ЗНО VS Сесія. Що складніше?

Я часто чула від представників старшого покоління про те, що наші екзамени в тестовому форматі — це щось страшне, «а от у них все було простіше». Вже в 11 класі я вважала, що це мій подарунок долі — жити в «епоху» письмових екзаменів. Однак тоді моя думка була майже безпідставною. Але ж тепер я вже складала і ЗНО, і університетську сесію, тож можу поділитися своїми враженнями й спостереженнями. Чи змінилася моя думка? Що складніше — ЗНО чи сесія?

Розглянемо чотири, на мій погляд, найважливіші аспекти: 

1. Взаємодіяти з паперами/ компьютером VS Взаємодіяти з людиною

Мабуть, те, що одразу ж приходить на думку під час обдумування різниці між ЗНО та сесією — на сесії ти спілкуєшся з викладачем. Тобто від того, що ти йому скажеш, залежатиме твій бал. Тому, особисто для мене, ЗНО у цьому плані — це щастя. Адже мені набагато спокійніше взаємодіяти із паперами, ніж дивитися в очі людині та формулювати думки, що впливатиме на мої бали. 

2. Можливість відповісти правильно, не знаючи питання досконально, за допомогою логічного мислення VS Давати лише повну, розгорнуту відповідь

На ЗНО, погодьтесь, можна і навіть треба підключати логіку, іноді інтуїцію, а в деяких випадках — вже й «чуйку». І це великий плюс. Адже на усному екзамені це майже неможливо. Ти маєш повістю розкрити питання і, як мінімум, маєш сказати хоч декілька речень, тоді як ЗНО дозволяє тобі «крутити барабан».  

3. Можливість повернутися до запитання/ думати над ним необмежену кількість часу VS Відповідати тут і зараз

Викладачі, готуючи нас до ЗНО, постійно наголошують: «Не знаєш, — залиш питання «на потім»». Таким чином ти ніби маєш список справ, у якому дозволено викреслювати виконане у вільному порядку, витрачаючи на кожне стільки часу, скільки вважаєш за потрібне. На сесії ж усі відповідають, маючи +-10 хвилин для підготовки відповідей на усі питання. 

4. Більше запитань => більше шансів відповісти правильно 

У ЗНО ми маємо близько 40 запитань. Тому й шансів знати відповідь на щось є явно більше, ніж на усному екзамені, де є лише близько 3 запитань. 

Отже, як ви вже зрозуміли, я не дуже люблю взаємодію з людьми на екзаменах, і більше мені подобаються тести. Однак, наприклад, у нашому універі найближчим часом введуть тести в системі мудл, і схожа ситуація є ще у декількох вузах. Тож поступово ми і тут відходимо від усних екзаменів! Незважаючи на те, що деякі студенти не надто щасливі чути ці новини, меня все ж об‘єктивно більше подобається «новий розклад». 

До зустрічі наступного тижня) 

 

Хочеш першим дізнаватись новини про ЗНО?

Заповни форму і отримуй найсвіжішу інформацію для ефективної підготовки до ЗНО.


Бути в курсі останніх новин ЗНО

Ми проти спаму. Ваша особиста інформація ніколи не буде передаватися стороннім особам

Вау, тепер отримати 200 балів на ЗНО ще простіше!

Чекай на наше «дякую» на свої пошті. Обіймаємо.

Коментарі

Про насМи в Києві

Ми в Харкові

Що ми пропонуємо

©  ZNO.UA - всі права захищено. Копіювання дозволяється лише за умови розміщення активного клікабельного посилання на ZNO.UA