Що таке ФАБІНГ і чим він небезпечний на уроці?

Усім привіт! Запитання до користувачів “Forest”: ніколи не помічали напис “Stop phubbing!”, вирощуючи деревце? Я філолог за натурою… Чекала, коли таймер вичерпає свій ліміт, щоб подивитись, що значить це чужинецьке слово.

Щойно написала для вас блог про інформаційний детокс, але не обмежилась одним текстом про зловживання технологіями. Хочу познайомити вас із новим терміном-фабінг.

Фабінг (phubbing; від англ. Phone — «телефон» і snubbing — «зневажливе ставлення») — психологічний термін, що позначає звичку постійно відволікатися на свій телефон під час розмови зі співрозмовником.

Основні ознаки фабінгу

  • Під час прийому їжі людина не може відірватися від гаджета.

  • Тримання смартфона в руці навіть під час ходьби.

  • Моментальне хапання смартфона при звукових оповіщеннях, незважаючи на бесіду з людиною.

  • Під час відпочинку (пікнік, День народження, вечірка, прогулянка) людина більшу частину часу проводить у гаджеті.

  • Боязнь пропустити що-небудь важливе в стрічці новин.

  • Безпідставне перегортання вже побаченого в мережі.

  • Бажання проводити в компанії смартфона більшу частину свого часу.

Дослідження психологів Кентського університету зафіксували більшу схільність до фабінгу у жінок та виявили взаємозв'язок між фабінгом і «синдромом втрачених можливостей». Синдром втрачених можливостей або FOMO (від англ. «Fear of missing out») — острах пропустити цікаву подію або гарну можливість, що провокується в тому числі і переглядом соціальних мереж. Вчені відмічають, що близько 17 % власників мобільних телефонів постійно перевіряють свої гаджети. І з кожним роком кількість «залежних від смартфонів» зростає. Фабінг вже назвали хворобою 21 століття.

Отож, які можливості втрачаємо, відволікаючись на телефон на уроці. Перенесемо цю шкідливу звичку у сферу освіти.

1) Учитель перестає вам довіряти та починає ставитись до вас гірше. А кому буде приємно пояснювати матеріал поросяті, яке переглядає Тік Ток?

2) Зовсім не засвоюєте інформацію. Сторіз ви ще встигнете переглянути, а от удома доведеться перечитувати нудний параграф і намагатися розібратися з теорією самостійно.

3) Зникає увага, концентрація зводиться на ні.

4) Як день почнеш, так його і проведеш. Утикаючи в телефон із 8 ранку, ви даєте лінощам право на життя. Налаштовуєте себе на «халтурку», на «ще 5 хв-і за роботу...».

5) Породжуєте нервові розлади та проблеми з самооцінкою.

Уявіть, у яку глибоку прірву веде неконтрольоване використання смартфона… Маємо боротися з цією залежністю. Ми відповідальні за свій вибір. Саме нам вирішувати, рахатись уперед чи стояти осторонь, спостерігаючи стрімкий рух життя.  

Відкладайте ваші гаджети й насолоджуйтесь моментом!

-Ваша Софійка 

Хочеш першим дізнаватись новини про ЗНО?

Заповни форму і отримуй найсвіжішу інформацію для ефективної підготовки до ЗНО.


Бути в курсі останніх новин ЗНО

Ми проти спаму. Ваша особиста інформація ніколи не буде передаватися стороннім особам

Вау, тепер отримати 200 балів на ЗНО ще простіше!

Чекай на наше «дякую» на свої пошті. Обіймаємо.

Коментарі

Про насМи в Києві

Ми в Харкові

Що ми пропонуємо

Франшиза

©  ZNO.UA - всі права захищено. Копіювання дозволяється лише за умови розміщення активного клікабельного посилання на ZNO.UA