Тайм-менеджмент: як усе встигати?
Привіт, друзі! Вас теж дратує ота ідеальна бізнес-леді, яка мерехтить у стрічці новин? Тільки третя після полудня, а вона вже з навчання повернулась, відео змонтувала, уроки зробила, на Мальдіви злітала. Ну, по-перше, не завжди правдою є те, що нам показують блогери, часто за картинкою ховається фальш). А, по-друге, бути продуктивним реально! Тайм-менеджмент нам у цьому допоможе!
 

Керування часомтайм-менеджмент (від англ. time management) — сукупність методик оптимальної організації часу для виконання поточних задач, проєктів та календарних подій. 

Тобто суть керування часом полягає в грамотному розташуванні завдань у своєму плані. Колись я вже писала про те, що без планера сучасній людині просто не обійтись! Занотовуйте всі дати, події, наміри. Розподіляйте завдання за пріоритетністю. Якщо катастрофічно не встигаєте, доведеться пожертвувати тим, що не має дедлайну.
 

Фіксуйте час! Продумуйте, що робитимете наступного дня. 60% часу відводьте на необхідні справи, 20% – на щось незаплановане (а раптом вас затримають у школі чи раптово кудись заберуть батьки). Рештою 20% можете розпорядитися так, як душа забажає.
 

Враховуйте відпочинок. Ми не роботи, без паузи можуть і мізки заіскритись. Тому з отих вільних 20% часу виділіть добру частину на релакс. Щоб працювати ефективніше, важливо періодично змінювати обстановку. Наприклад, вийти до магазину на 30 хв. – непогане розвантаження.
 

Втрачений час теж потрібно фіксувати. При цьому слід вказувати, як і на які потреби він був витрачений. У результаті можна, маючи повне уявлення про витрати часу, складати план на майбутнє. Будьте чесними з собою, аналізуйте всі ваші слабкості, не давайте лінощам шансу.
 

Не намагайтеся стрибнути вище голови! Уписуючи завдання до блокнота, не плануйте більше, ніж можете зробити. Постійні пусті клітинки, в яких має стояти галочка або плюсик, дратують. Навіть більше, вони змушують думати, що ми якісь недолугі, якщо не можемо впоратися з певною кількістю тасків. Покладайтеся на регулярність, системність і послідовність. Саме завдяки цьому вам удасться досягти гармонії. Є багато методик тайм-менеджменту, серед яких правило «двох хвилин» або ж ось що:
 

Завжди користуюся цією табличкою, коли не маю достатньо часу на роздуми.
 

Поєднуйте справи, якщо таке можливо! Не сиди дарма на уроці фізкультури, коли вже прийшов без форми! Можна не спостерігати за тим, як літає м’ячик, а готуватися до наступного уроку, повторювати тему чи виконувати д/з. Слухай аудіокнигу, поки робиш манікюр. Дивися документальний фільм, поки їдеш у метро. 

Наостанок мотивую вас на планінг, накидаю цікавих ідей із Pinterest).  

Сподіваюсь, натхнення вже йде до вас. Бажаю вам зарядитися енергією на весь тиждень!

Ваша Софійка

 

Хочеш першим дізнаватись новини про ЗНО?

Заповни форму і отримуй найсвіжішу інформацію для ефективної підготовки до ЗНО.


Бути в курсі останніх новин ЗНО

Ми проти спаму. Ваша особиста інформація ніколи не буде передаватися стороннім особам

Вау, тепер отримати 200 балів на ЗНО ще простіше!

Чекай на наше «дякую» на свої пошті. Обіймаємо.

Коментарі

x

Про насМи в Києві

Ми в Харкові

Що ми пропонуємо

Франшиза

©  ZNO.UA - всі права захищено. Копіювання дозволяється лише за умови розміщення активного клікабельного посилання на ZNO.UA