Минулого разу я пообіцяла техніку запам’ятовування будь-чого на чималий проміжок часу. Пам’ятаєш? Час виконувати обіцянку настав.
Як правильно запам’ятовувати інформацію та поміщати її в довготривалу пам’ять? Кажуть, що повторення – мати вчення, але це не так. Можна проговорювати номер телефону 10000 разів та не запам’ятати його. Так, серед кількох схожих порядків цифр ти можеш згадати ту саму послідовність, але самостійно відтворити – навряд чи. Важливе в техніці повторення – це постійне читання інформації та її переказ за допомогою пам’яті.
Ти багаторазово перечитуєш з якогось джерела, а необхідно згадувати, діставати з надр мозку, щоб розумовий орган зрозумів необхідність цього і швидко не забув. Тому правильніше було говорити не “повторення – мати вчення”, а “активне повторення – мати вчення”. Чому другий варіант працює краще? Тому що, багаторазово перечитуючи інформацію, ти просто намагаєшся запечатати її в мозку, а він за таку інформацію дуже слабо чіпляється і важко реагує. Та інформація, яку ти намагаєшся згадати самостійно активніше сідає в голові, тому що мозок думає, що вона тобі реально потрібна і потім починає її краще запам’ятовувати. Отже, ти можеш просто прочитати те, що тобі потрібно вивчити, спробувати пізніше згадати його, тим самим даючи розумовому органові сигнал про необхідність закинути ту інформацію в довготривалу пам’ять.
Навіть за такої незначної зміни ти забудеш через тиждень те, що вчив. На наше щастя, є алгоритм запам’ятовування будь-чого на все життя. Перше повторення необхідно зробити за 10 хвилин саме по пам’яті, а не з листочка. Після цього потрібно почекати 3 години та знову прокрутити інформацію в голові, краще вголос. Це ще не все) Так, я знаю, занадто багато дій, занадто багато лінощів, але пам’ятай про мету. Універ мрії вартий того? Хоча якщо зважати на те, що найближчі кілька років буде дистанційне навчання, вже можна почати сумніватися... Ліричний відступ завершився, продовжуємо.
Наступне повторення потрібно зробити за 6 годин, якщо через цей час вже спатимеш, то зроби перед сном. Четверте прокручування інформації має відбутися наступного дня вранці. Після цього моменту повторювати потрібно один раз на день до того моменту, поки тобі не знадобиться розповідати цю інформацію. Але якщо тобі треба запам’ятати на все життя? Якщо ти користуєшся інформацією часто, то вона запам’ятається (це стосується лише вчителів, ти ж не повторюєш щодня одні й ті самі дати з історії?) Якщо ти запам’ятав якусь інформацію, але знаєш, що не будеш нею користуватися, то протягом 4 днів повторюй її хоча би 1 раз на день, і вона збережеться на півтора місяці. Потім треба буде прокручувати її кожні півтора місяці 1-3 рази, і вона збережеться все життя.