Учителька занижує оцінку: що робити?

 

— «Репетитор?! Курси?! Ну- ну, готуйся, готуйся...».

— «Ти не здаси! Я не буду ставити тобі високий бал. Максимум  — ... [твій вирок у вигляді оцінки з вчителевих вуст]».

— «Зараз я поставлю тобі 10, а ти складеш на 5. А мені потім ... [усі можливі форми покарань для вчителів, які тільки можна придумати]» .

Чув(ла) схожі історії від одинадцятикласників? Чи ти й сам(а) є людиною, якій вже не сила вислуховувати подібні репліки на кожному уроці?! Якщо так, читай далі, яким чином врятувати свій атестат.

Із третього класу нам видають табелі. Кожен рік в мене закінчувався грамотами за відмінне навчання. Й от я перейшла до останнього класу школи. Визначилася, до яких саме іспитів маю готуватися. І тільки-но моїй вчительці з біології став відомим той факт, що я обрала її предмет для складання ЗНО, як почалися мої «пригоди країною нервомотання».

Реакція викладачки була такою: «Ти не здаси. Біологія дуже складна!». 

У другому  розділі моїх пригод цією «взагалі не набридливою країною» йшлося про те, як ця жіночка почала ставити мені 9-ки в першому семестрі, аргументуючи це необхідністю власної підстраховки. 

Завуч нашої школи взагалі регулярно розповідав казочки про те, як у вчителя віднімаються відсотки заробітньої плати. Причина?! Якщо він поставив учню бал, вищий за той, на який він склав іспит. 

Незважаючи на те, що, все ж таки, моя оцінка за другий семестр врятувала мою річну, ця пригода змусила мене сумніватися у власних здібностях. Але найцікавішим фіналом був мій результат ЗНО з біології — 189 балів. («Не складеш»?!)

І така історія не одна. Особисто чула подібне від своїх знайомих з інших шкіл. Тому я вирішила розібратися з усім цим і звернулася до своєї знайомої, яка вже більше 10 років працює вчителькою. 

ТОЖ РОЗВІЮ ГОЛОВНИЙ МІФ:  

Учителі не отримують жодного матеріального (чи будь-якого іншого) покарання:

    — їм не знижують зарплатню;

    — через це не виїжджає в школу спеціальна комісія та нікого не тероризує! 

    — їм загрожує (максимум) догана на педраді в присутності інших вчителів.    

 

    ЯК ВРЯТУВАТИ АТЕСТАТ:

1. Запитай у вчителя, ЩО ти можеш зробити, аби він поставив саме ту оцінку, на яку ти дійсно заслуговуєш. 

2. Запитай прямо, ЧОМУ викладач не може поставити тобі певний бал. 

3. Якщо почнуться «пригодницькі» казочки, скажи, що ти точно знаєш: для вчителів не передбачено реальних покарань через невідповідність балів ЗНО з балами зі школи. А ще проси пояснити чи розказати, де можна знайти інформацію про ... [«зниження» зарплатні, наприклад]). 

4. Якщо ти на ZNOUA, покажи вчителю статистику й середній прогрес студентів (все є на сайті).

5. Напиши пробне ЗНО і принеси робочий зошит, аби показати свій можливий результат.

6. Якщо нічого з вище переліченого не працює, підключай важку артилерію (ти ще в школі, ти ще дитина, тобі ще можна) — попроси батьків прийти до школи та провести розмову з директором щодо цього. Інших варіантів у тебе вже просто не залишається. 

Сподіваюся, цей пост допоможе тобі скоріше закінчити власні «пригоди країною нервомотання», або навіть дасть можливість їх оминути. Бажаю успіхів! :)


А тобі коли-небудь занижували оцінки в школі?

Хочеш першим дізнаватись новини про ЗНО?

Заповни форму і отримуй найсвіжішу інформацію для ефективної підготовки до ЗНО.


Бути в курсі останніх новин ЗНО

Ми проти спаму. Ваша особиста інформація ніколи не буде передаватися стороннім особам

Вау, тепер отримати 200 балів на ЗНО ще простіше!

Чекай на наше «дякую» на свої пошті. Обіймаємо.

Коментарі

Про насМи в Києві

Ми в Харкові

Що ми пропонуємо

mastercard
visa

©  ZNO.UA - всі права захищено. Копіювання дозволяється лише за умови розміщення активного клікабельного посилання на ZNO.UA