Як працює мозок Шерлока? Створюємо палац пам'яті

 
 

Давненько збиралась написати статтю на тему нашої пам'яті, відповісти на питання відносно того як же вона взагалі працює, додаючи різні практичні поради, які були б супроводжені теорією про поняття короткострокової пам’яті і бла бла бла. Однак, погодься, ця інформація є досить поширеною, а мені б хотілось розповісти тобі, та й самій зробити маленьке “дослідження” щодо чогось екстраординарного й, можливо, дати поштовх до додаткового розвитку наших когнітивних здібностей (хто не хотів би мати можливість відправитись у подорож до чертогів, як то робив Шерлок?).


Тому, відмовившись від цієї ідеї, я згадала про своє карантинне навчання на курсах Каліфорнійського університету в Сан-Дієго навесні минулого року. Курс називався “Learning how to learn”, отож трохи про техніку створення палацу пам’яті я дізналась саме звідти. 

Знайомство  

Як же воно працює? Ось приклад.

Зараз пропоную подивитися цікавезне відео Джошуа Форера на ютуб каналі WIRED, який запам’ятав число π саме використовуючи техніку mind palace.

Маленькими кроками

Метод Локі заснований на візуалізації і асоціативному мисленні. Отже, ти вирішив скористатися прийомами мнемотехніки та побудувати палац пам'яті. Як це правильно зробити?

  1. Вибери місце розташування палацу пам’яті. Простір для проектування  можеш придумати (наприклад уявити шикарний замок чи скласти план будинку мрії) або ж обрати добре знайому територію (свою квартиру/школу тощо).

  2. Далі для кожного об'єкта, який тобі треба запам'ятати, потрібно виділити область в палаці пам'яті, продумати асоціацію з ним й додати інформацію. Ці області прийнято називати опорними пунктами. Асоціації завжди дуже індивідуальні, у даному випадку не звертай на це уваги - вибирай те, що найлегше запам'ятати. Чим незвичніше буде асоціація та чим яскравіші емоцій вона викликає, тим краще. Увімкни уяву!

  3. Наступний крок - через візуальні образи прив'язажи до опорних пунктів послідовність. Можна робити логічні прив'язки, розташовувати предмети за тими ж асоціаціям, нумерувати їх, можна видозмінювати об'єкти, робити з великого мале, міняти кольори. Головне, щоб особисто у тебе ці зв'язки знаходили відгук, в такому випадку буде набагато простіше відтворити інформацію. 

  4. Роби прогулянки до своїх угідь. Якщо ти звісно хочеш запам'ятати щось надовго, а не в режимі «здав - забув».

Ну що, ментальна карта вже готова? Звісно, такий метод підійде далеко не всім, але я сподіваюсь, що дала поживу для розуму й замотивувала спробувати щось кардинально  нове.Учись та насолоджуйся моментом!

І, як завжди, надсилаю порцію віртуальних обнімах. Сподіваюсь на максимальну корисність цих 3-х хвилин, які ти витратив на цю статтю. 

 

See u later, alligator 

*не забудь дати свій фідбек у коментарях.


 

Хочеш першим дізнаватись новини про ЗНО?

Заповни форму і отримуй найсвіжішу інформацію для ефективної підготовки до ЗНО.


Бути в курсі останніх новин ЗНО

Ми проти спаму. Ваша особиста інформація ніколи не буде передаватися стороннім особам

Вау, тепер отримати 200 балів на ЗНО ще простіше!

Чекай на наше «дякую» на свої пошті. Обіймаємо.

Коментарі

Про насМи в Києві

Ми в Харкові

Що ми пропонуємо

Франшиза

©  ZNO.UA - всі права захищено. Копіювання дозволяється лише за умови розміщення активного клікабельного посилання на ZNO.UA