Засвоюй інформацію вдвічі швидшеПідготовка до ЗНО займає багато часу, чи не так? Якщо ти ходиш на курси, то тобі розповідають багато нового матеріалу. Він структурований, його подають чітко й зрозуміло, але цієї інформації дуже і дуже багато. Інколи потрібно передивитися, поглибити свої знання щодо заданої теми, тому звертаєшся до ютубу. Обираєш лектора, який тобі подобається, та слухаєш його. Але! Інформації – багато, часу – мало. Так само і з українською літературою. Великий обсяг творів, які потрібно прочитати до ЗНО, треба знати досконало, але якщо ти складаєш інші екзамени, то не зможеш виділити багато часу на тексти й аналіз. Є варіант читати скорочену версію, але в мене таке вилітає з голови дуже швидко. Як прослуховувати тексти вдвічі швидше? 

Мета: навчитися аналізувати відеоролики на великих швидкостях. 

 

Перша сходинка

Відкрити відео, яке треба подивитися. Подивись хвилину цей ролик, але не на задньому фоні. Треба вдумливо сісти і дуже прискіпливо зрозуміти сенс кожного слова й речення. Усього хвилинку, це ж не так важко? До речі, фрагмент повинен бути насичений текстом, а не 15 секунд займає музика, інші 15 – привітання, ще 30 – просто якісь звуки. Тобто на початку ролика взагалі  відсутній текст. Якщо це саме твій випадок, клацай на 10 секунд вперед, поки лектор не буде пояснювати тему. З цього моменту і починається твоя хвилина. 

 

Друга сходинка

Дивись той самий відеофрагмент, але на швидкості х2. Також намагайся зрозуміти, про що йдеться, до того ж це не буде дуже важко, адже, перебуваючи на першій сходинці, ти багато що почув, зрозумів, зараз треба ці дві дії прискорити вдвічі. 

 

Третя сходинка

Починається м’ясо, але воюємо до кінця, без поразок! Той самий фрагмент відеоролика дивись на швидкості х2,5. Так, я розумію, це складно, вже щось може бути незрозумілим, але доклади зусиль, все буде добре. До того ж результат того вартий, просто пам’ятай, що ти зможеш вдвічі прискорити розуміння інформації. 

 

Четверта сходинка

Чи буде ще підвищуватися “градус” швидкості? Так, але є приємна новина. Це востаннє. Треба дивитися той самий матеріал плюс 2-3 хвилини нового на швидкості х3. Також треба намагатися зрозуміти, але не хвилюйся, це нормально взагалі нічого не чути, бо все стає кашею. Норма не розуміти, ти десь чув про таке? А я дозволяю) 

 

П’ята сходинка

Результат! Юхууууу! Ти зробив це. Тепер спокійнісінько можеш займатися своїми справами. Просто слухай відеоролик на швидкості х2 на задньому плані. Це буде звично для твого мозку, розуміння всього буде тобі забезпечено. Також ти будеш аналізувати усе на льоту. Мета досягнута. Користуйся) 

 

До речі, пам’ятай про те, що за півгодини відсутності балачок на швидкості х2 твій мозок повернеться в стан “я нічого не розумію”, тому всі дії треба буде повторити. Згодом ти будеш достатньо швидко перемикатися та звикнеш до станів із різними темпами.