Незабаром ЗНО. Останнім часом ця думка як мантра. Я засинаю і прокидаюся з нею. Вона свербить у мене над вухом і вибиває з колії підготовки. Наприклад, сьогодні я віддала перевагу прикрашанню будинку замість підготовки до ЗНО. Звичайно, тепер усе блищить і сяє, але варто приділити час підготовці до ЗНО. Зрештою, я згадала про техніку Фейнмана та використала її без аркуша паперу та ручки, а просто пояснювала татові, який особливо не вслухався, проте й не був проти послухати. Можеш також знайти слухача, наприклад, кота)
Ти дізнаєшся, як можна навчатися швидше та зберігати отримані знання на тривалий термін. Річард Фейнман – великий фізик і класний учитель, який ніколи не любив складних пояснень і сам на своїх уроках пояснював дуже незрозумілі та заплутані теми легко. Одного разу інженерам NASA була потрібна допомога Фейнмана у вирішенні завдання. Вони постійно називали якийсь предмет “кривим коливальним, що працює під тиском потоку повітря”. Протягом величезного проміжку часу Фейнман намагався вирішити це завдання, поки, зрештою, не запитав: “Чи маєте ви на увазі звичайний свисток?” Виявилося, що то він і був. Вчений, дізнавшись про це, одразу вирішив поставлене перед ним завдання. Отже, ти чогось навчаєшся, але в голові все одно каша чи знань недостатньо, чи неструктурований матеріал у голові, або взагалі немає розуміння? Тоді ця техніка для тебе.
Перше, що варто зробити – це вивчити якусь тему, наприклад, параграф з історії чи біології, чи тему з математики, будь-що, хоч теорію гри на балалайці. Джерела, до речі, можуть бути будь-якими. Якщо ти просто вивчиш якийсь матеріал, то він швидко забудеться, тому... Другий крок! Поясни цю тему людині, далекій від неї, дитині років п’яти-десяти. При цьому необхідно виконати важливу умову: зробити це з пам’яті та своїми словами. Тобто не “вихровий оборот під тиском енергії, створений людиною, який проводить через коливальні вихори”, а “свисток”. На цьому етапі матеріал закріпиться, краще запам’ятається, увійде до активної пам’яті, через що ти зможеш застосовувати його в житті. Потрібна дитина, де ж її дістати? Заміни на братика чи сестру. Якщо ти в сім’ї один, то візьми чистий аркуш паперу та напиши пояснення вигаданій дитині. Пояснивши комусь цю тему, ти зрозумієш, що щось не згадав, десь швидше за все припустився помилки, але у твоїй голові після пояснення утвориться структура.
Тепер залишається лише ще раз прочитати матеріал, заповнити ці прогалини, адже інформація сама чіплятиметься і запам’ятовуватиметься автоматично.
Якщо тобі сподобалася ця техніка, то напиши в коментарях плюсик і пообіцяй спробувати її (надрукуй цю обіцянку просто таки під постом), то більше шансів, що ти її дотримаєшся)