Правда і міфи про гуртожиток

Новий етап у житті, нові друзі, пригоди і… нове житло. Це як крок у невідомість. Ти ніколи не знаєш, що підстерігає за стінами гуртожитку, а після різних застережень й взагалі у розгубленості: кому ж вірити? Тим, хто розповідає про крадіжки й тарганів, чи тим, хто запевняє «гуртожиток – краще, що може бути у студентському житті».

Читай і роби власний вибір:)

Об’єкт (суп) під охороною!

Перед поселенням в гуртожиток мені не раз розповідали про нахаб, які крадуть з кухні їжу. Відійшов до кімнати по тарілочку, приходиш, а насипати немає що. Ні каструлі, ні супчику.

Мій внутрішній скептик казав мені, що це давно забута практика, і так ніхто не робить. Насправді їжу у нас не крали, от тільки були інші приколи.

Не знаю, кому знадобилася кришка від сковорідки, навіть не уявляю. Та одного разу, повернувшись на кухню, я її не знайшла.

Були й жартівники, які знімали з плити чайники з ще холодною водою. Тому вранішній чайок не завжди вдавалося попити:)

 

Бонус – додаткові жителі

Так-так, я про жах всіх студентів, які тільки-тільки поселяються в гуртожиток. Бо міфи про тарганів і гризунів – далеко не міфи. Не секрет, що більшість гуртожитків старі, тому вічна боротьба з небажаними сусідами часто марна.

Але не завжди справа у ремонті. Навіть у новому гуртожитку можна жити у страху, що вночі на тебе щось впаде, якщо не дотримуватися елементарних правил: вчасно прибирати і виносити сміття.

Бо й у кімнаті з євроремонтом може завестися будь-що, якщо там буде брудно.

 

Моє ліжко – моя планета

Цей пункт не міф, і не спростування. Це просто про ваш клаптик особистого простору, де ви не лише спите, а й навчаєтесь, ділитесь думками з вашими співмешканцями, вішаєте на стіни малюнки/календарики/аркуші з цитатами. 

Робите все, аби було максимально комфортно і затишно.

Звичайне ліжко справді відчувається як острів, особливо другий ярус. І в ньому багато плюсів – гості не хочуть лізти наверх і обирають простіший шлях – всістися знизу. Ще ти завжди усіх бачиш, і тобі не заважає той, хто залазить на другий ярус (бо це ти вічно будиш сусіда знизу).


Руки геть від котлет!

Сварки за їжу бувають, якщо зразу не домовитися як ви ділите продукти. Варто поговорити про це після поселення в кімнату, щоб потім не було непорозумінь, типу «сьогодні з’їмо твоє, а потім кожен своє».

І не забувайте, що спільні витрати робити доведеться: мийні засоби, роутер, плата за інтернет, і його величність – холодильник.

 

Оазис криміналу

Що в гуртожитках інколи крадуть, і спочатку потрібно брати з собою мінімум цінних речей, мене попередили заздалегідь. Скажу відразу – у нас нічого не крали, але від друзів з інших гуртожитків чула різні історії.

Коли ви заселяєтеся з незнайомими людьми, найцінніше на видних місцях залишати небезпечно. Роззнайомтесь, дізнайтесь хто є хто і будьте спокійні.

І коли всі виходите з кімнати, не забувайте її замикати.


Навчання будь-де, але якомога далі від гуртожитку

Гучна музика, з кухні доноситься гуркіт і брязкіт, а сусіди по кімнаті ведуть надважливу дискусію про крутий фільм. І це не міф. В гуртожитку майже ніколи не буває тихо, хіба що вночі, або на вихідні, коли студенти роз’їжджаються додому.

Навіть до цього звикаєш і вже не уявляєш життя без метушні та гамірної молоді. Вчитися, звичайно, в такій обстановці важко. Точніше, сконцентруватися на навчанні, бо хочеться з усіма потеревенити й посміятися (або вбити).

Та ми знаємо, що вихід є завжди – можна домовитися з друзями в кімнаті, щоб вони дали вам шанс не отримати на екзамені двійку. Вони зрозуміють, бо рано чи пізно їм самим знадобиться тиша.

Якщо ви можете навчатися після 11 вечора, то це дуже класно. В цей час комендант і люди, що відповідають за порядок на поверсі, не дозволяють зчиняти хаос.

 

В гуртожитку не жив – студентського життя не бачив

Гуртожитку боятися не варто, бо він загартовує, робить нас самостійними, допомагає швидше звикнути до нового життя і знайти вірних друзів. Це виклик для кожного, хто звик до домашнього комфорту.

Ви навчитеся готувати, правильно розпоряджатися своїм бюджетом, налагоджувати комунікацію з людьми. У вас часто будуть гості, і не лише за запрошенням.


Головне, запам’ятайте золоту заповідь гуртожитківця:

«Не пожалкуй солі для сусіда свого, але запитай, з якої він кімнати, щоб потім попросити щось у нього» :)

 

 

 

 
 
 

                         

                  Ярослава Струцинська

                  Контент-менеджер ZNOUA

Хочеш першим дізнаватись новини про ЗНО?

Заповни форму і отримуй найсвіжішу інформацію для ефективної підготовки до ЗНО.


Бути в курсі останніх новин ЗНО

Ми проти спаму. Ваша особиста інформація ніколи не буде передаватися стороннім особам

Вау, тепер отримати 200 балів на ЗНО ще простіше!

Чекай на наше «дякую» на свої пошті. Обіймаємо.

Коментарі

Про насМи в Києві

Ми в Харкові

Що ми пропонуємо

mastercard
visa

©  ZNO.UA - всі права захищено. Копіювання дозволяється лише за умови розміщення активного клікабельного посилання на ZNO.UA