Як вивчити пам'ятки архітектури: хитрі лайфкахи

Коли я лише  починала готуватися до ЗНО, люди розказували мені страшні історії про ПАМ’ЯТКИ АРХІТЕКТУРИ Й МИСТЕЦТВА… Але я не люблю хоррори :) Тому замість того, аби тебе лякати, поділюся цікавими лайфхаками. Адже, знаючи їх, увесь шквал емоцій щодо неможливості вивчення пам’яток здаватиметься тобі смішним. Звісно, лайфхаки працюють не в усіх випадках, дещо треба й просто завчити. Але я впевнена, щось із цього тобі дійсно допоможе! 

 

Умовно поділимо способи нетрадиційного запам‘ятовування на декілька груп:

БУКВЕНИЙ СПОСІБ  

Якщо уважно придивитися, деякі елементи архітектури часто можуть нагадувати якісь літери. А якщо ще й знайти таку літеру в назві споруди чи міста, в якому вона знаходиться, то +1 лайфхак - у тебе в кишені!  

Ось які цікавинки: 

 • ВОЛОДИМИРСЬКИЙ СОБОР у Києві

   

 • УСПЕНСЬКИЙ СОБОР У ВОЛОДИМИРІ 
Помітив(/ла)? Перевернута літера «В» проглядається в обох будівлях у вигляді арок, і в обох назвах є не лише однакова літера, а й ім‘я - «Володимир». 

Проте, не варто плутати букву В із буквою П :D. Адже нагромадження силуетів, схожих на прописну літеру П, ми можемо зустріти ось тут: 
 

 • П’ЯТНИЦЬКА  ЦЕРКВА В ЧЕРНІГОВІ

Але їх легко відрізнити! П’ЯТНИЦЬКА церква має на одній стороні лише одну потрійну арку в той час, як у спорудах із першого пункту арок є 2 та навіть 3) 

 • ІЛЛІНСЬКА ЦЕРКВА В СУБОТОВІ


Тут взагалі все просто: архітектурний ансамбль складається з 2х частин, як і назва. Тому дзвіницю ми уявляємо як букву «і», а церкву залишаємо самою собою. 

 

 • ТРОЇЦЬКИЙ СОБОР ТРОЇЦЬКО-ІЛЛІНСЬКОГО МОНАСТИРЯ В ЧЕРНІГОВІ 

         Три букви Т: 2 в назві, 1 у фасаді.

         Він теж трохи схожий на Преображенську церкву. 

Але варто лише звернути увагу на дах та на хрест у Троїцькому соборі, як усі сумніви одразу ж  відпадуть!

АСОЦІАТИВНИЙ СПОСІБ

Знаю про цей лайфхак після уроку з історії в Марини Романенко на ZNOUA. Але, хоч вбийте, не пам‘ятаю, це розповідала викладачка з «перлів» своїх минулих груп, чи це вигадав хтось із нашої групи. Однак цей вислів меня дуууже подобається. 

 • ЦЕРКВА ЗІШЕСТЯ СВЯТОГО ДУХУ В ПОТЕЛИЧІ 

Зверни увагу, наскільки близько до землі знаходиться дах від першого поверху! Будівля ніби 

лежить, як  розчавлена, «її ніби Святий Дух придавив». 

 

 •  ТРОЇЦЬКА СОБОРНА ЦЕРКВА В НОВОМОСКОВСЬКУ (В САМАРІЙСЬКІЙ СЛОБОДІ) ​

Ця асоціація доповнена ще й невеличкою грою слів, яка реально дозволяє краще підв’язати назву до зображення в нашій пам’яті!

Тож лови хід моїх думок: 

 1. Церква має велику кількість «надбудов», тому нагадує своєю багатослойністю силует мегаполіса з новобудовами  [Новобудови і Новомосковськ, розумієш? ;) ]

 2. А тепер співставляємо з іншою частиною слова. Де є досить відомий офісний центр, який побудований  комплексом?! Правильно, це Moscow City в Москві.           

 

Ну погодься ж, цей «трюк» дійсно працює! 

Сподіваюсь, я відкрила для тебе щось нове в цьому блозі. Ділися цими життєвими трюками з друзями! Бажаю вам легкої, але плідної підготовки! Давай волю своїй фантазії та вигадуй власні лайхаки, адже так дійсно зручніше =)

 

 

Хочеш першим дізнаватись новини про ЗНО?

Заповни форму і отримуй найсвіжішу інформацію для ефективної підготовки до ЗНО.


Бути в курсі останніх новин ЗНО

Ми проти спаму. Ваша особиста інформація ніколи не буде передаватися стороннім особам

Вау, тепер отримати 200 балів на ЗНО ще простіше!

Чекай на наше «дякую» на свої пошті. Обіймаємо.

Коментарі

Про насМи в Києві

Ми в Харкові

Що ми пропонуємо

mastercard
visa

©  ZNO.UA - всі права захищено. Копіювання дозволяється лише за умови розміщення активного клікабельного посилання на ZNO.UA