ЗНО з математики стукає у двері

І не те, щоб це було для вас новиною, еге ж? 

 

 
 

 

Перша річ, яку треба прийняти: нічого вже не вдієш

Як не прикро, але математика  не той предмет, який вчиться за кілька ночей. Ба, більше, залишки нашої впевненості та сили духу можуть спокійно вигоріти через титанічний подвиг осягнути все в останні 48 годин.

Серйозно, у нас було щонайменше рік на підготовку: якщо не вдалось за цей час, то яка логіка може стверджувати, що вдасться за кілька днів?! Тому, come on guys, видихаємо повітря!

 
Друга річ: як правило, учні, що мало знають, переоцінюють свої знання

А ті, що знають достатньо  навпаки недооцінюють (BTW, думаю, я знаю, до якої групи ви хочете належати). А втім, останні зазвичай нервують значно більше. 

Простий рецепт перевірити себе: пройдіть ЗНО минулих років, а краще пробне. Вони завше легші, тому напишете краще.

Це маленька брехня, але, повірте, перші 40 хв ЗНО ваш емоційний стан буде значно важливішим за всі ваші знання:)

Звідси ще один висновок: якщо ви впевнені в собі, то краще цього не робити. Хто зна, що вилізе на поверхню?  

 

Третя річ: відпочиньте

У багатьох з нас нервове напруження досягає піку. Коли моя колега писала ЗНО, в аудиторії  дівчинка втратила свідомість. Ніхто не хоче такого, правда ж?

Зазвичай рекомендують прогулянку або теплу ванну. Втім, люди, ви ж найкраще знаєте себе: якщо успішно боретеся із нервами дивлячись серію улюбленого серіалу або читаючи фанфік, то подивіться цю кляту серію і не зважайте на думку інших!

Прогулянка на велосипеді,  приготування пасти чи розпиття келиху запашного чаю теж відмінно підходять. Я, зізнаюсь, обожнюю видувати мильні бульбашки та слухати французьке радіо. Зробіть те, що принесе вам крихку спокою!

А тепер, коли ми трошки позбулись стресу,  можна поговорити про те, що дійсно можна повторити та пригадати. 

 

Четверта річ: як правило, ЗНО набагато легше, ніж ми очікуємо

Скажімо, ми вчимо багато тригонометричних формул, розв'язуємо складні тригонометричні рівняння, а в результаті на тригонометрію завдання на основну тригонометричну тотожність.

Якщо повторювати, то чи не найкраща стратегія  спочатку пробігтись по всій шкільній програмі побіжно: повторити всі основні формули кожної теми, але не заглиблюватись.  Це надасть впевненості, що на найлегших тестах (яких майже половина) ви не помилитеся :)

 

П'ята річ: ви знаєте, що ви не знаєте

Я викладаю математику вже 3 рік, але кожного року в переддень ЗНО я дістаю тригонометричні формули та наново їх запам'ятовую. Я знаю, що вони є, в принципі, навіть знаю, як вони виводяться, але щоразу вони стираються з моєї пам'яті.

Ви також знаєте, де ваші проблемні моменти. Формули похідної,  логарифмів?  Об'ємів, площ фігур із стереометрії? Графіки функцій?

Сядьте і вивчіть саме їх. 

 

Шоста річ: таймінг на ЗНО

Якщо у вас є механічний годинник, візьміть його з собою на тестування. Якщо ні, дивіться на годинник в аудиторії (він має бути в кожній кімнаті, де проводиться ЗНО). 

Своїм учнями ми рекомендуємо наступну шкалу часу на кожне завдання: 2хв на тестове завдання, 5 хв на кожну відповідність та задачу, 20 хв на 31 завдання, 20 хв на 32 завдання і 40 хв на параметр.  Таким чином, ще 10 хв на перевірку та перенесення в бланк. 

Цей розподіл часу для тих, хто планує розв'язати всі завдання. 

Не плануєте розв'язувати параметр? Розділіть цей час для інших завдань, підлаштуйте під себе. Але головне залишайтесь в рамках власного таймінгу та залиште час на перевірку та перенесення в бланки.

Досить типова ситуація, що над якимось тестовим  завданням ви думаєте 40 хв і потім нічого не встигаєте. Не змогли зробити за 2 хв  кидайте, повернетесь, коли матимете час. Спочатку зробіть все, що тільки можете. 

І, заради Бога, не йдіть раніше, ніж закінчиться час! Зазвичай, як тільки ми виходимо з пункту тестування, у нас одразу з'являється думка, як виправити/зробити правильно задачу. Сидіть до кінця! 

 

Сьома річ: це не найбільше випробування в вашому житті

Будуть життєві іспити і страшніші, і легші. У вас завжди багато варіантів, як прожити свій час. Один мій минулорічний учень провчився в Могилянці тиждень, кинув її та влаштувався на роботу.

Ви можете волонтерити, працювати, вчитись на coursera або ж підписати контракт з армією:)

Життя сповнене хорошого, тому keep calm, dears, and carry carry on! 

 

 

 

 

 

           Віктор Мєльніков

           Викладач математики, двістібальник :)

Хочеш першим дізнаватись новини про ЗНО?

Заповни форму і отримуй найсвіжішу інформацію для ефективної підготовки до ЗНО.


Бути в курсі останніх новин ЗНО

Ми проти спаму. Ваша особиста інформація ніколи не буде передаватися стороннім особам

Вау, тепер отримати 200 балів на ЗНО ще простіше!

Чекай на наше «дякую» на свої пошті. Обіймаємо.

Коментарі

Про насМи в Києві

Ми в Харкові

Що ми пропонуємо

mastercard
visa

©  ZNO.UA - всі права захищено. Копіювання дозволяється лише за умови розміщення активного клікабельного посилання на ZNO.UA