Від математики до омріяного ВНЗ : інтерв'ю з переможцем олімпіади з математики 2016 Сергієм Руденком

Напередодні проведення олімпіади з математики, ми вирішили взяти невелике інтерв’ю в минулорічного «подвійного» переможця олімпіади Сергія Руденка («подвійного», адже Сергій виграв обидві олімпіади з математики: ту, що проводилась в офісі і онлайн). Ми поспілкувались з ним про олімпіаду, навчання на курсах та плани на майбутнє. Ось, що з цього вийшло :)

 

  Що тебе спонукало взяти участь в олімпіаді?

Я розумів, що для вступу мені потрібна англійська мова, яку я знаю не так добре. Усвідомлював, що для неї потрібно багато часу і справжній професіонал, щоб витягнути мій майже нульовий рівень.Тому, коли я побачив оголошення, зрозумів  це моє, і якщо не виграю, то англійську навіть не буду складати. Але все вийшло дуже добре: я виграв, обрав курс англійської і написав на хороший бал.

 

  Звідки ти взагалі дізнався про олімпіаду?

 В групі ZNOUA у Вконтакті. 

 

  Давно слідкував за нашими курсами?

Так, певно, увесь 10 клас готувався з курсами, зберігав картинки з української мови, англійської, математики. Хотів трохи підготуватись до 11 класу. 

 

 Як поставилися батьки, рідні, знайомі до участі і врешті перемоги в олімпіаді?

Моя мама про участь взагалі дізналася в останній момент, коли я вже збирався на олімпіаду, сказав, що йду, щоб виграти курси англійської. А у моїй перемозі ніхто не сумнівався, в принципі. 

 

 Ти, я так розумію, у собі також не сумнівався, якщо вже брав участь в обох олімпіадах?

Ні (усміхається). 

 

 

 Тобто всі завдання були посильні?

Так, неважкі, але їх було багато. Якби ще годинку, розв’язав би всі 50 ;) 

 

 Тобі просто не вистачало часу?

Так, це було радше на швидкість розв’язання завдань, ніж на якісь знання «олімпіадного» рівня не зі шкільної програми.

 

 Завдання були зі шкільної програми?

Так, при чому не обов’язково поглиблюватися в теми, які виносяться на олімпіади, які можна побачити, наприклад, на Всеукраїнській олімпіаді. А  тут звичайний рівень. Якщо вчився, то напишеш. Плюс деякі теми з 11 класу були, початкові завдання були з похідної, логарифми, але мені це допомогло, тому що частково в 10 класі це вчив. 

 

 А як взагалі враження від курсів?

 Я добре склав англійську, мені дуже сподобались. Насправді, це не те, що я спочатку очікував. Думав, буде як зі стандартними репетиторами: вчиш граматику, тобі задають вчити якісь слова і отак усе по колу. А тут все було зовсім по-іншомуБули такі уроки, коли ми просто дивилися фільм. Спочатку я думав, що це убитий час, просто витрачені 2 години. А потім я зрозумів, що це насправді дуже корисно, бо ти цей фільм розбираєш, вивчаєш нові слова, якісь граматичні конструкції, тобто все робилося не нудно, як могло б бути зі звичайним репетитором. Курси ZNOUA є корисними і продуктивними, адже учні зацікавлені як в матеріалі, так і у власному прогресі. 

 

 Друзям під час навчання радив курси?

Так, радив. Торік разом зі мною на онлайні двоє знайомих навчалося, я їм порекомендував. І ще одна на хімії вчилась в офлайні. Цього року також кілька моїх друзів уже точно будуть йти на деякі предмети: англійську та географію. 

 

  А в друзів які враження?

Також сподобались, якщо бали хороші, то вони задоволені.

 

 На курсах ZNOUA існує таке поняття як прогрес (співвідношення початкового рівня, з яким учень приходить на курси, та реального результату ЗНО). Який у тебе був прогрес з англійської?

Прийшов з рівнем 158 балів, але це був списаний перший таск (сміється), а ЗНО склав на 188. 

 

 Оскільки ти виграв ще й онлайн олімпіаду, мав змогу навчатися і на онлайн-курсах. Який предмет обрав?

В онлайні я вивчав українську мову. 

 

  А з української який прогрес?

Там прогрес 7,5 балів, але я прийшов уже зі 190 і склав на 197,5 

[Примітка: рівень від 180 підняти важче, ніж від 100.] 

 

— Як склав ЗНО з інших предметів та куди подав документи?

Математика в мене 200, географія 196, українська мова 197,5 та англійська 188. Документи подав на перший пріоритет «Економічна кібернетика» на економічному факультеті в КНУ ім. Т.Г. Шевченка, 2-й пріоритет «Міжнародні економічні відносини», також у КНУ ім. Т.Г. Шевченка, а інші це так, запасні варіанти, бо мама змушувала подати 9 заяв, я думав подати лише 2-3. 

 

  Що б ти побажав тим, хто буде брати участь в цьогорічній олімпіаді?

 По-перше, розв’язувати лише короткі завдання, а не вчитуватися в довгі, адже за 2 години мало що можна встигнути. І коли дають 50 завдань, то просто дивуєшся, як їх можна встигнути всі розв’язати. По-друге, якщо ви не знаєте, як розв’язується задача, просто пропускайте її і  розв’язуйте те, що швидше. По-третє, якщо не впевнені у відповіді, не пишіть її, бо я написав 2 чи 3 відповіді, у яких не був впевнений, і отримав за це -1 бал. А взагалі багато готуватися не потрібно, завдання не важкі. 

— А ще від усього  серця дякую кожному з великої #znouafamily, а особливо моїм улюбленим викладачам Марині та Юліані! Ви найкраща команда професіоналів у своїй справі, тому я з впевненістю можу рекомендувати курси ZNOUA всім майбутнім абітурієнтам! Не бійтеся повірити у свої сили, адже поборовши страх, ви однозначно досягнете успіху! Наостанок процитую напис з футболочки від ZNOUА : «You can do it if you want. I DID IT!!!» 

 

Ми, в свою чергу, дякуємо Сергію за те, що погодився дати інтерв’ю та поділитися своєю історією. Бажаємо йому нових звершень, завжди йти вперед, не відступати перед негараздами та не зупинятись на досягнутому. Ми віримо, що майбутнє країни знаходиться в руках саме такої розумної та цілеспрямованої молоді!

А учасникам хочемо сказати, щоб не хвилювалися та не нервували. Вірте в себе і свої знання. Не бійтеся пробувати, бо, як каже одне мудре прислів’я: «Під лежачий камінь вода не тече». І хтозна, можливо, саме ви наш наступний переможець.

 

Успіхів на олімпіаді!

 

P.S.: На момент виходу статті Сергій уже став студентом КНУ ім. Т.Г. Шевченка (за спеціальністю «Економічна кібернетика»), з чим ми його і вітаємо!

 

Хочеш першим дізнаватись новини про ЗНО?

Заповни форму і отримуй найсвіжішу інформацію для ефективної підготовки до ЗНО.


Бути в курсі останніх новин ЗНО

Ми проти спаму. Ваша особиста інформація ніколи не буде передаватися стороннім особам

Вау, тепер отримати 200 балів на ЗНО ще простіше!

Чекай на наше «дякую» на свої пошті. Обіймаємо.

Коментарі

Про насМи знаходимося в Києві

Ми знаходимося у Харкові

Що ми пропонуємо

©  ZNO.UA - всі права захищено. Копіювання дозволяється лише за умови розміщення активного клікабельного посилання на ZNO.UA