Що б я сказала собі 10 місяців тому?

 

Якби машина часу існувала і я повернулася на 10 місяців тому, мабуть, дещо б я все-таки змінила. Тому я склала список, який, сподіваюсь, буде актуальщиною для 10-класників, у яких ще все попереду, або життєвою true-story для нинішніх вступників. Отож мої fuckups під час підготовки:

 

1. Владо, систематизуй! Відкладати на потім - ідея не з найкращих. Це допоможе не влипнути в підручник наприкінці року, як та п'явка. Взагалі, мені здається формула "систематизації+повторення", як маска після 60, - творить дива. Цей пункт випливає з історії моїх взаємин з англійськими словами, з якими думала нам не по дорозі. Я зрозуміла, що результат є тоді, коли повторюючи ...дцятий раз мозок автоматично згадує все, щоб швидше це закінчити.

 

2. Починаючи марафон, не кидай його. По-перше, це частково стосується пункту вище: вам навіть не треба систематизувати, за вас це робить хтось інший. По-друге, цей умовивід дійшов до мене, коли марафон закінчувався. Часто буває, що ми закидаємо якусь справу, бо результату треба чекати занадто довго, а коли фініш вже зовсім близько, шкодуємо, що не дійшли до кінця.

 

3. Не планувати собі урок на 10 ранку у вихідний*. (*якщо ви трошки сова) Я звикла прокидатися у вихідні з думкою, що це дійсно вихідні, а не початок дня, в пунктах плану якого є зустріч з репетитором. Брр... В цьому семестрі остаточно в цьому переконалась. Крім того, я не належу до тих людей, які в 10 ранку вже енейджазери, що готові підкорювати гори, максимум - морська черепашка, яка намагається бігти, але виходить не дуже.

4. Не дивитися першу серію. Мабуть, ще минулого року я взяла за правило не починати дивитися серіали під час важливих напружених днів. Який б він не був, навіть новий сезон вашого улюбленого сіткому, sorry, no!

5. Звітуйся комусь. Бажано тій людині, перед якою вам буде максимааально соромно, якщо не виконати обіцяне. Для мене це один із найдієвіших способів, який гарантує результат. Коли не можеш  сам себе "змотивувати" надай можливість зробити це комусь іншому.

 

6. Не навчайся наодинці. Знайдіть собі компанію по навчанню, сперечайтесь, який приклад правильний, засуджуйте москалика, переймайтеся за стосунки Лесі та Петра з "Чорної ради", жартуйте або, в крайньому випадку, ламайте олівці друзів за кожну неправильну відповідь на питання. Олівця може вже й не буде, але правильний варіант запам'ятається надовго, обіцяю. Влаштуйте дебати, а щоб було цікавіше, захищайте думку, з якою самі не погоджуєтесь. Таким чином, ви попрактикуєтесь давати чіткі та впевнені аргументації, що допоможуть впоратися навіть з ВВ. 

 

А який досвід був у вас, чи на які граблі ви вже не натрапите під час студентства?

 

Хочеш першим дізнаватись новини про ЗНО?

Заповни форму і отримуй найсвіжішу інформацію для ефективної підготовки до ЗНО.


Бути в курсі останніх новин ЗНО

Ми проти спаму. Ваша особиста інформація ніколи не буде передаватися стороннім особам

Вау, тепер отримати 200 балів на ЗНО ще простіше!

Чекай на наше «дякую» на свої пошті. Обіймаємо.

Коментарі

Про насМи в Києві

Ми в Харкові

Що ми пропонуємо

©  ZNO.UA - всі права захищено. Копіювання дозволяється лише за умови розміщення активного клікабельного посилання на ZNO.UA