Лінь і що з нею робити?

 


Науково доведено, що лінь – це стрес, а через останнє наше життя скорочується в середньому на 15 років.  У цій статті розповім про те, що говорять усі і що таке актуальне у світлі підготовки до ЗНО.  Здається, лінь народилася ще задовго до моєї появи на світ, ти теж так можеш про себе сказати? Іноді я могла її перемогти, але вона поверталася знову. 


Моя історія боротьби іноді увінчувалася змінним успіхом, але нещодавно я почула суперметодику, як її перемогти, поділюся з тобою, тому що для мене це абсолютне відкриття.  Спікер говорить про те, що її можна позбутися за 2-3 тижні, витрачаючи 5-10 хвилин на день, звучить спокусливо, чи не так?  Взагалі я слухала багато чого щодо лінощів, ключовою думкою було “візьми всю силу волі і почни діяти”.  Принцип цей не надто допомагав мені, але я намагалася, хоча деякі справи відкладала на потім, а це теж було поганим результатом.  Головний принцип нової методики полягає в тому, що зробити потрібно саме сьогодні, навіть якщо заснеш пізніше. Це спочатку сон буде страждати, після графік повернеться на своє місце.

Отже, алгоритм складається з трьох кроків.  Швиденько пройдемося по кожному.

 Перший крок:

  •  сигнал – це те, що закликає тебе почати читати книгу, працювати або зайти в соцмережу.

 Другий крок:

  • дії – тобто те, що ти робиш після сигналу.

Після певного маячка завдання, що надійшов у мозок, потрібно виконувати його й не відволікатися від  від, поки не доробиш усе до кінця.  Це важливий момент, інакше система з перервами та відволіканнями не дасть результату.  До речі, медитації чудово допомагають концентрувати увагу, але про це в наступних постах) Якщо надійшло смс-повідомлення на телефон, то відволікатися не можна.  Якщо боїшся, що не стримаєш себе, то краще вимкни його або поклади в сейф) Попроси своє оточення не чіпати тебе,  поки  виконуєш цю важливу справу.  Гаразд, з цим зрозуміло, але як почати робити щось, якщо навіть зараз виникає бажання плювати в стелю

Третій крок:

  • винагорода з нюансом. 

Справа в тому, що лінь – це захисна реакція організму на якусь тривалу дію, яка згодом забере в нас енергію.  З давніх-давен, щоб вижити, ми повинні були економити її.  Тому потрібно простимулювати свій мозок робити щось, щоб отримати те, без чого він не може жити.  Суть алгоритму в тому, що потрібно позбавити себе звичайної справи, яка тобі дуже подобається, а так як ти залежний від цієї насолоди, робитимеш те, що тобі не подобається, наприкінці отримуючи задоволення.  Після одного тижня таких винагород мозок зрозуміє цю програму і прибере лінощі.

 

Чим себе винагороджувати? Не потрібно купувати якісь айфони (точніше просити батьків про це). Потрібно визначити те, що тобі подобається в повсякденному житті, наприклад шоколад, прогулянки, гра в комп’ютерні ігри, тортик.  І їж або грай лише після виконаного завдання.  Сподобався метод?  Виконуй)