Синдром відмінника: як позбутися від негативних наслідків?

Якщо ви паритеся щодо поставленої викладачем оцінки 10 чи 11 в журнал, не можете заснути, доки не вивчите параграф ідеально, або відправляєте повідомлення вчителям в їх вільний час, то можу вам сказати, що у вас синдром відмінника. Як людина, яка мала подібну ситуацію, скажу: в цьому випадку є як і позитивні, так і негативні наслідки. Я перфекціоніст - якщо не в житті, то в навчанні точно. Особливо цей «внутрішній самокритик» почав проявлятися, коли я перейшла в коледж. 

У 9 класі треба було здати якнайкраще ДПА, щоб вступити в інший заклад, бажано на бюджет. На 1 курсі здавалося, що ось-ось, ще трішки, й не треба буде перейматися так сильно за оцінки. А тепер, коли з’явилися профільні предмети, треба мати найвищі бали, бо від них залежить колір майбутнього диплому. І так постійно: немає коли розслаблятися, завжди треба тримати планку. Хочеться, щоб все було ідеально, встигати все і скрізь, але ми забуваємо, що немає чогось мега страшного, якщо в нас не вийде. Людський шлях складається з безлічі перемог та поразок, успіхів та невдач. 

 

Часто ми не фільтруємо те, що нам потрібно, й те, що взагалі не знадобиться в житті, бо робимо все на автоматі. Мозок завжди прагне до чогось ідеального, а якщо ми його не досягаємо, то відчуття НЕДОстарання або вини так і пригнічує зсередини. Як кажуть психологи, синдром часто провокують 2 речі: або близькі люди, або наше оточення. Якщо ви виявили подразника, то вітаю: вже пів справи зроблено. Отже, як позбутися від негативних наслідків синдрому? 

По-перше, опираючись на відповіді в інтернеті, застосуйте метод зеленої ручки, так, як у школі. Ми звикли, що нам виділяють помилки червоною пастою, а якщо успіх виділяти зеленою? Звісно, всі ці поняття умовні, але що я хотіла цим сказати: почніть виділяти свої успіхи, самокритика – це добре, але й про перемоги не слід забувати.

 

Говоріть із близькими людьми. Досягти успіху скрізь, навіть намагаючись робити все ідеально, рідко виходить, якщо ви не кіборг, звісно. Як правило, страждають відносини з близьким колом людей. Якщо ви розумієте, що синдром відмінника заважає жити вам щасливо, то першим кроком для вирішення цієї проблеми є налагодження відносин із людьми. Бо це є куди важливіше, ніж якійсь «п’ятірки» та похвала.

 

Розставте пріоритети. Можливо, ваші старання не варті тієї роботи, якою ви займаєтесь? Це точно робить вас щасливим? Кожна людина унікальна по-своєму та займає своє місце в цьому величезному світі. Шукайте своє призначення, спробуйте, не подобається – кидайте. Вдосконалюйтеся лише в тій справі, яка лежить до вашого серця, лише тоді всі невдачі будуть вашим фундаментом для майбутніх перемог.

 

Слід визнати, що синдром відмінника в навчанні куди краще, ніж синдром пофігізму, тому й у нього, безперечно, є свої переваги. У коледжі та й в універі діє таке правило: спершу ти працюєш на заліковку, потім вона на тебе. Колись це стане тобі як-не-як вчасно. Синдром відмінника дійсно допоможе тобі визначитися з тим, що тобі подобається та де слід розвиватися. А ще, не дарма кажуть: той, хто володіє інформацією, володіє й світом! 
 

Ваша студентка з коледжу!

Хочеш першим дізнаватись новини про ЗНО?

Заповни форму і отримуй найсвіжішу інформацію для ефективної підготовки до ЗНО.


Бути в курсі останніх новин ЗНО

Ми проти спаму. Ваша особиста інформація ніколи не буде передаватися стороннім особам

Вау, тепер отримати 200 балів на ЗНО ще простіше!

Чекай на наше «дякую» на свої пошті. Обіймаємо.

Коментарі

x

Про насМи в Києві

Ми в Харкові

Що ми пропонуємо

mastercard
visa

©  ZNO.UA - всі права захищено. Копіювання дозволяється лише за умови розміщення активного клікабельного посилання на ZNO.UA