Яблуко чи снікерс?

Привіт. Сьогодні дуже хочу представити тобі маленьку статтю-дослідження на тему того, як же харчування впливає на наш настрій, ефективність мозкової діяльності і так далі, вона містить достатньо теорії та порад, а також, сподіваюсь, долю мотивації на зміну свого раціону на краще. Хто ж не хоче бути на максимумі своїх когнітивних здібностей у такий відповідальний період? Так-так, адже вже весна 2021 і до ЗНО залишається 3 місяці.

 За традицією залишаю відео для бадьорого старту. Велком за посиланням.

(на сайті TED відразу після перегляду відео можна потренувати свій лісенінг і пройти тест за цією темою, не гай можливості)
 

Отже з відео ми дізналися, що мозок, і як усе інше в нашому тілі, потребує енергії у вигляді їжі та приділяючи пильну увагу тому, що ми вживаємо, ми можемо контролювати, наскільки добре він працює - фізично, інтелектуально та емоційно. Мозок становить лише 2% від ваги тіла, а споживає аж 20% енергії організму! А якщо забрати всю рідину з мозку, більшість його ваги становитимуть ліпіди, решта ж маси зіткана з глюкози, поживних мікроелементів, амінокислот, білків, - усі вони відновлюються з компонентів їжі.
 

Мені дуже сподобалось це порівняння з сайту медичної школи Гарварду: “Like an expensive car, your brain functions best when it gets only premium fuel.” Вживання високоякісних продуктів, що містять багато вітамінів, мінералів та антиоксидантів, живлять мозок та захищають його, на жаль, так само, як дорогий автомобіль, мозок може бути виведений з ладу, якщо ти споживаєш що-небудь, крім пального високої якості.
Які принципи правильного харчування?

 

  • споживання тієї кількості калорій, яка є необхідною для задоволення потреб;

  • витримка балансу БЖУ;

  • уникання страв з великим вмістом жирів, солі та цукру;

  • створення спеціального режиму дня з урахуванням часу для спокійного споживання їжі в тиші;

  • миємо руки!

 

Власний досвід

Пий більше води - намбер ван порада від мене. Ти має право забути вдома будь-що, але не пляшку з водою. Вчені довели: зниження рівня води в організмі на 3–4 % миттєво впливає на водний баланс мозку: людина не може ефективно навчатися, відчуває втому, головний біль та зміни настрою. На жаль, більшість людей п’ють недостатньо води щодня. 

 

Намбер ту. Сніданок — найважливіший прийом їжі, він заряджає енергією, пробуджує організм, після гарного сніданку можна забути про шкідливі снеки в школі.

 

Пам’ятай про своє здоров’я! На яку тему хотів би наступну статтю? Пиши у коментарях. І, як завжди, надсилаю порцію віртуальних обнімах. Сподіваюсь на максимальну корисність цих 3-х хвилин, які ти витратив на цю статтю. 

 

See u later, alligator 

*не забудь дати свій фідбек у коментарях.

 

 

 

Хочеш першим дізнаватись новини про ЗНО?

Заповни форму і отримуй найсвіжішу інформацію для ефективної підготовки до ЗНО.


Бути в курсі останніх новин ЗНО

Ми проти спаму. Ваша особиста інформація ніколи не буде передаватися стороннім особам

Вау, тепер отримати 200 балів на ЗНО ще простіше!

Чекай на наше «дякую» на свої пошті. Обіймаємо.

Коментарі

Про насМи в Києві

Ми в Харкові

Що ми пропонуємо

Франшиза

©  ZNO.UA - всі права захищено. Копіювання дозволяється лише за умови розміщення активного клікабельного посилання на ZNO.UA