Мінімалізм, або скільки речей потрібно, щоб скласти ЗНО?



Ви, напевно, знайомі з романом Даніеля Дефо “Робінзон Крузо”. Цей твір вивчають десь у п’ятому-шостому класі. Здається, у мене була сувора вчителька, весь клас її ненавидів, бо треба було дуже постаратися, щоб отримати хоч подобу гарної оцінки. Вона замінила мою улюблену вчительку (найкращу за всі одинадцять років!). Пам’ятаю, що ніхто не прочитав цей твір, але всі були знайомі з коротким переказом, а вигляд був наляканий у кожного. Вона, як і будь-яка зла вчителька, почала катування усього класу зі слів: “До дошки піде...” Її нафарбований вказівний палець водив по журналу. Усі затамували подих. Кого вона викликала? Певно, ви здогадалися, мене. “Не пронесло”,– промайнуло в моїй голові, коли я шла до дошки. Ні, я не буду писати. Це робилося, щоб мінімізувати ризик підказки. Вона ставила якісь страшні питання, я якось невпевнено, запинаючись, відповідала, деколи помилялася. Десь сім-вісім я отримала, та останнє питання її було таким: “Який предмет ти б узяла на безлюдний острів?”. Я вагалася з відповіддю, але сказала щось про необхідність туалетного паперу. Багато хто мав таку ж дивну посмішку, як у тебе зараз) Так для чого тут Робінзон Крузо? Він жив без надмірностей, що туманять розум.

Головний герой мав лише необхідні речі для існування. Це й був його мінімалізм. Чому я раджу скористатися цим методом, який не Робінзон Крузо придумав?

А) Фокус уваги лише на навчанні, не відволікають сторонні соцмережі, якісь неважливі новини, справи, у результаті підвищується продуктивність, адже кількість звичайного шуму зменшується у рази;

Б) це просто гарно, й не лише мені подобається стиль в інтер’єрі;

В) нема безладу (ну майже), адже речей мало;

В) бабуся говорить, що коли оселя чиста і прибрана, то і в голові порядок, хаосу думок нема, дослухайся до моєї бабусі, вона поганого не побажає)

Зацікавила пропозиція? Мерщій ковтати інформацію далі, я знаю, що тобі запропонувати)

Марі Кондо – японська письменниця, вигадала свій особистий метод наведення порядку. Краще почати з речей у шафі. Усі “ганчірки” згортаємо в одну велетенську купу на підлозі або дивані. Беремо одну річ, будь-яку, дивимося декілька секунд, виносимо вердикт, лише “так” або “ні” на питання: “Чи подобається це мені?”. Відповідно дві купи. Купу “ні” викидаємо, це сміття. Якщо не можеш розлучитися з речами, то переклади їх на горище, відвези на дачу або кудись подалі від оселі. Так само зроби з усім іншим. Телефон потребує таке ж саме прибирання, тобто видалення фотографій та додатків, нотаток. На робочому столі також прибираємо все, що не потрібно. Ось усе й готово. Головне не повернути непотрібні речі. А якщо тобі мало предметів на столі, то додай блокноти, чернетки, варіанти ЗНО з підготовки до дня Х, і тоді все буде пучком) 

P.S. Уяви, що твоя кімната безлюдний острів. Тебе виштовхнуло туди, як і Робінзона Крузо, через шторм або завірюху, вигадай будь-яку причину. 5 предметів або людей можеш узяти з собою. Хто або що б це були? Телефон не можна, але я б узяла усе для підготовки до ЗНО та веселощів, не тільки ж працювати. Тобто мої 5 речей:

-курси ЗНО від ZNOUA за всіма предметами, що мені необхідні для складання. Таких аж 4, бо у 2022 здають аж 4 ЗНО мінімум.

- моя коліжанка, от і все.

 А що обереш ти?