Усім привіт! Сьогодні хочу допомогти з написанням твору (нагадую, 20 балів!). Не писатиму нічого про чітку структуру, тезу, аргументи, висновок… Спробую поділитися секретами мовленнєвого оформлення (попрацюємо над лексикою та стилістикою).
1. Типові лексичні помилки: вчимося говорити заново
Ми настільки звикли до якихось побутових фраз, що навіть не припускаємо іншого варіанту вживання тих словосполук. Філологи закидають вас помідорами, якщо ви скажете «ходити ЗА хлібом», «БАЛАКАТИ з сусідом ЗА вчорашній матч», «ЗВОДИТИ З ГЛУЗДУ», «І ТОМУ ПОДІБНЕ» тощо. Мабуть, ви не розумієте, що з цими висловами не так ( я ж казала, доведеться вчитися говорити з нуля). На допомогу додаю корисний матеріал: табличка + мій улюблений сайт із Лепетуном. Це, до речі, не заради одного ВВ: практичні знання щоденно стають у пригоді.
2. Бракує художніх засобів
Я розумію, що не всім до вподоби пишне оформлення, клопіт з епітетами, порівняннями, алегоріями… Алееее... Результат того вартий. Не лінуйтеся детально все зображати.
Якщо ви просто не вмієте красиво змальовувати предмети та явища, пропоную вправу на розвиток мовлення. Спробуйте тренування: протягом 3 хвилин описуйте якусь річ (чайник, зошит, люстру…). Хоч це й по-чудернацьки, але вокабуляр збагачує.
3. Нові слова щодня
«Слово дня» — додаток, із яким ви вивчите безліч зарозумілих слів. Знати зарозумілі слова та вміти доцільно їх використовувати – ключ до успіху. Той, хто перевіряє твір, буде приємно здивований. Гріх не оцінити ерудованість.
4. Цитати
Читаєте? Не занурюйтесь у дивовижний світ книги, не прихопивши блокнотик. Заведіть блокнот, куди записуватимете епіграфи, афоризми, просто гарні речення. Вивчіть деякі слова улюблених письменників напам’ять: цим ви забезпечите пишне мовлення. По-перше, не всі абітурієнти додумаються вписати епіграф (хоч у школі спробуйте «повипендрюватись» таким чином). По-друге, ви можете завчити якісь слова автора, а потім переробити його речення під тему твору. Усі дивуватимуться: «Де вона навчилася так неймовірно писати?». Єдине попередження: цей трюк згодиться, якщо використовувати його БЕЗ ФАНАТИЗМУ та зі знанням МІРИ.
Сподіваюсь, ця стаття була для вас корисною. Пишіть есе з любов’ю та насолодою – і 20 балів ваші!
Ваша Софійка
Приєднуйся