Топ-7 книжок шкільної програми, які варто прочитати

Існує думка, що твори шкільної програми нецікаві та зовсім не варті уваги. Багато підлітків «забивають» на уроки літератури бо впевнені, що нічого корисного та нового не дізнаються. Особисто я так не вважаю, адже книги (хоч як банально та стереотипно це не звучало) справді шлях до розвитку. А книги, які рекомендують досвідчені вчителі всієї країни і поготів. 


Сьогодні я поділюся з вами своїм “Топ-7” творів шкільної програми, які дійсно варті уваги. 

 


До речі, навіть якщо щось з цього списку ти вже читав, спробуй ще раз. Ти здивуєшся, наскільки змінилося твоє сприйняття!

 

7 місце

Даніель Дефо “Життя та дивовижні пригоди Робінзона Крузо”

Дуже цікавий, захопливий роман про неймовірні пригоди моряка з Йорка, який прожив двадцять вісім років у повній самотності на безлюдному острові біля берегів Америки, поблизу гирл річки Оріноко, куди він був викинутий корабельною аварією, під час якої весь екіпаж корабля крім нього загинув.

В 6 класі, коли ми вивчали роман по програмі, паралельно зі мною його читала мама та захоплювалась кожним розділом. До речі, ця книга не лише про пригоди та ”лайфхаки” виживання на острові, а й про здатність людини взяти себе в руки, самоорганізуватися та перш за все зберегти надію і людяність. Тобі сподобається! 

 

6 місце

Микола Гоголь “Шинель”

Досить короткий, проте філософський твір видатного російського автора не залишить тебе байдужим. Проблема “маленької” людини справді актуальна і зараз. А образ головного героя настільки яскраво та влучно описаний, що Акакій Акакійович залишається загальним ім'ям і зараз. На мою думку, це один з творів, який кожен має прочитати та відчути.

 

5 місце

Оскар Уайльд “Портрет Доріана Грея” 

Перлина творчості письменника —  книга “Портрет Доріана Грея” вражає парадоксальністю. Демонстративно відмовляючись від моралізму вікторіанської літератури, Уайльд написав книгу, де Мистецтво мстить за потоптану Красу, віддану Любов і зганьблену Гармонію. На наших очах Доріан Грей з підлітка перетворюється в чоловіка, на наших очках одні цінності замінюються іншими.  Протиріччя думок, протиріччя ідей наштовхують на цікаві роздуми та інколи, навіть, дебати. Словом, це одна із книг, яку можна круто обговорити з друзями:)

 

4 місце

Джек Лондон “Жага до життя”

Вражаюче оповідання, яке може  вас шокувати. Особисто я люблю досліджувати на що здатна людина, як долає перешкоди, іде до мети. А ще я люблю, коли прочитане викликає в мене емоції. Саме тому твір Джека Лондона — один із найбільш вражаючих в моєму житті. До речі, дивились фільм “Легенда Г'ю Гласса” (це той, за який Ді Капріо ще Оскар отримав)? Концепції дуже схожі! :)

 

3 місце 

Іван Багряний “Тигролови”

Можливо, ви зауважили, що в моєму списку більшість творів зарубіжних класиків. Це тому, що українську літературу ви і так будете перечитувати перед ЗНО (але це не точно). Проте, саме твір Багряного я б 100% радила прочитати. Події відбуваються в 20 столітті у дуже важкі (і через це цікаві) часи для нашої країни. В центрі уваги політв'язень: талановитий, розумний хлопець, яких тисячами везли на каторгу за нескореність владі. Пригодницький роман, що відкриває нам, простим дітям 21 століття завісу минулого. Це потрібно, це цікаво, це важливо. 

 

2 місце

Оноре де Бальзак “Гобсек”

Бальзак як ніхто інший вміє занурювати читача в свої думки і атмосферу тієї реальності, в якій жив і творив.

Його почерк не переплутати — це мудра філософія, ненав'язливо подана в тонких замальовках буденного життя, або в діалогах, не дуже вигадливих, що не претендують на моралізаторство. Повість “Гобсек” сподобається навіть найбільшим критикам. Цей твір про владу грошей над людиною, жадібність та одержимість. Бальзак — тонкий психолог, що справді розуміється в душевних справах. Кожну фразу “батечка Гобсека” можна розбирати на цитати та міркувати годинами. 

Твір дійсно вартий уваги!

 
Пара-па-па-пам...


1 місце

Антуан де Сент-Екзюпері “Маленький принц”

Чарівний, таємничий та особливий Маленький принц не дуже зацікавив мене в 6 класі. Проте, перечитавши його зовсім недавно, я була вражена. Деякі можуть сказати, що це казка, де автор розписує банальні речі. Але ж до чого часто ми забуваємо про такі на перший погляд прості істини. Так, погоджуся, повість не позбавлена наївності, проте і в наївності є філософія. Неймовірно раджу прочитати всім старшокласникам!
 


Вдалого вам тижня, читайте, не пропускайте нові меми та не попадайте в негаразди! :)

 

 

Для того, щоб регулярно слідкувати за оновленнями блогу Каті, підпишіться на новини у формі знизу!

 

 

Хочеш першим дізнаватись новини про ЗНО?

Заповни форму і отримуй найсвіжішу інформацію для ефективної підготовки до ЗНО.


Бути в курсі останніх новин ЗНО

Ми проти спаму. Ваша особиста інформація ніколи не буде передаватися стороннім особам

Вау, тепер отримати 200 балів на ЗНО ще простіше!

Чекай на наше «дякую» на свої пошті. Обіймаємо.

Коментарі

Про насМи знаходимося в Києві

Ми знаходимося у Харкові

Що ми пропонуємо

©  ZNO.UA - всі права захищено. Копіювання дозволяється лише за умови розміщення активного клікабельного посилання на ZNO.UA