Три «теплі» ЗНОшні історії, щоб читати холодними зимовими вечорами

Коли за вікном холодно, сніг чи мряка, дуже хочеться розслабитися і подумати про щось приємне. Особливо зараз, коли ЗНО швидко наближається і паніка невпинно зростає. Тому пропоную вам реальні історії моїх учнів з «хеппі ендом». 

У січні-лютому ти розумієш, що ЗНО настане обов’язково, бо розпочалася реєстрація на пробне ЗНО. Але що робити, якщо ти не можеш вчити якийсь з предметів, не йде, спробував усе. Або обраний вуз змінив перелік предметів. Що робити? Чи варто змінювати предмет?

Повірте —  варто. 

Історія № 1. Це історія Ілони, вона із Західної України. У січні кардинально змінила свої плани, бо просто «не змогла витерпіти математику» і почала вчити історію з нуля —  і вивчила. Головне бажання і свідомі зусилля. Ілона вивчила на 193 (!), вступила у Львів, вивчає культурологію і не шкодує, що ризикнула і змінила предмет:)

Історія № 2. Влад із Києва. Вчив лише 2 предмети, з третім якось не складалось, не було підходящого репетитора, вирішив працювати сам, розтягував це задоволення…

До початку січня опрацював аж 2 теми з історії і реально задумався змінити підхід. Були побоювання, що за такий короткий час не встигне вивчити, але ризикнув. Влад почав працювати з лютого, встиг вивчити і навіть вступив на  державну форму навчання.

Не бійтеся ризикувати, головне зусилля, час може бути другорядним фактором.

Історія № 3. Остання історія з крайнього сходу, з окупованої території. Це історія Насті, яка стала для мене особливою ученицею. Історію України вона останній раз вчила у 8 класі, далі прийшла окупаційна влада і була введена історія Росії та історія ДНР.

Настя хотіла бути лікарем, але їй потрібно було закінчити українську школу дистанційно і здати екзамен з історії України у формі ДПА. Історію вчила з нуля, працювали онлайн (один з небагатьох варіантів для учнів з окупованих територій).  Настя єдина у  своїй школі вирішила вступати на територію України, тому весь клас, школа і особливо вчителі ставилися до неї підозріло.

Одна вчителька навіть писала їй погрозливі повідомлення у соціальних мережах. Психологічно було дуже важко. Додаткові труднощі виникли з перетином лінії розмежування  і ЗНО довелося складати під час додаткової сесії.

Знову психологічно важко, бо всі вже склали і вільні. Але все вийшло. Настя отримала 10,9 середній бал атестату і вступила у Київ.

Вона буде лікарем.

Це лише три історії успіху, насправді їх безліч. Вірте в себе, у свої сили, робіть обдуманий вибір, не бійтеся ризикувати і сприймайте ЗНО як шанс у житті.

Побільше нам усім тепла і  діліться  своїми «теплими» історіями успіху.

 

 

      Катерина Цибульська

     викладач історії України (онлайн) в компанії ZNOUA

Хочеш першим дізнаватись новини про ЗНО?

Заповни форму і отримуй найсвіжішу інформацію для ефективної підготовки до ЗНО.


Бути в курсі останніх новин ЗНО

Ми проти спаму. Ваша особиста інформація ніколи не буде передаватися стороннім особам

Вау, тепер отримати 200 балів на ЗНО ще простіше!

Чекай на наше «дякую» на свої пошті. Обіймаємо.

Коментарі

Про насМи знаходимося в Києві

Ми знаходимося у Харкові

Що ми пропонуємо

©  ZNO.UA - всі права захищено. Копіювання дозволяється лише за умови розміщення активного клікабельного посилання на ZNO.UA