Зворотний
дзвінок

Як це - бути гімнасткою?

Нерідко чую, як одинадцятикласники, які повністю занурені лише в навчання та підготовку до екзаменів, ревуть та стогнуть, як те Дніпро в Шевченкових творах. Я їх дуже добре розумію! Проте є й такі підлітки, які в той же час ще й займаються музикою чи вокалом, спортом, танцями і т. д. До таких належу й я =)

 

Пишу це не для того, аби пожалітися на тяжку долю XD, а просто хочу сьогодні відкрити для вас і таку сторінку свого життя, як художня гімнастика

Моє знайомство з цим видом спорту відбулося в 6-річному віці, і триває воно до сьогодні. [Зараз тут має бути банальна майже для всіх спортсменів історія про те, як батьки вирішили віддати мене на гімнастику; проте, гадаю, ми можемо це оминути] Єдине, що вважаю важливим зазначити: вони порадилися зі мною, й мою думку було враховано! 

Як відбувається прийняття дитини до спортивної школи саме в художній гімнастиці?

Захід звичайний, але одночасно й особливий! Чудово пам’ятаю день, коли вперше почула фразу «натягни стопи», вперше сіла в ту саму «жабку» та «метелика» [пестливі професійні сленги на позначення початкових гімнастичних вправ].

І мене прийняли. Взагалі, за одинадцять років тренувань я ще не бачила жодного разу такої дитини, яку б категорично відмовилися брати. Адже, навіть якщо в тебе, наприклад, не так добре «йдуть» шпагати, ти можеш мати неймовірний «поштовх» та виконувати високі й зависаючі стрибки, або навчитися вправно володіти предметом. 

Зараз я маю розряд КМС [кандидат у майстри спорту] й навчаюся в Національному Університеті Фізичного Виховання та Спорту України на тренерському факультеті. Тому, як доросла гімнастка, можу поділитися цікавими фактами та своїми думками щодо цього виду спорту. 

Почнемо з фактів :)

Трохи з історії: 

  1. Вважається, що художній гімнастиці передували декілька течій, серед яких -  вільний танець, який започаткувала Айседора Дункан - дружина відомого письменника Сергія Єсеніна. Цікаво, що вона ввела в танець шарф, який, як вважається, є пращуром гімнастичної стрічки. І парадоксальним є те, що загинула Айседора під час нещасного випадку - коли під час поїздки на автомобілі кінець її довгого шарфу потрапив у спиці колеса закрутився у ньому й зламав шию танцівниці.  

  2. Хоч художня гімнастика і вважається молодим видом спорту (в порівнянні, наприклад, з футболом, якому вже декілька століть), вона пережила навіть Другу Світову війну! Адже зародилася в 1934 році в Санкт-Петербурзі. 

  3. Цей вид спорту входить до числа олімпійських. До речі, наступна олімпіада - вже у 2020 році, тож ти можеш подивитися олімпійські ігри з гімнастики на одному зі спортивних каналів вже за кілька місяців ;) 

  4. Чимало людей вважають, що гімнастика - це «тільки лєнточкой помахати» [=дуже легко]. Розвіємо цей міф на прикладі розкладу тренувань. Зазвичай гімнастки у спортивних школах тренуються 6 разів на тиждень в середньому 4-5 годин [але іноді й трохи більше]. А в збірній команді країни ще й по 2 тренування на день, тобто спортсменки в залі з 9 ранку до 19 години, зазвичай з перервою, що триває близько години. 

  А тепер мої відповіді на найпопулярніші запитання

  1. Чи варто віддавати свою дитину в х.г.? [тут і далі будемо користуватися таким скороченням від «художня гімнастика»Це таке рішення, яке кожен має прийняти індивідуально. Я б порадила дослухатися до бажання дитини! Та якщо вона має бажання займатися чимось ще, дати їй таку можливість у маленькому віці. Щоб далі дитина вже сама визначилася, що їй більше до вподоби. 

  2. Чи правда, що гімнастки нічого не їдять? Міф. Але х.г. дійсно вимагає чи не ідеальної фігури та найбільш оптимальної (для кожного індивідуально) ваги, враховуючи також зріст та інші фізичні особливості. Цьому є 2 причини: 

  • Фізичне навантаження не терпить зайвої ваги, адже специфічні вправи дають постійне навантаження на суглоби, зокрема колінні, а також навантаження на серце, при яких зайва вага може призвести до травм та порушень здоров‘я.

  • Естетична - дівчата виступають у дуже коротких купальниках, тож це вимагає якомога кращої й витонченішої фігури.  

    

Сподіваюся, тобі було цікаво. Якщо маєш ще запитання на цю тему, пиши в коментарях! :) 

Хочеш першим дізнаватись новини про ЗНО?

Заповни форму і отримуй найсвіжішу інформацію для ефективної підготовки до ЗНО.


Бути в курсі останніх новин ЗНО

Ми проти спаму. Ваша особиста інформація ніколи не буде передаватися стороннім особам

Вау, тепер отримати 200 балів на ЗНО ще простіше!

Чекай на наше «дякую» на свої пошті. Обіймаємо.

Коментарі

x

Про насМи в Києві

Ми в Харкові

Що ми пропонуємо

mastercard
visa

©  ZNO.UA - всі права захищено. Копіювання дозволяється лише за умови розміщення активного клікабельного посилання на ZNO.UA