У пошуках свого призначення

Якщо ти досі не можеш обрати свою майбутню професію, якщо ти розриваєшся між кількома спеціальностями або взагалі думаєш, що тобі не підходить жодна з існуючих - цей блог для тебе. 

Я розповім свою історію, адже ще кілька років тому я, як і ти зараз, не знала, що мені робити та з чого почати будувати самостійне життя. Надіюся, що прочитаний текст допоможе тобі краще зрозуміти себе та обрати професію, яку ти любитимеш. 

Що ж, мене звати Світлана, й я - журналістка. 

 

 

Смішно згадувати, але маленькою я мріяла стати… секретаркою. Так-так, тією, що підносить каву своєму вічно зайнятому босу. Це яскравий приклад впливу телебачення на дитину: разом із дідусем я часто дивилася серіали про крутих поліцейських. Й ось там секретарки завжди були красиві, стрункі та з гарною зачіскою. Я хотіла бути схожою на них. А зараз навіть не передати словами, яка я рада, що швидко цим перегоріла. 

 

Наступним захопленням були співи. У другому класі я завивала пісні Ані Лорак перед дзеркалом, а шампунь у руках виконував функції мікрофона. Далі мене чекала протоптана дорога родини-бандуристів - мама записала мене в музичну школу. Насправді, грати я хотіла на скрипці, але мама сказала, що завивання скрипки (на додачу до моїх) вона просто не переживе. 

Шість років музичної школи дали мені дві речі: диплом із відзнакою про відмінні успіхи та розуміння, що слух у мене чудовий, а от голос - “не ахті”. 

 

У 10-річному віці захопилася біологією. На день народження мені дарували купи енциклопедій про рослин та тварин - я була в захваті. Задумалася над тим, щоб стати ветеринаром або екологом. Усі плани зламав мій дядько, подарувавши книгу про єгипетські піраміди. Я проковтнула її за один день - із цього моменту я захотіла бути археологом. 

Таємниці Тутанхамона, піраміда Хеопса, прокляття, після якого учасники експедиції померли... Від таких текстів у мене був мороз по шкірі. Я читала ще й ще, уявляла себе слідопитом, який, врешті-решт, розгадає всі таємниці пірамід. А ще я перейшла в 5 клас, де з’явився предмет “Всесвітня історія”. Наш учитель був неймовірно розумним. Часто на перервах ми сперечалися про піраміди та ділилися один із одним новими фактами. Він мріяв, щоб я пішла його дорогою й стала вчителькою історії. Я ж марила розкопуванням чиїхось останків. 

 

Паралельно з цим захопленням з’явилося інше - написання віршів та оповідань. Конкурси, олімпіади, змагання стали невід’ємною частиною шкільного життя. Усі вважали мене заучкою, але я просто дуже любила вчитися. Ну, або була заучкою =)

У 10 класі їздила на 8 олімпіад у місяць - починаючи від української мови й закінчуючи фізикою. Зараз, оглядаючись у ті роки, думаю, що я була божевільною: самостійна підготовка до олімпіад часто затягувалася до 4 ранку, а о 7 я знову вставала в школу. 

 

Майдан змінив усе. Мені було 15, коли почалася Революція Гідності. Я не відходила від телевізора й прямих трансляцій, складала зв’язані мамою теплі шкарпетки в коробку та віддавала її волонтерам. А через кілька місяців мого вчителя з історії забрали в АТО. 

Тоді я зрозуміла, що хочу стати журналісткою: бути на захисті правди та свободи. Я й раніше любила писати тексти, але в той момент я відчула цю необхідність як ніколи гостро. 

 

Як бачиш, у моєму житті було багато мрій, але лише одна з них здійснилася. Зараз я працюю журналісткою й надзвичайно люблю свою професію. Так само, як і я, в якийсь найбільш неочікуваний момент, ти знайдеш і своє призвання. Найголовніше, що я хочу тобі порадити - це обирати те, що тобі подобається, а не “аби кудись”. 

Ти ж не хочеш через років 5 прокидатися з думкою, як же сильно ненавидиш свою роботу?! Впевнена, що ні. 

Подумай, що саме ти любиш робити, й відповідь прийде сама. Успіхів тобі!

 

А ти вже знаєш, ким хочеш стати? Поділися в коментарях =) 

Хочеш першим дізнаватись новини про ЗНО?

Заповни форму і отримуй найсвіжішу інформацію для ефективної підготовки до ЗНО.


Бути в курсі останніх новин ЗНО

Ми проти спаму. Ваша особиста інформація ніколи не буде передаватися стороннім особам

Вау, тепер отримати 200 балів на ЗНО ще простіше!

Чекай на наше «дякую» на свої пошті. Обіймаємо.

Коментарі

Про насМи в Києві

Ми в Харкові

Що ми пропонуємо

mastercard
visa

©  ZNO.UA - всі права захищено. Копіювання дозволяється лише за умови розміщення активного клікабельного посилання на ZNO.UA