Роль вчителя

Розпочинаючи більш ґрунтовну підготовку до ЗНО з української літератури, я неймовірно зацікавилась біографією, творчістю та думками українського “мандрівного філософа” і “обличчя” п'ятисотої гривневої купюри Григорія Сковороди. Звісно, в школі, нам обіцяли, що зі всього його життєвого шляху ми запам’ятаємо лиш той факт, що він сам викопав собі могилу, але заглибившись у філософію цієї людини можна знайти, наприклад, дійсно багато свіжих актуальних думок. Афоризми фаворити:

  • Любов ви­ни­кає з лю­бові; ко­ли хо­чу, щоб ме­не лю­би­ли, я сам пер­ший люб­лю.

  • Бери вер­ши­ну - і ма­ти­меш се­ре­ди­ну. 

  • Уподібнюйся пальмі: чим міцніше її стис­кає ске­ля, тим швид­ше і прек­расніше здіймається во­на до­го­ри.

  • Що впо­до­бав, на те й пе­рет­во­рив­ся.

  • Не ро­зум від книг, а кни­ги від ро­зу­му ство­ри­лись.

Сковорода також був учителем і навчав дітей еліти, на мою думку, досить ефективно, адже він має вплив на культуру й голови народу аж  3  століття потому. Вражає, так? Рекомендую до перегляду фільм «Відкрий себе» (він є у відкритому доступі, можна знайти на YouTube) – філософське есе, яке за допомогою візуальних метафор передає ключову ідею етики Сковороди – необхідність самопізнання. Фільм був заборонений строгою цензурою і вийшов на екрани лише в часи перебудови. А у 2020 представники різник кафедр НаУКМА в “Кіноклубі Могилянки” зробили глибоку рецензію на цей фільм. Вєлком! 

Я вірю, що ми  - проекції один одного, впродовж життя зустрічаючи величезну кількість людей навчаємось жити, кожен по-своєму і з часом зовсім по-різному. Саме роль вчителя, беззаперечно, має ключове значення, так-так, говорю про тих людей, які бачили весь шлях нашого розвитку з самого початку зовсім неважливо скільки років поспіль 3, 7 чи 16 та мабуть єдині, хто здатен оцінити весь прогрес у вивченому матеріалі максимально тверезо. Ті головні мотиватори і нові близькі зі спільними жартами, історіями. Педагог - той, хто вірить, що в тебе обов'язково все вийде, а ще той, хто ціленаправлено виховує таку ж віру всередині тебе кожної зустрічі.

Моя мама - учитель, я бачу зворотній бік медалі в усіх барвах, інколи зовсім неяскравих. Тому ще змалечку у мене сильно розвинута емпатія до викладачі. Будь ласка, пам'ятай, що у цій співпраці неймовірно важливими є повага та зворотний зв'язок.

Дякую за твою допитливість! У цій статті дуже хотіла торкнутися теми цінності наших вчителі - все вийшло напрочуд мило. Надсилаю порцію віртуальних обнімах тобі. Сподіваюсь на максимальну корисність цих 3-х хвилин, які ти витратив на цю статтю. 

 

See u later, alligator 

*не забудь дати свій фідбек у коментарях.


 

Хочеш першим дізнаватись новини про ЗНО?

Заповни форму і отримуй найсвіжішу інформацію для ефективної підготовки до ЗНО.


Бути в курсі останніх новин ЗНО

Ми проти спаму. Ваша особиста інформація ніколи не буде передаватися стороннім особам

Вау, тепер отримати 200 балів на ЗНО ще простіше!

Чекай на наше «дякую» на свої пошті. Обіймаємо.

Коментарі

Про насМи в Києві

Ми в Харкові

Що ми пропонуємо

Франшиза

©  ZNO.UA - всі права захищено. Копіювання дозволяється лише за умови розміщення активного клікабельного посилання на ZNO.UA