“Мамо, я не склав ЗНО...”. Частина 1

 

Сьогодні розберемо найтремтливішу тему, через яку ти хвилюєшся, як хворостинка під час сильної зливи й урагану… Поговорімо сьогодні й далі на дуже інтимну тему: що буде, якщо ти погано складеш  ЗНО?  Я вже анонсувала початок таких постів, тому саме час поговорити про перший варіант рішення, який підходить хлопчикам і дівчаткам, але з невеликою відмінністю.

 

Ти погано склав ЗНО, але здаватися, журитися, відступати не можна.  Якщо ти дівчинка, то просто влаштуйся на роботу і прямо скажи батькам: “Вибачте, будь ласка,, я вас підвела, але на репетиторів я більше гроші брати у вас не буду. Взагалі намагатимуся менше від вас залежати в матеріальному плані”.  Ти влаштовуєшся на роботу в кав’ярню або ресторан офіціанткою, хостес і працюєш, заробляючи свої гроші і готуючись по другому колу.  Це хороший шлях, тому що ти не є ношею для батьків.  До того ж, ці кошти можна витратити на нормальні онлайн-курси, наприклад ZNOUA.  Тим більше, якщо мати якусь базу, то готуватися буде легше, та й мотивація зростає, адже другий рік поспіль не скласти – нонсенс.

Тепер візьмемо питання із хлопчиками.  Тут загострюється проблема з армією, яка так і жадає тебе забрати у свої обійми.  У цьому випадку слід вступати до найгіршого університету на бюджет. Я відкрию невеличку таємницю: є напрямки, у яких бюджетні місця навіть не всі зайняті, наприклад, педагог розвитку дітей з обмеженими можливостями або логопед, учитель, металорізач тощо.  Туди приймають буквально всіх із мінімальними балами.  Цей варіант підходить тим, хто подолав поріг, а якщо ти не зміг, то йдеш до коледжу на професію, де є недобір на бюджетні місця. Туди ходили хлопці, щоб не служити в армії. Після вступу ти формально навчаєшся рік, займаючи бюджетне місце, щоб тебе в армію не забрали, і працюєш, як божевільний, щоб знайти гроші на репетиторів.  Ти на бюджеті найактуальнішої спеціальності, тому цілий рік можеш там не з’являтися, не ходити на пари, на складати сесію, за рік тебе не відрахують.  У хлопців цей період видасться важчим, ніж у дівчат, але що вдієш, треба було думати раніше.

Підсумуємо, перший варіант – свідомо йти на друге коло.  Це найбільш нормальний варіант і єдино правильний, на мій погляд, який дає тобі другий шанс вступити до університету мрії.

 

На цьому на сьогодні все, чекай ще один спосіб у наступній статті)