Зворотний
дзвінок

ЗНО з англійської: ресурси для підготовки


Здається, ще тільки вчора ви стартанули новий навчальний рік. Вересень, тепло, розкачка, попереду ще стільки часу… Аж он жовтень проскочив, як і не було, і до Нового року вже рукою подати. Для багатьох це позитивний момент, який асоціюється з канікулами, мандаринами та відпочинком, - і тільки одинадцятикласники поступово починають усвідомлювати, що час біжить швидше, ніж вони собі уявляли у вересні, і День Х невпинно наближається. 

Ну як, відчуваєте цей моторошний холодок по спині? :) Якщо так, то заспокою вас: приводів для паніки немає… поки що. Однак, щоб вони не з’явилися пізніше, раджу не відкладати підготовку до ЗНО в далекий ящик, особливо при тому, що поки ще є час, можна без поспіху покращувати свої знання в досить розслабленому, комфортному, «фоновому» режимі. Як? Зараз розкажу, бо маю для вас дещо корисне.  

Пропоную вам добірку моїх улюблених ресурсів для «безболісної» підготовки до ЗНО. Вона стане особливо корисна тим, хто готується до ЗНО з англійської мови, але деякі з цих посилань стануть у пригоді й при підготовці до інших предметів. 

Отже, ловіть ТОП-15 ресурсів для безболісної підготовки до ЗНО з англійської мови: 

 1. Quizlet – про Квізлет, мабуть, чули всі. Але цей ресурс, як кажуть в Англії, «old, but gold». Працює як із сайту, так і через додаток на смартфоні. Квізлет допомагає вам створювати та опрацьовувати в різних ігрових режимах віртуальні флеш-картки, за допомогою яких можна вивчати майже все – від звичайних слів до сталих виразів, формул та фразеологізмів.

  Ну, а якщо ідея створювати флеш картки самостійно звучить для вас жахливою – спробуйте знайти картки з необхідних тем просто через пошук – на Квізлеті вже є чудова база готових матеріалів. Добірками карток можна обмінюватися з «братами по нещастю» та навіть опрацьовувати їх із викладачем, а повторювати матеріал можна хоч за сніданком, хоч по дорозі до школи.   

   
 2. Kahoot!  Кахут - також не новачок серед ресурсів із підготовки. Ним часто користуються в школах і на курсах, адже ця яскрава захоплива гра чудово розбавляє сірі навчальні будні. Та чи знали ви, що для користування Кахутом не обов’язково займатись у групі з іншими (хоча це, звісно, веселіше)?

  Усе, що вам потрібно для самостійної практики – це просто ввести в пошуку тему, яка вас цікавить. Окрім безпосередньо навчальних тем там також багато вікторин просто для фана – можете пограти і в них, а мова буде прокачуватись у фоновому режимі! ;) Із версією, доступною як для веб-браузера, так і для смартфона, користуватись Кахутом можна в будь-який зручний для вас час. 

   
 3. Quizizz – Квізізз я відкрила для себе відносно нещодавно, але ми з моїми студентами просто закохалися в цю платформу. Вона поєднує все найкраще, що є в Кахуті та інших тестових платформах, при тому має свої цікаві ігрові особливості. Через пошук можна знайти безліч цікавих та корисних тестів та прокачати свою англійську по максимуму! 
   
 4. Reverso Context  – а цей ресурс вже з категорії словників та перекладачів. Я завжди кажу своїм студентам: «Забудьте про гугль-транслейт, це зло!». При перекладі надзвичайно важливим є контекст та гнучкість мови. «Реверсо» робить саме це: перекладає слова, подаючи їх на прикладах в контексті, відтак ви одразу дізнаєтесь про різні значення слова та в яких сполученнях та ситуаціях їх краще вживати :) Єдиний нюанс – сервіс набагато ефективніше перекладає з/на російську, аніж українську, та зазвичай із цим не виникає серйозних проблем. 
   
 5. Словник Multitran – «Мультитран» - мій давній улюбленець. Це також електронний словник, яким користуються навіть професійні перекладачі. Він подає по декілька варіантів перекладу слів для різних сфер діяльності, тому дає вам набагато більше гнучкості при вивченні та використанні лексики. Він також більше дружить з перекладом з/на російську, але я вірю, що настане той день, коли Мультитран заговорить і нашою рідною :)
   
 6. Tandem – «Тандем» - це одна з багатьох соцмереж, розрахованих на мовний обмін. Свого часу в спробах прокачати свою німецьку я перепробувала безліч подібних ресурсів, і Тандем – один з небагатьох дійсно вартих уваги. Чудово працює зі смартфона та допомагає вам знайти друзів по всьому світу. 
   
 7. HelloTalk – HelloTalk – ще одна соцмережа для мовного обміну, яка також непогано себе проявила. З адекватною аудиторією та зручним інтерфейсом, прокачка розмовної англійської (або будь-якої іншої іноземної) перетвориться на задоволення :)  
   
 8. Twitter – як би дивно це не звучало, але Твіттер – один із найкращих ресурсів для базової практики. Окрім того, що можна самим писати короткі твіти англійською (це вам не твір на 10 сторінок шкребти), можна підписатись на безліч корисних та цікавих акаунтів та щодня насолоджуватись оновленнями від улюблених знаменитостей та ресурсів, які вас цікавлять, паралельно при тому прокачуючи свою мову. Також можете вписати в пошуку «English» та знайти безліч сторінок, які допоможуть вам безпосередньо у навчанні ;) 
 9. Tumblr – для тих, хто не боїться трохи більшої кількості букв, чудово підійде Тамблер. Ця безкоштовна блог-платформа не тільки може стати вашим затишним місцем для самовираження, але й занурить вас у неймовірний світ фандому, присвяченому чому ви тільки забажаєте. Тисячі однодумців та якісний візуальний контент не залишить вас байдужими ;) Близько 10 років тому я сама знайшла там багато друзів з усього світу, з якими спілкують до сьогодні. Прописуйте в пошуку (англійською!) ваші улюблені теми, будь то «Billie Eilish», “Stranger Things”, “BTS”або “fanfics” – і пірнайте!
   
 10. The YUNiversity – якщо ваша англійська вже достатньо непогана, щоб сприймати мемчики, та ви хочете вийти на новий левел – вам пряма дорога на YUNiversity – ресурс, на якому вивчення мови та пояснення складних нюансів робиться весело та креативно.
   
 11. Castbox.fm – подкасти – ще один дуже недооцінений ресурс для вивчення мови. Щось накшталт радіопрограм в записі – подкасти – це чудовий спосіб прокачати свою англійську та/або дізнатись щось корисне поки ви їдете до школи або прибираєте в кімнаті. Я особисто використовую та всім раджу сервіс Сastbox. Його легко встановити на смартфон та в пошуку за категоріями можна знайти як безліч спеціалізованих освітніх подкастів з англійської мови, так і просто цікавих теревенів англійською про що завгодно. Проглядайте категорії та пишіть в пошуку те, що вас цікавить, наприклад, «psychology» або «productivity» та прокачуйте не тільки свою іноземну, але й самих себе! :) 
   
 12. YouTube – цей ресурс не потребує презентації. Просто вписуйте в пошуку цікаву для вас тему з англійської або просто підписуйтесь на улюблених англомовних влогерів, комедіантів, гуру макіяжу або мандрівників, пишіть та читайте коментарі та поєднуйте приємне з корисним! :)  Також ділюся невеличким бонусом -
  моїми улюбленими каналами для вивчення англійської: 

   
  1. Ch Slovikovska (https://www.youtube.com/channel/UCRPm83dHy2-XkH1M0npXTSg
  2. English with Lucy (https://www.youtube.com/channel/UCz4tgANd4yy8Oe0iXCdSWfA
  3. English Lessons4U (https://www.youtube.com/channel/UC4cmBAit8i_NJZE8qK8sfpA
  4. EnglishWhoEnglish (https://www.youtube.com/channel/UC_uMwIaRDbNBFu6LoAoUDRw
  5. Papa Teach Me (https://www.youtube.com/channel/UCwk6ifONlkvqnoMF2uyA05g)  
  6. Инглиш Шоу (https://www.youtube.com/channel/UCF2cYykA5jFZTF6Y5j1zy7A
    
 13. Learn English Teens by British Council – якщо вам кортить попрацювати над типовими ЗНОшними текстами та завданнями, не забудьте заглянути на сторінку British Council та обрати завдання з відповідної категорії в меню: тут ви знайдете й тексти для читання, й аудіювання, й багато інших корисних завдань, які допоможуть у вашій нелегкій справі підготовки до ЗНО :) 
   
 14. ЗНО минулих років на сайті Osvita.ua – коли ви опанували більшу частину базового матеріалу, саме час набивати руку на реальних ЗНОшних тестах! На сайті Оstiva.ua є відповідний розділ із реальними тестами за попередні роки з правильними відповідями та поясненнями. Бачу мету – не бачу перешкод! :) 
   
 15. ZNOUA – а якщо ви досі невпевнено мнетеся з ноги на ногу, не знаєте, за що схопитися та з чого почати – або, навпаки, маєте амбітну мету в 180+ - завітайте на вогник в ZNOUA ;) Я та мої колеги підтримаємо та допоможемо покращити ваш результат, а займатися можна як на курсах в офісі (Київ/Харків), так і онлайн, в піжамі з чашкою какао :) 

 

До ЗНО ще майже 6 місяців, але чим швидше ви почнете підготовку, тим більш безболісною та розслабленою вона буде. 

І пам’ятайте, що «practice makes perfect»! :)  
 

 

 

     ЮЛЯ ГРЕК

     викладачка з англійської мови ZNOUA

 

Хочеш першим дізнаватись новини про ЗНО?

Заповни форму і отримуй найсвіжішу інформацію для ефективної підготовки до ЗНО.


Бути в курсі останніх новин ЗНО

Ми проти спаму. Ваша особиста інформація ніколи не буде передаватися стороннім особам

Вау, тепер отримати 200 балів на ЗНО ще простіше!

Чекай на наше «дякую» на свої пошті. Обіймаємо.

Коментарі

x

Про насМи в Києві

Ми в Харкові

Що ми пропонуємо

mastercard
visa

©  ZNO.UA - всі права захищено. Копіювання дозволяється лише за умови розміщення активного клікабельного посилання на ZNO.UA