Географія творів ЗНО (2 частина)Вивчаючи українську літературу, учні лише побіжно звертають увагу на місце, де відбуваються події, приділяючи більше часу сюжету та героям твору. Проте МОН вимагає знання географії у творах. Тому ми продовжуємо нашу подорож захопливою літературою.

«Хіба ревуть воли, як ясла повні». Панас Мирний описує події своєю геніальною прозою в селі Піски.

«Мойсей» — біблійна поема письменника Івана Франка про майбутнє українського народу змальовує Близький Схід і пустелю.

«Тіні забутих предків». Михайло Коцюбинський захоплювався культурою Західної України, тож вирішив написати твір, зображуючи побутове життя в Гуцульщині та Карпатах.

«Intermezzo». Неймовірні пейзажі села Кононівки Коцюбинський, перепочиваючи, змальовував у своїй імпресіоністичній манері.

«Лісова пісня». Думаю, з назви вже зрозуміло, що Леся Українка починає свою п’єсу в лісах, зокрема волинських.

«Я (Романтика)». Події у психологічній новелі Миколи Хвильового розгортаються в палаці шляхтича, в хаті матері та на узліссі.

«Пам’яті тридцяти». Геніальний Павло Тичина оспівував тему самопожертви заради Батьківщини на Аскольдовій могилі.

«Місто». Валер’ян Підмогильний запрошує нас в Київ разом зі Степаном Радченком (головним героєм твору).

«Модри Камень». Олесь Гончар змальовує трагічну історію кохання за часів Другої світової війни у Словаччині.

«Майстер корабля». Автобіографічний роман Юрія Яновського відображає творчу атмосферу модерністських митців в Одесі або в Голлівуді на березі Чорного моря.

 Українські митці втрачали життя заради свободи й самобутності нашого народу, заради нашого насолодження їхньою творчістю. Тому ми маємо цінувати й закликати все більше і більше людей до збагнення української літератури.