5 типових ситуацій для студента-журналіста

Ризикова, цілодобова, але від цього не менш цікава. Спочатку журналістика приваблює своїм романтизмом (хто ж не думав про подорожі навколо світу та інтерв'ю з кумиром), а згодом різноманітністю і творчістю. Тому саме для майбутніх студентів-журналістів  я підготувала 5 типових ситуацій, з якими вони ймовірно зустрінуться віч-на-віч:

 

Не всі такі комунікабельні, як ти

Зробити опитування на вулиці? П-ф-ф! Та не всі йдуть на контакт. Важко отримувати відмову, а вдвічі неприємно, коли ти перемагаєш хвилювання, з ентузіазмом йдеш робити таке важливе для пари опитування.

І що ти бачиш? Хтось тікає, а хтось відмовляється говорити. Це нормально. Люди не зобов'язані відповідати на твої питання, тому не варто нікого наздоганяти. Шукайте далі:)

 

Що це за голос?

Почути професійний запис свого голосу – це жорстоко. Особливо, якщо ти з когорти людей, що вимагають негайно вимкнути відео, в якому його чути. Так-так, спочатку буде дуже незвично. Потім втягуєшся і просто аналізуєш помилки.

 

Як мені стати, куди подіти руки?

Може комусь пощастило і він відразу вільно почуває себе перед камерою, ідеально обирає локації, правильно стоїть в кадрі. Не знаю. Та з власного досвіду скажу, що це трапляється вкрай рідко. Всьому потрібно навчатися.

 

Я точно знаю ким хочу бути (але це не точно)

Дай-но вгадаю… ти хочеш стати журналістом? А конкретно – репортером, працювати в пресі, на радіо? Ще не визначився? Тоді ти не знаєш, ким хочеш бути. І протягом 4-х років твоя думка не раз зміниться. Головне, якщо ти відчуваєш, що це не твоє, краще відразу змінити спеціальність.

 

Справжні журналісти  працевлаштовані

Не правда! Бо журналістика це стиль життя, а не наявність зарплатні. Щось турбує, про щось хочеш розказати? Можна дописувати у видання, знімати цікаві сюжети, проходити практику. Аби було бажання:)

 

І ким би ти не вирішив працювати – нехай обраний шлях ніколи тебе не розчарує!

 

Удачі на творчих конкурсах! :)

 

 

 

 

 

         

          Ярослава Струцинська

          Контент-менеджер ZNOUA

Хочеш першим дізнаватись новини про ЗНО?

Заповни форму і отримуй найсвіжішу інформацію для ефективної підготовки до ЗНО.


Бути в курсі останніх новин ЗНО

Ми проти спаму. Ваша особиста інформація ніколи не буде передаватися стороннім особам

Вау, тепер отримати 200 балів на ЗНО ще простіше!

Чекай на наше «дякую» на свої пошті. Обіймаємо.

Коментарі

Про насМи в Києві

Ми в Харкові

Що ми пропонуємо

mastercard
visa

©  ZNO.UA - всі права захищено. Копіювання дозволяється лише за умови розміщення активного клікабельного посилання на ZNO.UA