Дати з історії ... їх так багато, як запам’ятати це все? Легко, якщо знаєш метод мнемотехніки. Сьогодні я поділюся ним з тобою, теж зможеш надовго запам’ятовувати всі цифри, які стануть тобі в пригоді.
Почнімо! Основна логіка методу полягає в тому, “щоб дати запам’ятовувалися легко і надовго потрібні асоціації”. Тобі необхідно взяти аркуш, ручку та намалювати в 2 стовпчики 10 цифр (у першому – від 0 до 4, у другому – від 5 до 9).
Тільки не починай думати, що це дуже складно! Це підготовка, її просто необхідно зробити, наступного разу ні ручка, ні аркуш не знадобляться, отож не вішай ніс. Наступний крок – це перетворення цифри на картинку. Магія...)
Якщо не можеш придумати асоціації до цифр, то я це зроблю за тебе, просто малюй те, що я тобі говорю:
0 – м’яч.
1 – стріла.
2 – лебідь.
3 – метелик.
4 – стілець.
5 – жук.
6 – замок.
7 – коса.
8 – гітара.
9 – якір.
Якщо ти думаєш, що в тебе є асоціація, яка підходить краще до будь-якої цифри, то поділися своїми відкриттями в коментарях)
Наступна сходинка: накрий малюнки долонею або аркушем і згадай вголос, що означає та чи інша цифра. Якщо все не сказав, не засмучуйся, просто переглянь ще раз ті, що забув і знову накрий аркушем цифри. Тепер запам’ятаймо цифру 865: розташуй гітару у своїй уяві, на її гриф одягни замок, а на замок посади жука. Тепер скажи, скільки буде 33+28? (Це щоб відволікти увагу) Повертаємося до картинок, їх треба згадати всі. Вийшло? Якщо ні, намагайся уявити, що гітара видає звуки, мелодію, (яка вона?) голосну чи тиху, грубу чи ніжну; щодо замку, то розфарбуй його, зроби якимось незвичним, не просто сірим, а райдужним із подряпинами; жук хай теж видає звуки, розглянь його в подробицях: колір, вусики, лапки, крила. Тепер відверни увагу, розв’язуючи кілька прикладів:
55+78=
28+19=
154+36=
Цього достатньо (якщо ти справді вирішував), повертай увагу до асоціації, згадуй малюнки, а після цифри. Вийшло? Сподіваюсь, що так. Між іншим, це дата захоплення Києва русами-варягами Аскольдом і Діром. Раптом знадобиться на ЗНО. Щоб запам’ятати, що це дата саме цієї події, то під малюнком із гітарою уяви Київ (для мене це Золоті ворота, а ти знайди свою асоціацію) та Аскольда з Діром. Зовнішність цих двох доведеться запам’ятати або є більш легкий варіант, який полягає в тому, щоб одягнути на їхні голови царську корону. Вибирай асоціацію, що тобі до душі)
Дати після запам’ятовування автоматично зберігаються в пам’яті тиждень, потім потрібно повторити. Таке запам’ятовування протримає інформацію в голові ще місяць. Через цей час знову треба буде повторити. Загалом схему ти зрозумів, думаю. Користуйся і не дякуй. Гаразд, напиши мені спасибі, тому що я зроблю окрему статтю на тему довгострокового запам’ятовування.