Сьогодні розберемо найтремтливішу тему, через яку ти хвилюєшся, як хворостинка під час сильної зливи й урагану… Поговорімо сьогодні й далі на дуже інтимну тему: що буде, якщо ти погано складеш ЗНО? Я вже анонсувала початок таких постів, тому саме час поговорити про перший варіант рішення, який підходить хлопчикам і дівчаткам, але з невеликою відмінністю.
Ти погано склав ЗНО, але здаватися, журитися, відступати не можна. Якщо ти дівчинка, то просто влаштуйся на роботу і прямо скажи батькам: “Вибачте, будь ласка,, я вас підвела, але на репетиторів я більше гроші брати у вас не буду. Взагалі намагатимуся менше від вас залежати в матеріальному плані”. Ти влаштовуєшся на роботу в кав’ярню або ресторан офіціанткою, хостес і працюєш, заробляючи свої гроші і готуючись по другому колу. Це хороший шлях, тому що ти не є ношею для батьків. До того ж, ці кошти можна витратити на нормальні онлайн-курси, наприклад ZNOUA. Тим більше, якщо мати якусь базу, то готуватися буде легше, та й мотивація зростає, адже другий рік поспіль не скласти – нонсенс.
Тепер візьмемо питання із хлопчиками. Тут загострюється проблема з армією, яка так і жадає тебе забрати у свої обійми. У цьому випадку слід вступати до найгіршого університету на бюджет. Я відкрию невеличку таємницю: є напрямки, у яких бюджетні місця навіть не всі зайняті, наприклад, педагог розвитку дітей з обмеженими можливостями або логопед, учитель, металорізач тощо. Туди приймають буквально всіх із мінімальними балами. Цей варіант підходить тим, хто подолав поріг, а якщо ти не зміг, то йдеш до коледжу на професію, де є недобір на бюджетні місця. Туди ходили хлопці, щоб не служити в армії. Після вступу ти формально навчаєшся рік, займаючи бюджетне місце, щоб тебе в армію не забрали, і працюєш, як божевільний, щоб знайти гроші на репетиторів. Ти на бюджеті найактуальнішої спеціальності, тому цілий рік можеш там не з’являтися, не ходити на пари, на складати сесію, за рік тебе не відрахують. У хлопців цей період видасться важчим, ніж у дівчат, але що вдієш, треба було думати раніше.
Підсумуємо, перший варіант – свідомо йти на друге коло. Це найбільш нормальний варіант і єдино правильний, на мій погляд, який дає тобі другий шанс вступити до університету мрії.
На цьому на сьогодні все, чекай ще один спосіб у наступній статті)