Ви можете почитати якусь книжку або провести час, просто дивлячись серіал або просто слухаючи треки чи якісь подкасти, наприклад від ZNOUA. Це обирати вже вам, але не відмовляйте собі в маленьких задоволеннях, радуйте себе, оскільки з цих задоволень складається наше життя. Також рекомендую відсуватись від комп’ютера хоча б за пів години до сну. Щоб могли відпочити очі та організм розумів, що скоро час спати.

Чіткий план виконання домашніх завдань. Усі складають по 4 предмети, а дехто і 5. Варто зрозуміти хоча б приблизно, які предмети вам більше потрібні для вступу і приділяти їм більшу увагу. Також запишіть розклад ваших курсів у якийсь блокнот або просто в нотатки телефону, щоб бачити дедлайни своїх домашок. Якщо ви навчаєтесь у ZNOUA, то можете дивитись свій графік курсів та дедлайни в особистому кабінеті, там гарно все влаштовано і можна відразу переходити за посиланням на д/з. З чітким графіком ви будете правильно розставляти пріоритети та не виснажуватиметесь.

Правильне харчування. Наш організм постійно потребує вітамінів та різних мікроелементів, особливо, коли є високе розумове навантаження, цим точно не варто нехтувати. Намагайтесь не сидіти голодними в школі, візьміть із собою нарізані овочі та фрукти або ж якийсь бутерброд. Зараз є купа естетичних ланч-боксів, з їхнім використання їжа буде смачнішою.

 

Перелік цих порад досить банальний, і ви могли вже десь його чути, проте часто ми забуваємо про такі типові, але дуже важливі речі, отже, нам хтось має про них постійно нагадувати.