Прокачай власне висловлення!

Усім привіт! Сьогодні хочу допомогти з написанням твору (нагадую, 20 балів!). Не писатиму нічого про чітку структуру, тезу, аргументи, висновок… Спробую поділитися секретами мовленнєвого оформлення (попрацюємо над лексикою та стилістикою).

Картинки по запросу "writing aesthetic"

1. Типові лексичні помилки: вчимося говорити заново

Ми настільки звикли до якихось побутових фраз, що навіть не припускаємо іншого варіанту вживання тих словосполук. Філологи закидають вас помідорами, якщо ви скажете «ходити ЗА хлібом», «БАЛАКАТИ з сусідом ЗА вчорашній матч», «ЗВОДИТИ З ГЛУЗДУ», «І ТОМУ ПОДІБНЕ» тощо. Мабуть, ви не розумієте, що з цими висловами не так ( я ж казала, доведеться вчитися говорити з нуля). На допомогу додаю корисний матеріал: табличка + мій улюблений сайт із Лепетуном.  Це, до речі, не заради одного ВВ: практичні знання щоденно стають у пригоді. 

Картинки по запросу "антисуржик табличка"

 

2. Бракує художніх засобів

Я розумію, що не всім до вподоби пишне оформлення, клопіт з епітетами, порівняннями, алегоріями… Алееее... Результат того вартий. Не лінуйтеся детально все зображати. 

Якщо ви просто не вмієте красиво змальовувати предмети та явища, пропоную вправу на розвиток мовлення. Спробуйте тренування: протягом 3 хвилин описуйте якусь річ (чайник, зошит, люстру…).  Хоч це й по-чудернацьки, але вокабуляр збагачує.

3. Нові слова щодня

«Слово дня» — додаток, із яким ви вивчите безліч зарозумілих слів. Знати зарозумілі слова та вміти доцільно їх використовувати – ключ до успіху. Той, хто перевіряє твір, буде приємно здивований. Гріх не оцінити ерудованість.

 

4. Цитати

Читаєте? Не занурюйтесь у дивовижний світ книги, не прихопивши блокнотик. Заведіть блокнот, куди записуватимете епіграфи, афоризми, просто гарні речення. Вивчіть деякі слова улюблених письменників напам’ять: цим ви забезпечите  пишне мовлення. По-перше, не всі абітурієнти додумаються вписати епіграф (хоч у школі спробуйте «повипендрюватись» таким чином). По-друге, ви можете завчити якісь слова автора, а потім переробити його речення під тему твору. Усі дивуватимуться: «Де вона навчилася так неймовірно писати?». Єдине попередження: цей трюк згодиться, якщо використовувати його БЕЗ ФАНАТИЗМУ та зі знанням МІРИ.

Сподіваюсь, ця стаття була для вас корисною. Пишіть есе  з любов’ю та насолодою – і 20 балів ваші!

Ваша Софійка
 

Хочеш першим дізнаватись новини про ЗНО?

Заповни форму і отримуй найсвіжішу інформацію для ефективної підготовки до ЗНО.


Бути в курсі останніх новин ЗНО

Ми проти спаму. Ваша особиста інформація ніколи не буде передаватися стороннім особам

Вау, тепер отримати 200 балів на ЗНО ще простіше!

Чекай на наше «дякую» на свої пошті. Обіймаємо.

Коментарі

Про насМи в Києві

Ми в Харкові

Що ми пропонуємо

Франшиза

©  ZNO.UA - всі права захищено. Копіювання дозволяється лише за умови розміщення активного клікабельного посилання на ZNO.UA