Основні поради для написання листа з англійської мови




Англійська є одним з найпопулярніших предметів ЗНО, оскільки в наш час багато професій потребують знання іноземних мов. За лист можна отримати цілих 14 балів і добряче підвищити свій бал. Але як це зробити?

Уважно прочитайте тему. Вам потрібно правильно зрозуміти тему, щоб гарно розкрити пункти плану. Обов’язково на початку екзамену прогляньте тему листа, щоб при виконанні тестів взяти для себе якісь корисні вирази. 

При підготовці вивчіть структуру листа. Спочатку йде вступ, потім розписуємо 3 пункти плану, тобто 3 абзаци й кінцівку — прощання.

Враховуйте обсяг твору. Не потрібно писати дуже мало через страх наробити багато помилок. Ви не зможете гарно висловити свою думку та використати достатню кількість слів-зв’язок. Так само не потрібно писати дуже багато, оскільки ви будете обмежені в часі. Пишіть обсягом від 200 до 400 слів.

Використовуйте слова-зв’язки. Ці слова виступають у ролі сполучників, завдяки яким речення не виглядає сухим та коротким. Також ви пов’язуєте речення тексту між собою, додаючи йому своєрідну послідовність, тому в читача не буде відчуття хаосу в голові.

Добре розписуйте вступ та кінцівку. Вступ та кінцівка не повинні складатися з одного-двох речень, за винятком, якщо вони у вас великі. При написанні вступу потрібно:

  • подякувати другу за його лист;
  • прокоментувати якусь уявну ситуацію, яка стосується вас обох (різні новини, події);
  • вибачитись за те, що довго не писали;
  • вказати причину, чому ви пишете (знову ж таки уявна ситуація).

Щодо кінцівки, то тут все простіше:

  • напишіть, чому маєте завершувати лист;
  • запропонуйте зустрітися в кафе або піти на шопінг;
  • попросіть поради, поставте питання;
  • передайте вітання (родичам, друзям).

При звертанні та підписі використовуйте лише англомовні імена. Задля збереження нашої конфіденційності ми маємо виконувати такі норми.

Вживайте різні скорочення дієслів. Це стосується лише неформального стилю, який трапляється в більшості випадків на ЗНО. Наприклад, замість «did not» вживайте «didn’t», тільки не використовуйте сленг, перевіряльники можуть його не зрозуміти.

Сподіваюсь, цей гайд прийде вам на допомогу в підготовці до ЗНО з англійської мови та гарантує вам максимальну кількість балів до тестової частини.