ЗНО, чому являєшся мені у сні?

У голові каша, в думках бали, а почуваєш себе таким розгубленим, як Степан Радченко в місті, - то все побічні ефекти перед ЗНО, don't panic. Чим ближче до "дня Х", тим частіше тріпоче серденько, хоча раніше здавалося, що так битися воно може лише через інтимну лірику Тичини. 

Іноді просто БІСИТЬ, що під час підготовки я нервую, тому стабільно, раз на тиждень, у свої обійми мене забирає хвилювання. У такі випадки, треба намагатися відволіктися від усього та закрити книжки. Відпочинок займає велику ланку в ефективній працездатності. По собі бачу, як 4-годинний сон впливає на мій щоденний настрій - у такі дні я ще той енерджайзер (ні). Навчання так завалює по вуха, що ти навіть починаєш бачити ситуацію під іншим кутом: тепер Т9 виправляє не мене, а я його, а в голові досі не покидає думка перфекціоніста, коли вчитель каже разОм, а не рАзом. 

Іноді БІСИТЬ, що єдина тема, яка запалює дискусію серед друзів, - правильне визначення зачинателя та основоположника української літератури. Себе я заспокоюю думкою про свою ціль, мрію та очікувану зустріч із невідомим раніше. Як за теорему, я вивела таке:  якщо ти не матимеш супер-пупер-бомба-ракета мрію, навіщо ти все це робиш та задля чого стараєшся, офіційно оголошую це нераціональним використанням часу, за що Сковорода тебе точно по голові не погладить.

Повертаючись до хвилювання та проюзавши інтернет на цю тему, щоб їх уникнути або хоча б зменшити до мінімуму, раджу використовувати стрес собі на користь. "Якщо не можеш побороти - очолюй!" Спробуй сприймати стрес як позитивне явище. Врешті-решт, якби не було дедлайну, ти працював би над проектом ще n-кількість днів. А якщо його треба здати завтра, ти максимально мобілізується й виконаєш за декілька годин.

У всьому шукай свої переваги та пам'ятай, що ми самі обираємо наше відношення до ситуації. Напевно, це єдина порада, яка мені запам'яталася. Звичайно, покопавшись ще, ви знайдете для себе такі поради, як слідкувати за режимом, визначені межі в часі, медитації, всілякі техніки дихання та інші поради, які ви, думаю, вже читали та "щодня використовували". 

Загалом, не завжди атмосфера підготовки викликає негатив. Мені подобається відчуття, коли після опрацювання теми, я можу впевнено сказати, що я розібралась, або про твір, який нарешті прочитала, чи борги, які, на щастя, зникли. Мені подобається атмосфера дому, свій робочий стіл, за яким я працюю, смачний гарячий чай, домашній одяг, не зовсім ідеальний пучок на голові, а головне - заряджені пристрої, бо іноді це величезна проблема. У вас було таке, коли ви вже морально були готові розпочати навчанння, а, як на зло, чи то телефон з 10% зарядкою, чи світло вимкнули?! У мене - так! Ось вам і рецепт виникнення боргів.  

Отже, що вас БІСИТЬ при підготовці та як ви із цим справляєтесь?

Ваша студентка з коледжу!

Хочеш першим дізнаватись новини про ЗНО?

Заповни форму і отримуй найсвіжішу інформацію для ефективної підготовки до ЗНО.


Бути в курсі останніх новин ЗНО

Ми проти спаму. Ваша особиста інформація ніколи не буде передаватися стороннім особам

Вау, тепер отримати 200 балів на ЗНО ще простіше!

Чекай на наше «дякую» на свої пошті. Обіймаємо.

Коментарі

x

Про насМи в Києві

Ми в Харкові

Що ми пропонуємо

mastercard
visa

©  ZNO.UA - всі права захищено. Копіювання дозволяється лише за умови розміщення активного клікабельного посилання на ZNO.UA