Зберігай спокій і «нічого не роби»

«Успіх» – означає «поспіх»? Все на ходу: в останній момент зібратися, «літати» кімнатами в пошуках ключів, вибігти з дому, забути телефон, повернутися...

Ми часто не встигаємо все, що запланувати, або не можемо сконцентруватися на декількох завданнях одразу. Тоді звинувачуємо себе, бідкаємося, що не станемо успішними, і знову все по колу.

Та хіба можна заганяти себе у рамки «Я повинен», «Він зміг і я зможу», «Я мушу встигати все!». А неподалік за найближчим куточком причаїлося вигорання, що тільки й чекає твого «Як все дістало!».

Чи чули ви про такий рух, як Slow Life? Сама дізналася про нього не так давно. Спочатку думала, що це звичайне прикриття для ледарів, аби нічого не робити, і розповідати про особливий стиль життя.

Але коли почала заглиблюватися детальніше, їх філософія запала мені у голову, багато чого навіть взяла собі на замітку.

 

Що таке Slow Life?

Першими, кому набрид шалений ритм, були італійці. Вони активно виступали за «повільне життя», а згодом цей рух вийшов за межі країни.

Slow Life не пропагує прокрастинацію чи лінь. Навпаки – вчить встигати все, що важливо, і водночас не забувати насолоджуватися життям.

У гонитві за тим, аби бути кращими, ми пропускаємо все класне повз: подорожі, цікаві книги, спілкування. Смачну їжу замінили на ту, що швидкого приготування. А згодом і все наше життя стає неякісним фаст-фудом.

 

Як жити у стилі Slow Life?

  • Не намагайся встигати ВСЕ. Ти не надлюдина, а тим більше не робот. Сконцентруйся на головному. Плануй свій тиждень, і обов’язково залиш вихідні для відпочинку.
  • Більше спілкуйся. В реальному світі. Відклади гаджет і прогуляйся з друзями або сім’єю. Нічого не замінить живе спілкування, а телефон не зможе посміхнутися чи обійняти.
  • Навчись казати «НІ». Якщо на тебе просто хочуть «скинути» зайву відповідальність – відмовляй. Цінуй свій час.
  • Слідкуй за своїм раціоном. Прихильники Slow Life готують самостійно, адже не сприймають фаст-фуду. А ще власноруч приготовані страви точно будуть набагато кориснішими і смачнішими, адже ви так старалися:)
  • Читай художню літературу. Не для кількості, щоб потім марно намагатися згадати головного героя. Старайся зрозуміти кожен рядок та знайти сенс.

 

І мій улюблений пункт: «Нічого не роби».

Просто сидіти, ні про що не думати, не братися за жодну справу. Легко? А ти спробуй:)  Хоча б протягом 5-ти хвилин в день. Не тягнутися до телефону, не відволікатися на шум машин за вікном, чи муху, що заважала спати.

«Мудрість приходить разом зі здатністю бути спокійним. Просто дивись і слухай. Більше нічого не потрібно. Коли ти в спокої, коли ти просто дивишся і слухаєш, це активізує всередині тебе вільну від понять розумність. Хай спокій направляє твої слова і справи» - слова філософа Екхарта Толле.

Звільни свої думки, роззирнися, сконцентруйся на тому, чого ти насправді хочеш.

 

Мета має бути у кожного, але вона не повинна заважати щасливому життю тут і зараз:)

 

 

 

 

         

          Ярослава Струцинська

          Контент-менеджер ZNOUA

Хочеш першим дізнаватись новини про ЗНО?

Заповни форму і отримуй найсвіжішу інформацію для ефективної підготовки до ЗНО.


Бути в курсі останніх новин ЗНО

Ми проти спаму. Ваша особиста інформація ніколи не буде передаватися стороннім особам

Вау, тепер отримати 200 балів на ЗНО ще простіше!

Чекай на наше «дякую» на свої пошті. Обіймаємо.

Коментарі

Про насМи в Києві

Ми в Харкові

Що ми пропонуємо

mastercard
visa

©  ZNO.UA - всі права захищено. Копіювання дозволяється лише за умови розміщення активного клікабельного посилання на ZNO.UA