Як я пишу твориПривіт! Сьогодні хочу навіяти на вас трішки натхнення, щоб всі написали твір-роздум на «12». Чому твір-роздум, а не власне висловлювання, як на ЗНО? Власних висловлень насправді не люблю. Як можна «запакувати» мистецтво в ті рамки? Як можна запроторити слово під отой шаблон, де аргумент має починатись із «на мою думку» чи «я вважаю…»? Сьогодні говоримо про класичний твір, у якому є місце нашій фантазії. Королева довгих есешок хоче поділитися своїми секретиками). 

Як написати чудовий твір

 

 Фаза І. Підготовка.

1. Виношую ідею.  Саме вступ визначає подальший настрій читача. Враження від прочитаного складається вже на третьому реченні, тому важливо зробити зачин особливо цікавим. «Як почати твір?» питання, над яким я думаю доти, доки не сяду за роботу. Як тільки вам дають тему твору, починайте гадати, як заінтригувати з перших слів.

2. Створюю затишну атмосферу. Якщо ви навідаєтесь до моєї кімнати перед тим, як я сідаю за твір, ви подумаєте, що це якась підготовка до романтичної вечері... Дійсно, тільки трояндових пелюсток не вистачає). Свічі, чайок, цукерочки, напівтемрява, приємна музика – усе, щоб розслабитись. Це не смішно, справді, розслабитись потрібно, інакше ви писатимете твір «вимушено», а не за покликом серця. Справжні митці так не роблять).

Фаза ІІ. Пафосно, з витребеньками.

Коли я пишу твір, який, можливо, прочитає хоч один мій однокласник…Ооооо, невже ви думаєте, що там буде хоч одне слово (крім займенників і сполучників) із земної термінології? Це вам не сленг і доступні пояснення в блозі… Пишу так, щоб хтось подумав, ніби до твору доклав зусиль професор філологічних наук. Перед написанням есе обов’язково переглядаю відео з Іриною Фаріон, адже слово в її руках – меч. Натхнення приходить неймовірне.

1. Епіграф. Хочете випендритись – здивуйте епіграфом. Тільки не шукайте цитатки у ванільних пабліках. Пишіть те, що диктує вам серце. Щоб органічно вписалось). Головне – правильно оформити епіграф у тексті. 

2. Пропустіть тему твору крізь душу. Щоб написати класний твір, потрібно писати щиро. Одразу видно, коли людина «тягне» з себе якісь слова…

3. Художні засоби. Не сподівайтесь на високу оцінку, якщо використовуєте односкладні речення. Це ж примітивно. Більше деталей, зворотів, епітетів, порівнянь…

Фаза ІІІ. Лайфхаки.

1. Синонімія. Мовні повтори відштовхують (і крадуть ваші бали). Коли не можете дібрати синонім, скористайтеся словником. Залишаю посиланнячко на улюблений сайт, який стовідсотково збагатить ваш вокабуляр.

2. Онлайн-коректор. Особисто я таким сервісом не користуюсь, але є люди, яким конче потрібно перевіряти свою грамотність. Якщо ви відчуваєте, що зміст тягне на «10», а мовне оформлення на «6» велкам. Також можу порекомендувати цей сайт, але тут більше мороки).

3. Для тих, хто любить списувати… Хоч поцікавтесь, наскільки паливно ви це робите… Залишаю посилання на системку-антиплагіат, робіть висновки). Ваш учитель теж може користуватися цим). Або ще один сайт, якщо не бажаєте реєстрації. Якщо відсоток унікальності тексту надто низький, спробуйте щось перефразувати, моя вам порада. Це говорить людина, що стабільно має 100% за унікальність творів).

Сподіваюсь, наступний твір ви напишете на найвищий свій бал). Рада, якщо чимось допомогла. Усім гарного тижня!

Ваша радниця Софійка

 

Хочеш першим дізнаватись новини про ЗНО?

Заповни форму і отримуй найсвіжішу інформацію для ефективної підготовки до ЗНО.


Бути в курсі останніх новин ЗНО

Ми проти спаму. Ваша особиста інформація ніколи не буде передаватися стороннім особам

Вау, тепер отримати 200 балів на ЗНО ще простіше!

Чекай на наше «дякую» на свої пошті. Обіймаємо.

Коментарі

Про насМи в Києві

Ми в Харкові

Що ми пропонуємо

Франшиза

©  ZNO.UA - всі права захищено. Копіювання дозволяється лише за умови розміщення активного клікабельного посилання на ZNO.UA