Як порозумітися з учителем?Усім привіт! Знаю, що багато хто скаржиться на своїх учителів і не може порозумітися з ними. Я проблем із цим не мала, не маю й не матиму, адже володію декількома психологічними прийомами. Як завжди, ділюся дієвими порадами, які врятують стосунки між педагогом та учнем. 

Що робити, якщо ви не ладнаєте з учителем?

Буває, вчитель відверто не подобається. Одні люди подобаються нам більше, інші менше. Однак уміння знаходити спільну мову з несимпатичними тобі людьми відкриває будь-які двері, допомагає швидше досягати поставлених цілей. Якщо сімейні відносини будуються на прив'язаності й любові, то для ділових відносин фундамент - взаємна вигода, ввічливість і взаємоповага. Відносини з учителем - це вашіперші «ділові відносини», і будуватися вони мають на перерахованих вище цінностях. Усвідомивши це, ви зробите перший крок до миру зі своїм педагогом.

Будьте «гнучкими» (АЛЕ НЕ ПІДЛЕЩУЙТЕСЬ!!!). У кожного вчителя свої вимоги. Тому уважно слухайте й намагайся зрозуміти, чого  вчитель від вас конкретно очікує, а тоді робіть усе можливе, щоб його не розчарувати.

Чому не варто підлещуватись? 

По-перше, людина здогадується, як ви насправді до неї ставитесь. Награна посмішка завжди себе видає. По-друге, чи приємно вам так себе зневажати? Не піддавайтесь оманам, будьте щирими! 

Тактовність! Звертайтеся до вчителя з повагою. Не показуйте своїх негативних рис характеру, навіть якщо викладач образив. Як не крути, ви не рівня. Він — ваш учитель, а не однокласник. Висловлюйте свою думку, не забуваючи правил етикету.

Будьте чуйними! Учителі теж мають свої проблеми, переживання і тривоги. Ви не можете знати, що людина зараз переживає. А якщо за усмішкою ховається особиста драма? Не розкидайтеся образливими словами й претензіями, а навпаки, підтримуйте вчителя.

Актуально для дистанційного навчання. Викладачі відповідають у робочий час! Невже ви думаєте, що вони можуть працювати цілодобово? Ні, вчитель не має радіти вашій протермінованій роботі, яку ви спромоглися здати о третій ночі! Намагайтеся здавати роботи та ставити запитання з 8:30 до 16:00. Педагог не може розірватися між сотнею (навіть більше) учнів, йому потрібен  відпочинок. Марія розмовляє з вчителькою після уроку.

Поговоріть! Одна розмова може розтопити стіну непорозумінь. Головне – не лукавити, не брехати і зберігати спокій. Зайдіть до кабінету після уроків або ж «підловіть» учителя на перерві. Вибачтесь першими, якщо між вами стався конфлікт. Запитайте, що зробити, щоб виправити ту оцінку й повернути нормальні відносини. От побачите, педагог зрадіє й піде вам назустріч.

Я поділилася базовими порадами, які допомагають краще ладнати з учителями. Повторюся, я ніколи схожих проблем не мала, бо мій спокійний характер цього навіть не припускає. До того ж, я щиро люблю своїх учителів (майже всіх)) і сумуватиму за ними, закінчивши школу. Любіть своїх учителів і ви- буде вам щастя. 

Бажаю всім душевної гармонії, тепла та добробуту!

-Ваша Софійка

 

Хочеш першим дізнаватись новини про ЗНО?

Заповни форму і отримуй найсвіжішу інформацію для ефективної підготовки до ЗНО.


Бути в курсі останніх новин ЗНО

Ми проти спаму. Ваша особиста інформація ніколи не буде передаватися стороннім особам

Вау, тепер отримати 200 балів на ЗНО ще простіше!

Чекай на наше «дякую» на свої пошті. Обіймаємо.

Коментарі

Про насМи в Києві

Ми в Харкові

Що ми пропонуємо

Франшиза

©  ZNO.UA - всі права захищено. Копіювання дозволяється лише за умови розміщення активного клікабельного посилання на ZNO.UA