Як сконцентруватися?

Привіт! Щось я стала такою неуважною, не можу зосередитися на роботі… Руки так і тягнуться по телефон, навіть якщо переглядаю вебінар чи розв’язую тести… Вам теж знайомо?  Тоді пропоную боротися з цим разом! Сьогодні ми вчимося бути уважними.

Організовуючи будь-яку діяльність, потрібно враховувати:

концентрацію уваги знижує монотонність роботи, яка протягом великого проміжку часу позбавляє людину того додаткового збудження, яке виникає щоразу під час переходу від однієї форми діяльності до іншої і яке живить і підсилює увагу. Можливо, чули від батьків вислів «Лучший отдых – это смена деятельности»? Так ось, виявляється, вони мали рацію! Корисно сходити по хліб, вийти надвір і покататися на гойдалці чи навіть помити посуд. Шок, але це реально працює!

концентрацію уваги підвищують слабкі сторонні подразники, які не зменшують, а збільшують дієвість основного подразника, і тоді увага стає особливо інтенсивною. Отже займатися напруженою розумовою працею у повній тиші є недоцільним?!

Відволікання - мимовільне переміщення уваги з одного об'єкта на інший. 

Причини відволікання: неповне навантаження, недостатня сформованість вольових якостей, підвищена втомлюваність, невідповідний темп діяльності, наявність сторонніх подразників, сторонні думки та переживання.

Помічали, що коли маєте купу часу на виконання якогось завдання, розслабляєтесь і робите все дуже повільно? А  коли до терміну здачі залишається 30 хв, швидко себе опановуємо та направляємо максимум уваги на завдання. Тому важливо планувати день так, щоб часу на прокрастинацію практично не залишалося. Спробуйте виконати все до 19:00, а далі вже відпочивати.

Як і обіцяла, вправи на тренування уваги.

МЕТОДИКА МЮНСТЕРБЕРГА

Роздрукуйте цей буквений набір, серед якого є слова. Вашим завданням є, зчитуючи текст, якнайшвидше підкреслити всі слова. Маєте 2 хвилини. Після того, як закінчили, необхідно підрахувати кількість  підкреслених слів.


 

Презентация к мини - уроку "День открытых дверей"

У цьому тексті  23 слова. Якщо ви не вклалися у 2 хвилини, це означає, що у вас концентрація уваги нижче середнього. Якщо за 2 хвилини ви знайшли всі слова, це хороший результат. Якщо ви знайшли менше, ніж 23 слова, тоді вам потрібно більше працювати над своєю увагою.
 

ТАБЛИЦІ ШУЛЬТЕ

Таблиці наповнені цифрами (від 1 до 25), розташованими в клітинах у довільному порядку. Ви повинні якнайшвидше показати і назвати всі цифри від 1 до 25. Можна фіксувати цифри тільки поглядом або за допомогою ручки, міток не залишати.

Необхідно реєструвати час, витрачений на цю роботу. Добрий рівень концентрації уваги - якщо таблицю витрачено не більше 40 секунд. Достатній рівень- якщо витрачено не більше 50 секунд. Концентрація слабка, якщо на таблицю пішло більше 50 секунд.

 

Совершенствуем себя: Таблицы Шульте. | Сергей Крючков | Яндекс Дзен

Сподіваюся, зі мною було цікаво). Бажаю натхнення та радості. Будь-яке море нам по коліна!

-Ваша Софійка
 

Хочеш першим дізнаватись новини про ЗНО?

Заповни форму і отримуй найсвіжішу інформацію для ефективної підготовки до ЗНО.


Бути в курсі останніх новин ЗНО

Ми проти спаму. Ваша особиста інформація ніколи не буде передаватися стороннім особам

Вау, тепер отримати 200 балів на ЗНО ще простіше!

Чекай на наше «дякую» на свої пошті. Обіймаємо.

Коментарі

Про насМи в Києві

Ми в Харкові

Що ми пропонуємо

Франшиза

©  ZNO.UA - всі права захищено. Копіювання дозволяється лише за умови розміщення активного клікабельного посилання на ZNO.UA